Ręczne łączenie płatności i faktur w systemie

Utworzono: 2017-06-09
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-12
Liczba odwiedzin posta: 78

W momencie gdy mamy w systemie zaimportowane lub wprowadzone ręcznie płatności, ale nie są one połączone z fakturami możemy je połączyć własnoręcznie. 

Możemy to zrobić z poziomu listy płatności za pomocą zielonego przycisku Połącz


Po kliknięciu przycisku jeżeli system wcześniej nie próbował połączyć płatności automatycznie system próbuje połączyć płatność szukając faktury, której numer występuje w opisie płatności (jako jedno ze słów, np. "płatność za fakturę 11/333/2017") i o takiej samej kwocie i walucie, co płatność.

Jeśli system próbował wcześniej połączyć z fakturą (ale się nie udało znaleźć), to wyskakuje okienko w które należy wpisać numer faktury do połączenia). Jeśli kliknie się anuluj, to system ponawia automatyczną próbę odnalezienia faktury.

Łączenie płatności może też odbyć się poprzez łączenie pojedynczych płatności i faktur z poziomu edycji danej płatności. 
Służy do tego przycisk Połącz z fakturą
Połącz z fakturą (w widoku edycji płatności) - zawsze próbuje powiązać automatycznie.

U góry formatki płatności jest jeszcze wyszukiwarka faktur, dzięki której można samemu ręcznie wskazać z jaką fakturą powinna być powiązana płatność (i nie musi się wtedy zgadzać waluta ani kwota).Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
radek
niestety w wyszukiwarce nie widać stanu płatności faktur - w przypadku faktur cyklicznych o tej samej wartości wyszukiwarka jest nieprzydatna (bo nie wiadomo pod którą fakturę płatność podpiąć)

2017-06-12 15:46

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, mamy w panach aktualizację tej części systemu, tak żeby nie były brane pod uwagę faktury ze statusem "Opłacona".
W momencie, gdy zmiana zostanie wykonana poinformujemy o tym Użytkowników na naszej stronie.

2017-06-12 17:08

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz