Jak dać swojemu księgowemu dostęp do systemu Fakturownia

Utworzono: 2013-01-11
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-14
Liczba odwiedzin posta: 4940

Gdy chcemy aby księgowy lub jeden z naszych współpracowników miał dostęp do wszystkich (lub wybranych) działów w Fakturowni - musimy stworzyć mu nowe konto ( Ustawienia > Użytkownicy > Dodaj użytkownika ).

Trzeba ustalić login i hasło użytkownika i następnie przyporządkować mu odpowiednia rolę w systemie. Rola w systemie to oczywiście Księgowy.


Nowo utworzony użytkownik z rolą w systemie Księgowy będzie miał takie same uprawnienia jak  zwykły Użytkownik w systemie. Ograniczenia w systemie są te same dla obu ról w systemie. Można je dostosować w zakładce Ustawienia> Ustawienia konta> Konfiguracja> Użytkownicy i uprawnienia.

Dodając jednego Użytkownika z rolą Księgowy możemy być pewni, że system nie doliczy go do limitu Użytkowników, czyli w każdym planie abonamentowym począwszy od planu Start można dodać nadprogramowego Użytkownika z takim statusem.
Kolejny Użytkowniki z takim statusem będzie jednak uwzględniony w limicie Użytkowników w systemie.
 Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
DA
Czy konto z przypisaną rolą "księgowy" ma taki sam status jak konto z rolą "użytkownik" tj. czy jednych i drugich dotyczą te same ograniczenia? Jeżeli ograniczymy w uprawnieniach użytkowników widoczność raportów oraz statystyk sprzedaży na stronie głównej to ograniczamy widoczność informacji finansowych dotyczących jednego działu przed użytkownikami pozostałych działów (poza tymi z rolą administrator). Czy w takiej sytuacji użytkownik z przypisaną rolą księgowy też nie będzie miał wglądu do tych danych? W moim przypadku księgowość ma mieć jedynie możliwość podglądu faktur (bez możliwości wystawiania, edytowania, usuwania), z możliwością eksportu, wydruku. Nie chcę aby mieli dostęp do ustawień konta.

2017-12-11 13:26

Zgłoś naruszenie zasad

michalb
michalb
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
informuję, że podmiot z przypisaną rolą: "Użytkownik" oraz "Księgowy" jest traktowany przez system jednakowo pod względem nałożonych ograniczeń, jednakże w przypadku "Księgowego" nie ma dodatkowego podziału na działy jak to ma miejsce w przypadku "Użytkownika".
Pozdrawiam,
 

2017-12-12 10:39

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
DA
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Chcąc dać księgowemu dostęp do raportów, możliwość eksportu i wydruków muszę dać te uprawnienia wszystkim użytkownikom? Jednocześnie księgowość będzie miała możliwość wystawiania, edytowania, usuwania faktur w ramach swojego konta, tak jak to mają pozostali użytkownicy? Czy można te działa (zw. z fakturami) inaczej ograniczyć?

2017-12-12 13:41

Zgłoś naruszenie zasad

michalb
michalb
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
informuję, że "Księgowy" jest po prostu inną nazwą dla "Użytkownika" i też podlega takim samym jak on restrykcjom. 
W systemie, gdy podmiot posiadający rolę "Właściciela konta" nadaje/ogranicza dostęp użytkownikom do poszczególnych części systemu, robi to poprzez dodawanie użytkowników do poszczególnych poszczególnych działów/firm (instrukcja).
Następnym krokiem jest wybranie ograniczeń ograniczeń w systemie (przykład).
Pozdrawiam,

2017-12-12 16:44

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Daniel
Dzień dobry,

a jak anulować dostęp do biura przy zmianie biura księgowego?

pozdrawiam
Daniel

2020-05-14 12:18

Zgłoś naruszenie zasad

michalb
michalb
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

proszę zalogować się na konto, następnie wejść w zakładkę: Ustawienia > Użytkownicy > ikonka koła zębatego > Odłącz

2020-05-14 12:53

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz