Jak dać swojemu współpracownikowi dostęp do działu w Fakturowni

Utworzono: 2013-01-11
Ostatnia aktualizacja: 2024-06-05
Liczba odwiedzin posta: 8929

Jeśli chcesz, aby jeden z Twoich współpracowników lub/i Twój księgowy mieli dostęp do wszystkich lub wybranych działów w Fakturowni, musisz zaprosić ich do systemu.

Aby to zrobić:
  • przejdź do menu Ustawienia > Użytkownicy;
  • naciśnij przycisk Dodaj/zaproś użytkownika;
  • ustal login (adres e-mail) oraz hasło;
  • nadaj rolę, np. Księgowy;
  • naciśnij przycisk Dodaj użytkownika.
 
Zrzut ekranu 2021 08 22 o 23

Nowo utworzony użytkownik z rolą  Księgowy będzie miał takie same uprawnienia jak zwykły Użytkownik w systemie. Ograniczenia w systemie będą te same dla obu ról. Można je dostosować w zakładce Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Użytkownicy i uprawnienia.

Dodając jednego Użytkownika z rolą Księgowy, możesz mieć pewność, że system nie doliczy go do limitu Użytkowników, czyli w każdym planie (począwszy od planu Start) można będzie dodać nadprogramowego Użytkownika z takim statusem.
Użytkownik o roli Księgowego ma domyślnie dostęp do wszystkich działów, nie ma możliwości ograniczenia widoczności do poszczególnych działów.

Dziękujemy za Wasze wsparcie i mnóstwo pomysłów na nowe funkcje, które nam przesyłacie. Zachęcamy do śledzenia nas na TwitterzeFacebookuPodcaście oraz Instagramie.Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
DA
Czy konto z przypisaną rolą "księgowy" ma taki sam status jak konto z rolą "użytkownik" tj. czy jednych i drugich dotyczą te same ograniczenia? Jeżeli ograniczymy w uprawnieniach użytkowników widoczność raportów oraz statystyk sprzedaży na stronie głównej to ograniczamy widoczność informacji finansowych dotyczących jednego działu przed użytkownikami pozostałych działów (poza tymi z rolą administrator). Czy w takiej sytuacji użytkownik z przypisaną rolą księgowy też nie będzie miał wglądu do tych danych? W moim przypadku księgowość ma mieć jedynie możliwość podglądu faktur (bez możliwości wystawiania, edytowania, usuwania), z możliwością eksportu, wydruku. Nie chcę aby mieli dostęp do ustawień konta.

2017-12-11 13:26


michalb
michalb
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
informuję, że podmiot z przypisaną rolą: "Użytkownik" oraz "Księgowy" jest traktowany przez system jednakowo pod względem nałożonych ograniczeń, jednakże w przypadku "Księgowego" nie ma dodatkowego podziału na działy jak to ma miejsce w przypadku "Użytkownika".
Pozdrawiam,
 

2017-12-12 10:39


Avatar sugester medium
DA
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Chcąc dać księgowemu dostęp do raportów, możliwość eksportu i wydruków muszę dać te uprawnienia wszystkim użytkownikom? Jednocześnie księgowość będzie miała możliwość wystawiania, edytowania, usuwania faktur w ramach swojego konta, tak jak to mają pozostali użytkownicy? Czy można te działa (zw. z fakturami) inaczej ograniczyć?

2017-12-12 13:41


michalb
michalb
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
informuję, że "Księgowy" jest po prostu inną nazwą dla "Użytkownika" i też podlega takim samym jak on restrykcjom. 
W systemie, gdy podmiot posiadający rolę "Właściciela konta" nadaje/ogranicza dostęp użytkownikom do poszczególnych części systemu, robi to poprzez dodawanie użytkowników do poszczególnych poszczególnych działów/firm (instrukcja).
Następnym krokiem jest wybranie ograniczeń ograniczeń w systemie (przykład).
Pozdrawiam,

2017-12-12 16:44


Avatar sugester medium
Daniel
Dzień dobry,

a jak anulować dostęp do biura przy zmianie biura księgowego?

pozdrawiam
Daniel

2020-05-14 12:18


michalb
michalb
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

proszę zalogować się na konto, następnie wejść w zakładkę: Ustawienia > Użytkownicy > ikonka koła zębatego > Odłącz

2020-05-14 12:53


Avatar sugester medium
emi
Czy mogę mieć dostęp do dwój różnych firm posługując się tym samym adresem email?

2020-12-19 13:24


Kacper_Seta
Kacper_Seta
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
tak, jeden użytkownik może mieć dostęp do wielu kont. Jeśli ten sam adres mailowy zostanie dodany do wielu kont, między kontami można przełączać się w prawej górnej części ekranu, obok rubryki Szukaj.

Pozdrawiam,
Kacper Seta

2020-12-21 10:18


Avatar sugester medium
Paweł Bania
Dzień dobry,
Chciałbym dać swojemu księgowemu dostęp do konta. Gdy na próbę wysłałem takie zaproszenie na swój inny adres email (wcześniej stworzyłem dla tego adresu użytkownika - księgowy i dodałem login i hasło) nie mogłem się zalogować jako księgowy. Ciągle wyświetlała się informacja o nieprawidłowym haśle . Czy coś robiłem źle?

2021-01-10 17:25


Kacper_Seta
Kacper_Seta
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
dodając użytkownika do konta i tworząc mu hasło, nie ma potrzeby dodatkowego wysłania zaproszenia. Nie powinno to jednak powodować problemów z logowaniem, po kliknięciu w link z zaproszenia, powinien Pan być w stanie zalogować się danymi użytkownika.

Nowe hasło dla użytkownika można ustawić klikając "Przypomnij hasło" na stronie logowania.

Pozdrawiam
Kacper Seta

2021-01-11 09:59


Dodaj komentarz