Drukowanie rejestru sprzedaży, ewidencja sprzedaży

Utworzono: 2012-04-24
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-31
Liczba odwiedzin posta: 7468

 
Sprzedaż w naszym programie możne rejestrować za pomocą raportu Ewidencja sprzedaży VAT znajdującego się w zakładce Raporty> Lista raportów, w sekcji Finanse.

 
Następnie w menu raportu wybieramy daty generowania, raportu i klikamy  "Generuj raport". Opcjonalnie możemy też wybrać takie opcje jak: Dział firmy, po jakiej dacie chcemy szukać dokumentów np. data wystawienia, data sprzedaży, typ dokumentu, Status, oraz kraj Nabywcy. 

 
Wygenerowany raport można wydrukować, uzyskać w formacie PDF lub pliku XLS. 
 
 
 


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Krzysztof Sladek
witam, dlaczego w ewidencji sprzedaży VAT od jakiegoś czasu nie są uwzględniane faktury korekty...a powinny być w tym zestawieniu

2017-10-19 23:53

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, w przypadku faktury korekty jest tak, że data sprzedaży jest taka sama jak w przypadku faktury pierwotnej, ale jeżeli wystawia się fakturę korektę np. w miesiącu późniejszym to już data wystawienia jest inna.
Dlatego generując raport ewidencji sprzedaży VAT trzeba wybrać albo date wystawienia albo sprzedaży. W przypadku przykładu z korektą powinna być raczej data sprzedaży.
Pozdrawiam,
Piotr

2017-10-20 10:05

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
leeloo
Brakuje mi w tym zestawieniu przy nazwiskach jaki towar ktoś kupił, ponieważ mam tylko za jaką cenę. Czy jest taka możliwość, żeby wygenerować takie zestawienie jak to, ale żeby jeszcze była informacją jaki towar klient kupił?

2018-11-29 09:16

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
raport ewidencja sprzedaży VAT służy temu żeby pokazać wartość transakcji Klientów opatrzonych konkretnymi numerami dokumentów księgowym z rozbiciem na wartości poszczególnych stawek VAT na tych dokumentach.
Raportem, który posiada podobne parametry co ewidencja sprzedaży VAT, a do tego ma kolumnę z nazwami produktów z pierwszej pozycji z faktury jest raport Wykaz przychodów z zakładki Raporty> Lista raportów> Finanse.
Pozdrawiam,
Piotr

2018-11-29 11:00

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz