Nowości w systemie - luty 2020: import BPS SA i mBank Korporacyjny, śledzenie usunięcia cyklu faktur, filtr faktur do paragonów, wybór odsetek na nocie odsetkowej

Utworzono: 2020-03-04
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-10
Liczba odwiedzin posta: 6595podsumowanie_lutego20

Dzień dobry, przedstawiamy kolejne podsumowanie nowych funkcji i zmian w systemie. Luty w tym roku prawie nie dał odczuć tego, że jest najkrótszym miesiącem, dlatego nasze podsumowanie też krótsze niż zwykle nie będzie. Dziś w szczególności zapraszamy do lektury tych, którzy korzystają z importów bankowych oraz z funkcji wystawiania paragonów w Fakturowni.

 

1. Na początek kilka słów o importach bankowych:

Nowe importy, które można wykonać w Fakturowni to importy z banków BPS SA oraz mBanku korporacyjnego. Dodatkowo usprawniliśmy działanie importów dla: City Banku, Idea Banku oraz Banku Santander.

Przypominamy sposób usprawnienia kontroli płatności, jakim jest import operacji bankowych

 

2. Śledzenie aktywności w systemie pozwala Właścicielowi konta orientować się w operacjach i zmianach dokonanych na koncie przez jego współpracowników.
Nową aktywnością, która zapisuje się w spisie aktywności jest usuwanie cyklu w przypadku faktur wystawianych cyklicznie.

 

Zmiany prawa dotyczące paragonów odbiły się szerokim echem w naszym systemie i wciąż jeszcze usprawniamy i rozbudowujemy funkcjonalność Fakturowni w tym zakresie:

3. Na wydruku fiskalnym paragonów z Fakturowni NIP nabywcy (od strony technicznej) pojawia się w polu “kod kasjera”.

4. Dodany został nowy filtr dotyczący faktur wystawionych do paragonów.

5. Paragony, które posiadają NIP nabywcy i nie przekraczają kwoty 450 zł są traktowane jako faktura uproszczona.

 

id="cta-devices-img" src="https://fs.siteor.com/radgost/files/CTA-blog/devices-cropped.png" style="height: 130px !important" />
Fakturownia podąża za zmianami prawnymi w Polsce
Fakturownia to prosty system, do zarządzania przychodami i wydatkami, a także całymi finansami firmy.
Zarejestruj się w Fakturownia.pl

6. Podczas importu faktur, dokumenty są przypisywane do wskazanego w imporcie działu konta. Nowa funkcja sprawi, iż pojawią się one w systemie w predefiniowanym dla wskazywanego działu szablonie faktur.

7. Przy wydruku noty odsetkowej pojawiła się możliwość wskazania rodzaju odsetek, które chcemy naliczyć. Do wyboru są odsetki ustawowe, handlowe oraz własne.

8. W celu podniesienia bezpieczeństwa użytkowania systemu, wyślemy do Ciebie e-mail, jeśli zalogujesz się do Fakturowni z nieznanego urządzenia.

9. Jeśli korzystasz z naszej dokumentacji API, powita Cię poprawiona strona i usprawnienia w czytelności publikowanych tam danych. Ostrzegamy, że to dopiero początek zmian w tym zakresie :)Powrót


Dodaj komentarz