Drukowanie rejestru sprzedaży, ewidencja sprzedaży

Utworzono: 2012-04-24
Ostatnia aktualizacja: 2023-05-19
Liczba odwiedzin posta: 10855

 
Sprzedaż w naszym programie możne rejestrować za pomocą raportu Ewidencja sprzedaży VAT znajdującego się w zakładce Raporty> Lista raportów, w sekcji Finanse.

ewidecja sprzedaży VAT
 
Następnie w menu raportu wybieramy daty generowania, raportu i klikamy  "Generuj raport". Opcjonalnie możemy też wybrać takie opcje jak: Dział firmy, po jakiej dacie chcemy szukać dokumentów np. data wystawienia, data sprzedaży, typ dokumentu, Status, oraz kraj Nabywcy. 

generuj raport
 
Wygenerowany raport można wydrukować, uzyskać w formacie PDF lub pliku XLS. 
 
 
 


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Krzysztof Sladek
witam, dlaczego w ewidencji sprzedaży VAT od jakiegoś czasu nie są uwzględniane faktury korekty...a powinny być w tym zestawieniu

2017-10-19 23:53


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, w przypadku faktury korekty jest tak, że data sprzedaży jest taka sama jak w przypadku faktury pierwotnej, ale jeżeli wystawia się fakturę korektę np. w miesiącu późniejszym to już data wystawienia jest inna.
Dlatego generując raport ewidencji sprzedaży VAT trzeba wybrać albo date wystawienia albo sprzedaży. W przypadku przykładu z korektą powinna być raczej data sprzedaży.
Pozdrawiam,
Piotr

2017-10-20 10:05


Avatar sugester medium
leeloo
Brakuje mi w tym zestawieniu przy nazwiskach jaki towar ktoś kupił, ponieważ mam tylko za jaką cenę. Czy jest taka możliwość, żeby wygenerować takie zestawienie jak to, ale żeby jeszcze była informacją jaki towar klient kupił?

2018-11-29 09:16


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
raport ewidencja sprzedaży VAT służy temu żeby pokazać wartość transakcji Klientów opatrzonych konkretnymi numerami dokumentów księgowym z rozbiciem na wartości poszczególnych stawek VAT na tych dokumentach.
Raportem, który posiada podobne parametry co ewidencja sprzedaży VAT, a do tego ma kolumnę z nazwami produktów z pierwszej pozycji z faktury jest raport Wykaz przychodów z zakładki Raporty> Lista raportów> Finanse.
Pozdrawiam,
Piotr

2018-11-29 11:00


Avatar sugester medium
Marcin
Dzień dobry, dlaczego w ewidencji sprzedaży VAT uwzględniane są faktury proforma które nie są dokumentem sprzedaży?

2022-02-09 14:52


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
w raporcie Ewidencja sprzedaży VAT w zakładce "więcej opcji" będzie możliwość wyboru opcji "typ dokument" gdzie można zdecydować jaki typ dokumentu ma być uwzględniony w raporcie.
Niemniej jednak przy standardowym tworzeniu raportu opcja ta wskazuje "wszystkie księgowe" czyli dokumenty księgowe systemu bez Proform.
Proszę sprawdzić jak opcja ustawiona jest w Państwa systemie.
Pozdrawiam,
Piotr

2022-02-10 12:16


Avatar sugester medium
Jan
Dzień dobry,
wypełniam JPK i w części ewidencyjnej brakuje kilku transakcji sprzedażowych. Nie są to FV tylko rachunki oraz paragony. Co powinienem zrobić, aby program zaciągnął i te transakcje sprzedażowe?
Z góry dziękuję za pomoc.

2022-11-26 19:07


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
w celu weryfikacji problemu z brakiem faktur w JPK proszę o wskazanie numerów faktur, które się nie wczytały oraz miesiąc, za który stara się Pan wysłać JPK. Niezbędne też będzie udzielenie dostępu do konta dla pomocy technicznej: https://pomoc.fakturownia.pl/148038-Pomoc-techniczna-jak-udzielic-do-niej-dostepu-.
Pozdrawiam,
Piotr

2022-11-28 10:57


Avatar sugester medium
Marta
Witam serdecznie
Jestem zwolniona z VAT, wystawiałam dotychczas faktury z odwrotnym obciążeniem, klienci byli jedynie zagraniczni. Obecnie chciałabym zacząć sprzedawać w Polsce, wystawiając rachunki. Czy jest możliwość generowania raportu jedynie rachunków, bez uwzględnienia faktur? (Faktury załączam księgowej osobno, a chciałabym mieć raport samych rachunków za sprzedaż w kraju). Pozdrawiam!

2023-05-19 14:07


nataliak
nataliak
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
tak, raport można wygenerować dla konkretnego typu dokumentu.

W tym celu w formatce generowania raportu należy rozwinąć dodatkowe menu naciskając przycisk Więcej opcji, w polu Typ dokumentu wybrać przykładowo Rachunek, a następnie nacisnąć przycisk Generuj Raport.

W razie dalszych pytań jesteśmy do dyspozycji.
Pozdrawiam,
Natalia.

2023-05-19 14:15


Dodaj komentarz