Wprowadzenie do wydatków faktury odwrotne obciążenie

Utworzono: 2018-04-12
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-10
Liczba odwiedzin posta: 4779

Chcąc wprowadzić fakturę odwrotne obciążenie do swoich kosztów (zakłada Wydatki w systemie) w taki sposób, żeby wartość podatku VAT była widoczna zarówno w ewidencji zakupów VAT jak i w ewidencji sprzedaży VAT, należy w odpowiedni sposób wpisać fakturę do systemu.
  • Podczas wprowadzania wydatku należy wskazać, że faktura podlega odwrotnemu obciążeniu.

przypadkowe dane (1)


 
  • W pozycjach faktury wpisujemy kwotę netto z faktury sprzedażowej kontrahenta oraz określamy odpowiednią stawkę VAT, która obowiązuje nas jako Nabywcę.Demo Fakturownia   FakturowniaFaktura wprowadzona do kosztów na zakup towarów z tytułu odwrotnego obciążenia wygląda następująco.


Demo Fakturownia   Fakturownia


Faktura będzie widoczna w ewidencji zakupów VAT oraz w ewidencji sprzedaży VAT, gdyż  jako Nabywcy mamy prawdo zarówno do rozliczania jak i odliczenia tego podatku VAT.


Demo Fakturownia   Fakturownia


Demo Fakturownia   Fakturownia 


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
anonim
Witam,
jak wprowadzić w wydatkach fakturę z odwrotnym obciążeniem jeśli mam kilka pozycji na fakturze a tylko jedna z nich jest objęta "odwrotnym obciążeniem"?

2019-06-24 22:38


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
obecnie w programie nie ma możliwości generowania w jednym wydatku pozycji z standardową stawką VAT oraz pozycji z odwrotnym obciążeniem.
Chcąc wpisać do wydatków taki dokument, należy liczyć się z tym że wszystkie wpisane pozycje będą traktowane jako rozliczone za pomocą "odwrotnego obciążenia".
Pozdrawiam,
Piotr

2019-06-25 09:22


Avatar sugester medium
anonim
Nawiązując do Pana odpowiedzi - to w jaki sposób rozliczyć taką fakturę w programie?

2019-06-25 09:31


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Jedyna możliwość w systemie to rozdzielenie pozycji na dwa takie same dokumenty i wprowadzenie ich do wydatków osobno.
Pozdrawiam,
Piotr

2019-06-25 11:26


Dodaj komentarz