Drukowanie etykiet z kodem kreskowym produktu

Utworzono: 2018-01-15
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-13
Liczba odwiedzin posta: 192

Jeżeli używasz w Fakturowni kodów kreskowych, będziesz mógł wydrukować z systemu etykiety, służące do oznakowania sprzedawanych produktów.

System obsługuje kody kreskowe w standardzie EAN-13. Aby uaktywnić obsługę kodów kreskowych przejdź do menu Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Produkty i zaznacz opcję Kod EAN na produktach.

Kolejnym krokiem będzie dodanie produktów z kodami kreskowymi do systemu lub uzupełnienie kart produktów o kody EAN. Kody mogą być dodawane do produktów na dwa sposoby: przez ręczne wpisanie ciągu cyfr w polu Kod EAN lub poprzez zeskanowanie kodu przy pomocy skanera podłączonego do komputera.

 Wydruk etykietPrzed rozpoczęciem drukowania etykiet możliwe jest dopasowanie wielkości etykiet do własnych potrzeb. W tym celu należy przejść do menu Ustawienia > Ustawienia konta > Wydruki > Wydruk etykiet z kodem kreskowym. Wielkość etykiet proszę wprowadzić w milimetrach. Sugerujemy nie drukować etykiet mniejszych niż 30x25mm. Mniejsze etykiety mogą nie zmieścić całego kodu kreskowego. Domyślny wymiar, proponowany przez system to: 50mm x 30mmPo dostosowaniu ustawień wydruku można przejść do generowania etykiet:Aby wydrukować etykietę dla produktu, przejdź na kartę produktu i w górnym menu wybierz Kody EAN. System wyświetli dwie możliwości wydruku - z cenami oraz bez cen (same kody kreskowe). Etykietę można wydrukować w ten sposób również przy nieaktywnej opcji magazynowej.


Wydruk etykiet może zostać również zapoczątkowany z poziomu dokumentu magazynowego dla konkretnej transakcji. W takiej sytuacji system wygeneruje plik zawierający ilość etykiet równą ilości produktów na dokumencie magazynowym. Na przykład, jeżeli na dokumencie widnieje jeden produkt w ilości 7 sztuk - system wydrukuje 7 etykiet. Aby wydrukować etykiety w ten sposób należy przejść do podglądu dokumentu magazynowego, a następnie kliknąć w górnym menu Kody EAN oraz wybrać formę wydruku.

Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
morena
w jaki sposób zmienić by na etykietach drukowała się cena brutto a nie netto?

2018-02-12 17:12

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
z poziomu zakładki Produkty nie ma możliwości wydrukowania etykiety z ceną brutto.
Pozdrawiam,
Piotr

2018-02-13 17:39

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz