Kopia do

Utworzono: 2024-03-28
Ostatnia aktualizacja: 2024-05-06
Liczba odwiedzin posta: 748

Fakturownia oprócz możliwości wysyłki dokumentów na wskazany adres e-mail kontrahenta, pozwala również tą samą wiadomość wysłać na adres mailowy podany w polu 'Kopia do'. Ta funkcja może okazać się przydatna, jeśli nie korzystasz z trybu dostarczania SMTP.

SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) to protokół komunikacyjny opisujący sposób przekazywania poczty elektronicznej, w którym określa się co najmniej jednego odbiorcę wiadomości. Więcej o tym protokole przeczytasz tutaj. Dodanie adresu e-mail w polu 'Kopia do' na formularzu wysyłki lub bezpośrednio w ustawieniach konta pozwoli Ci otrzymać kopię każdego dokumentu i przypomnienia wysyłanego z aplikacji na swoją skrzynkę mailową. 

Instrukcja

Dowiedz się, jak skorzystać z tej funkcji, korzystając z interaktywnej instrukcji.


Domyślny adres e-mail jako 'Kopia do' w ustawieniach konta


Aby dodać adres e-mail, na który system każdorazowo będzie wysyłać kopię wiadomości:
.
  1. przejdź do zakładki Ustawienia > Ustawienia konta > Wysyłanie e-mailem na swoim koncie; 

    Ekran ustawień konta Pro w systemie faktur online z nazwą firmy i adresem email w języku polskim.

  2. w polu 'Kopia do' dodaj adres e-mail, na który system ma wysyłać kopię wiadomości; 

    Ustawienia wysyłania e-maili w polskim interfejsie użytkownika z opcjami doboru adresu.

  3. zatwierdź zmiany klikając Zapisz na dole strony.

Tak dodany adres e-mail system automatycznie zaczyta w dedykowane pole formularza wysyłki faktury.

Oczywiście z poziomu formularza wysyłki możesz każdorazowo w razie potrzeby usunąć lub zmienić adres e-mail dla kopii. W momencie, gdy dodasz go w ustawieniach konta, system domyślnie będzie zaczytywał go za Ciebie przy generowaniu wysyłki. 

Formularz wysyłania faktury e-mailem w języku polskim z wypełnionymi danymi adresowymi.

 

Wysyłka kopii wiadomości w wybranych sytuacjach


Jeśli chcesz wysyłać kopię wiadomości tylko w wybranych przypadkach, możesz to zrobić bezpośrednio z poziomu formularza wysyłki faktury. Wystarczy, że w polu 'Kopia do' podasz adres, na który system ma wysłać kopię. To ustawienie zadziała tylko dla wysyłanej faktury i przy kolejnej wysyłce pole 'Kopia do' będzie znów puste. 

Aby podać adres e-mail, na który system ma wysłać kopię wiadomości, kliknij pole 'Kopia do' i w momencie, gdy pojawi się kursor, wpisz właściwy adres. 

Ekran jednorazowej wysyłki kopii faktury e-mailem z pustym polem 'Kopia do' w interfejsie polskim.

W polu 'Kopia do' możesz wpisać jednorazowo maksymalnie 5 adresów e-mail. Poprawny zapis w przypadku kilku maili musi uwzględniać przecinek oraz spację po każdym podanym adresie.

Przykładowy zapis: testowymail1@mail.test, testowymail2@mail.test, testowymail3@mail.test, testowymail4@mail.test, testowymail5@mail.test. 

Więcej o wysyłaniu faktur do kilku odbiorców przeczytasz w tym artykule → Wysyłanie faktur e-mailem do kilku odbiorców jednocześnie.
 
Sprawdź działanie systemu korzystając z interaktywnej instrukcji

Interaktywna instrukcja poprowadzi Cię krok po kroku przez instrukcje na rzeczywistych ekranach Fakturowni, umożliwiając łatwe zrozumienie i wykonanie potrzebnych działań.

Kliknij Start aby rozpocząć, a następnie klikaj w niebieskie pola lub użyj strzałek w prawym dolnym rogu do nawigowania po instrukcji.Sprawdź również:


Powrót


Dodaj komentarz