Dostęp do danych zakładki Klienci

Utworzono: 2012-11-15
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-15
Liczba odwiedzin posta: 4909

Korzystając z fakturownia.pl, poza możliwością ograniczenia widoczności, produktów i magazynów,  możesz również ograniczyć widoczność Klientów.

Możesz włączyć tę funkcję w menu Ustawienia > Ustawienia Konta > Konfiguracja > Użytkownicy i uprawnienia > Ogranicz widoczność Klientów.


Wejdź w zakładkę Klienci i otwórz kartę edycji danych jednego z nich. W polu Dostęp do danych, Ty jako administrator konta, określasz czy dany klient będzie widoczny dla użytkowników wszystkich działów, czy jedynie dla wybranego działu.

Jeśli wybierzesz Tylko użytkownicy z pełnym dostępem to dany klient będzie widoczny jedynie dla Ciebie, lub innych  administratorów systemu. Nie będzie widoczny dla wszystkich użytkowników.
Oczywiście Klienta można również przypisać do konkretnego działu widocznego dla wybranych Użytkowników. 

 

 Powrót


Komentarze

gpkomp
gpkomp
Nie działa do prawidłowo.

Mamy kilku klientów oznaczonych w taki sposób, administratorów (i zarazem użytkowników) systemu jest tylko 2, i problem jest taki że gdy u klienta zaznaczona jest opcja "Tylko użytkownicy z pełnym dostępem" to przy wystawianiu faktury, wpisując w polu NABYWCA wyraz zawarty w nazwie klienta nie wyszukuje tej firmy.

Nie wiem w jakim celu opcja ta została wprowadzona, ale nie sądzę aby większości była przydatna, wręcz przeciwnie - utrudnia prace.

2013-09-26 14:26

Zgłoś naruszenie zasad

lukaszk
lukaszk
Ta opcja została wprowadzona dla firm które posiadają wielu użytkowników w systemie którzy mają dostęp jedynie do tego co sie dzieje w obszarze swoich konkretnych działów - funkcja jest bardzo pomocna np. dla firm z rozbudowanym działem sprzedaży. W Państwa przypadku jeśli osoby zarządzające fakturownią mają status administratora lub właściciela konta, to funkcja rzeczywiście nie jest potrzebna.

2013-09-27 11:42

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz