Integracja z Sugesterem

Utworzono: 2016-01-18
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-30
Liczba odwiedzin posta: 3083

Jeśli korzystasz z systemu Sugester.pl, serwisu do zarządzania, obsługi klientów i planowania pracy w Twojej firmie, możesz w kilku krokach sprawić, że lista klientów z Fakturowni (+ faktur im wystawionych) oraz każda wprowadzona w tę listę zmiana będzie automatycznie importowana do Twojego CRM.

Aby  włączyć integracje trzeba w Ustawienia > Ustawienia konta -> Integracje w sekcji Sposoby logowania  wybrać domyślny i dopiero po tym można włączyć integrację.

Aby Twoja baza klientów z Fakturowani automatycznie synchronizowała się z tą w Sugesterze (i odwrotnie), a wszystkie wystawione faktury w kontekście danego klienta pojawiły się w Sugesterze jako nowe Interesy, wykonaj następujące kroki w obu systemach:

1. Przejdź do swojego konta w Sugesterze i przejdź do górnego menu Ustawienia > API i skopiuj znajdujący się tam kod API: 

2. Zaloguj się na swoje konto w serwisie Fakturownia i w menu górnym Ustawienia > Ustawienia konta > Integracja > Zintegruj z Sugesterem wklej skopiowany kod w pole Kod autoryzacyjny API z Sugestera:
Następnie kliknij pomarańczowy przycisk "Stwórz integracje" oraz zatwierdź przyciskiem "Zapisz" na dole strony.
 


Gotowe, od tej pory wszystkie zmiany w danych klientów oraz nowi klienci dodani w Fakturowni będą automatycznie importowani do Sugestera i na odwrót. Dodatkowo wszystkie nowe faktury wystawione danemu klientowi w fakturowni pojawią się na karcie klienta w Sugester CRM jako nowe interesy.

---

Uwaga 1: Gdy robimy synchronizację po raz pierwszy - warto skorzystać jeszcze z jednej opcji, aby przesłać pierwszy raz wszystkich klientów do Sugestera. Będąc w Fakturowni na stronie Integracji - na samym dole mamy Paragraf "Synchronizacja" wybrać rodzaj: client:sync, wpisać adres
https://sugester.sugester.pl/app/clients/external_update.json
oraz podać swój API token z Sugestera


następnie trzeba kliknąć Zapisz


Uwaga 2. Jeżeli chcesz aby wszystkie historyczne faktury na Twoim koncie fakturowni pojawiły się jako interesy w Sugesterze - zgłoś się z tą prośbą do obsługi Sugestera na info@sugester.pl.

Uwaga 3: Jeżeli posiadasz już osobne konto w Sugesterze i Fakturowni i chcesz je połączyć - napisz do obsługi Sugestera na info@sugester.pl.Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Robert
Czy możliwa jest też synchronizacja powiadomień przesyłanych do klientów z poziomu Fakturowni, np. o nieopłaconych fakturach?

2019-04-04 17:19

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, obawiam się że po stronie nie ma możliwości integracji powiadomień mailowych jako osobnych wiadomości w Sugeterze.
Proszę o kontakt z obsługą Sugestera, być może od strony CRM uda się to skonfigurować.
Pozdrawiam,
Piotr

2019-04-05 09:06

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz