Ceny zakupu/sprzedaży produktów na dokumentach magazynowych

Utworzono: 2015-01-23
Ostatnia aktualizacja: 2023-08-17
Liczba odwiedzin posta: 6749

Jeśli w ramach konta korzystasz z modułu obsługa magazynów masz możliwość wpływania na ceny zakupu i sprzedaży towarów za pomocą dokumentów magazynowych. Z tego wpisu dowiesz się jaki wpływ na ceny produktów lub usług mają dokumenty magazynowe. 


Jeśli tworzymy dokument magazynowy PZ ręcznie wtedy:
 • cena zakupu zaczyta się z karty produktu, jeżeli jest uzupełniona lub można ją modyfikować i uzupełnić ręcznie;
 • cena sprzedaży zaczyta się z karty produktu, jeżeli jest uzupełniona lub można ją modyfikować i uzupełnić ręcznie.
Jeśli tworzymy dokument magazynowy WZ ręcznie wtedy: 
 • cena zakupu zostanie powiązana po FIFO z przyjęciem produktu i zgodnie z kolejnością wydania zaczytana z PZ; jeśli towar wydany będzie z różnych przyjęć, na WZ system wskaże różne ceny zakupu;
 • cena sprzedaży zostanie zaczytana z karty produktu, jeżeli jest uzupełniona lub można ją modyfikować i uzupełnić ręcznie.
Jeśli tworzymy dokument magazynowy na podstawie faktury sprzedażowej wtedy:
 • cena zakupu pobrana zostanie zgodnie z FIFO na podstawie dokumentu przyjęcia, a w operacjach magazynowych dla danego produktu widoczna będzie informacja z jakiego przyjęcia (dokumentu PZ) pobrano towar;
 • cena sprzedaży zostanie pobrana z faktury sprzedażowej.
Jeśli tworzymy dokument magazynowy na podstawie faktury zakupowej wtedy:
 • cena zakupu pobrana zostanie z faktury zakupowej;
 • cena sprzedaży zostanie pobrana z karty produktu.
 

Ceny zakupu/sprzedaży na dokumencie magazynowym


W systemie dostępna jest opcja wydruku dokumentu magazynowego z cenami zakupu lub cenami sprzedaży.

Aby móc zmienić sposób wyświetlania cen, należy:
 1. przejść do podglądu dokumentu magazynowego;
 2. z menu podręcznego wybrać opcję Drukuj


 3. domyślnie system na dokumentach magazynowych wskazuje ceny zakupu produktów, aby wyświetlić ceny sprzedaży z dostępnej listy należy wybrać opcję Pokaż ceny sprzedaży (analogicznie jeśli wyświetlane są ceny sprzedaży dostępna będzie opcja Pokaż ceny zakupu).


 4.  
W systemie możesz również aktywować domyślne wyświetlanie cen sprzedaży na dokumentach wydania. Opcja ta jest dostępna po przejściu do zakładki Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Magazyny. Przy opcji Cena sprzedaży domyślna na dokumentach wydania należy zaznaczyć checkbox i zapisać zmiany. Szczegółowy opis tej funkcji znajdziesz w tym artykule
Po stworzeniu dokumentu magazynowego możesz ręcznie zmienić ceny sprzedaży lub zakupu lub włączyć opcję automatycznej aktualizacji cen zakupu w nawiązaniu do dokumentów PZ.


Sprawdź również: Jak automatycznie wystawiać dokumenty WZ i PZ do faktur dodanych do systemu?


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Marek Bodnar
Jestem użytkownikiem od 2 lat.
Sprzedaję towary za granice - FV i ceny w EURO.
Nie widzę możliwości oddzielenia w karcie produktu ceny zakupu w PLN - a sprzedaży w EURO. Po wpisaniu ceny zakupu 12 (w pln bo kupuje towar w Polsce) a sprzedaży 4 (w euro bo eksportuje np. do Włoch) system pokazuje ujemne marże co nie jest prawdą a wynika tylko z tego że system nie rozumie że kupiłem za 12 PLN a sprzedałem za 4 x 4,4 = 17,4 PLN (przykładowy kurs euro) . Czy w tym zakresie planujecie jakieś zmiany bo bardzo ułatwiłyby realną wycenę magazynu i pokazałyby prawdziwe marze?

2017-01-14 10:20


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
program nie jest przystosowany do wprowadzenie dwóch walut na karcie produktu. W momencie prowadzania produktu do systemu należałoby się zdecydować na wcześniejsze przeliczenie jednej z walut, tak żeby na koncie mieć ujednoliconą cenę. Przymierzamy się do aktualizacji walut i ich przeliczeń dla produktów. Aktualizacja będzie rozpoczęta od przeliczenia waluty na dokumencie magazynowym.

2017-01-16 14:51


Avatar sugester medium
Lukasz
Czy istnieje możliwość by na dokument WZ nie wstawiały się w ogóle ceny produktu?

Aktualnie widzę tylko opcję by drukować dokument bez cen, a chciałbym by mój magazynier wystawiając dokument WZ, nie widział nigdy cen wstawiających się na WZ z karty produktu.

2017-10-28 22:19


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam serdecznie,
poza opcją, którą już Pan zna istnieje jeszcze ograniczenie dla Użytkownika takie jak brak widoczności cen zakupowych w programie. Instrukcja opisana jest tutaj: https://pomoc.fakturownia.pl/1272500-Ograniczenie-widocznosci-cen-zakupu.
Nie mamy opcji w systemie, która by ograniczała widoczność wszystkich cen dla Użytkownika, który może wystawiać dokumenty.
 

2017-10-30 07:08


Avatar sugester medium
Marcin
Witam, mam ten sam problem co Pan Marek Bodnar i moje pytanie czy jest już opcja dwóch walut na karcie produktu ?

2018-01-15 12:57


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, mamy jeszcze funkcji rozdzielenia walut na karcie produktu, ani też przeliczeń na walutę w dokumentach magazynowych.
Mogę jednak zapewnić, żę jest to priorytetowa sprawa na liście naszych aktualizacji.
Pozdrawiam ,
Piotr

2018-01-15 15:44


Avatar sugester medium
Konrad
Mam 5 magazynów. Do tej pory nie musiałem korzystać z magazynów i dane zapisane w magazynach są nieprawdziwe. Potrzebuję zaktualizować stany magazynowe we wszystkich magazynach na 1-1-2021. Jak zrobić to najprościej.

2020-12-28 13:32


jarek
jarek
Odpowiedź główna   Dzień dobry, 

dziękujemy za przesłanie wiadomości. W tym celu mogę zaproponować wykorzystanie dla potrzeb aktualizacji stanów magazynowych utworzenie dokumentu inwentaryzacji dla każdego z magazynów. 

W tym celu proszę wejść w zakładkę Magazyny > Dokumenty magazynowe > Nowy dokument > w Rodzaju wybrać Inwentaryzacja. Po wykonaniu dokumentu inwentaryzacji można dokonać jego edycji i wykonanie korekty ilościowej. 

Więcej na ten temat w linku do bazy wiedzy: https://pomoc.fakturownia.pl/264658-Inwentaryzacja-produktow-w-magazynie

W przypadku dodatkowych pytań, jestem do dyspozycji. 

2020-12-29 16:12


Avatar sugester medium
Tomek
Witam. Wracam z tematem dwóch walut na Karcie Produktu. Czy jest już ta opcja aktywna?
Pozdrawiam

2022-07-19 17:37


tomaszs
tomaszs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

Niestety na ten moment nie ma możliwości dodania dwóch walut dla jednego produktu.

W przypadku dodatkowych pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.

Pozdrawiam, Tomasz

2022-07-20 10:23


Avatar sugester medium
Tufishop
Fakturownia integrowana z Baselinkerem , jak mozna tworzycz dokumenty magazynowy lub PZ produktu w jedznym miejsu. Naprzyklad czy moge ja przyjmowac PZ na fakturowni i eksportowac dokument na baselinker ? Lub odwrotnie czy tylko integracja Fakturowni i baselinker polega na fakturach ?

2022-09-23 16:51


tomaszs
tomaszs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

Takie pytanie należałoby skierować do Baselinkera, czy integracja za ich pośrednictwem może przesłać żądanie wystawienia dokumentu magazynowego w Fakturownii.

Po stronie Fakturownii można włączyć automatyczne tworzenie dokumentów wydania WZ - wówczas po utworzeniu faktury przychodowej, będzie dodatkowo tworzony dokument wydania WZ, a także automatycznie tworzenie dokumentu przyjęcia PZ - wtedy przy tworzeniu faktury wydatkowej utworzy się również dokument przyjęcia.

Poniżej załączam artykuł z naszej Bazy Wiedzy na ten temat:
https://pomoc.fakturownia.pl/151210-Jak-automatycznie-wystawiac-dokumenty-WZ-i-PZ-przy-dodawaniu-faktur-do-systemu-

Pozdrawiam, Tomasz

2022-09-26 14:17


Avatar sugester medium
Marcin
Gospodarka magazynowa. Jestem na początku swojej przygody z Fakturownia. W dokumentach WZ są ceny produktów, co samo w sobie jest dobre i nie chciałbym się tego pozbywać. Natomiast chciałbym generować wydruki dokumentów WZ dla klientów, na których nie będzie żadnej informacji o cenach - czyste przepływy towarów. Jednym z rozwiązań jest wydruk WZ z opcją drukuj bez cen, ale przy okazji w nagłówku drukują się niepożądane informacje typu informacja o fakturownia i ścieżki sieciowe - nie chcę tego. Korzystając z opcji Wyślij w widoku dokumentu uzyskuję fajny i pożądany format, ale z cenami. Jak się pozbyć cen w tym wariancie rozwiązania? Względnie, jak zlikwidować niepotrzebnie drukujące się elementy przy wydruku dokumentu z poziomu jego podglądu?

2023-07-16 10:30


Avatar sugester medium
Marcin
Odnośnie formatu numeracji dokumentów magazynowych. W ustawieniach numerowania powstawiałem sobie spacje między określeniem rejestru dokumentów, a jego numerem, w nadziej, że dzięki temu będzie się drukować np. WZ 123, zamiast WZ123. Niestety to nie działa. To subiektywnie nieergonomiczne. Później jeszcze próbowałem pozmieniać format numerowania w rzeczonych ustawieniach konta, ale jakiekolwiek zmiany w ustawieniach zrobiłem, WZ dalej drukują się wg pierwotnego formatu - system nie reaguje na zmiany ustawień. Coś nie działa, jak powinno.
Jak uzyskać pożądany efekt?

2023-07-16 10:42


tomaszs
tomaszs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

Dziękuję za przesłanie spostrzeżeń dotyczących programu.

Za wyświetlanie na wydruku adresu konta i daty/godziny odpowiada opcja wydruku "Drukuj nagłówki i stopki" (lub podobnie brzmiąca w zależności od używanej przez Państwa przeglądarki) - podczas zapisywania PDF/wydruku należy ją odznaczyć, by takie informacje nie były wyświetlane.
Obecnie nie ma systemowej możliwości przesłania bezpośrednio z programu dokumentu magazynowego bez uwzględniania cen.

Numerację dokumentów można ustawić w dwóch miejscach w systemie:
- w zakładce Ustawienia>Ustawienia konta>Numerowanie;
- w zakładce Ustawienia>Dane firmy.
Jeśli ustawimy inny format numerowania dla działu, to takie ustawienie jest nadrzędne do formatu nadanego w Ustawieniach konta. Należy zatem sprawdzić czy za brak reakcji na zmianę formatu numeracji nie jest odpowiedzialne nadanie formatu w Danych firmy. Poniżej załączam artykuł na ten temat:
https://pomoc.fakturownia.pl/118925-Oddzielna-numeracja-faktur-dla-roznych-dzialow

Pozdrawiam, Tomasz

2023-07-17 14:28


Dodaj komentarz