Oddzielna numeracja faktur dla różnych działów

Utworzono: 2012-02-07
Ostatnia aktualizacja: 2021-08-22
Liczba odwiedzin posta: 14885

W Fakturowni masz możliwość wybrania oddzielnej numeracji dla faktur z każdego działu. 

O tym, na czym polega tworzenie działów i firm możesz przeczytać we wpisie Nowy dział, nowa firma, nowe konto bankowe – czym się różnią i jak je dodać?.

Aby wybrać oddzielną numerację dla faktur z każdego działu:

  • przejdź do menu Ustawienia > Dane firmy;
  • naciśnij przycisk Dodaj nowy dział lub za pomocą kółka zębatego naciśnij przycisk Edytuj przy tym, który już istnieje;
  • zaznacz pole wyboru Osobne ustawienia numeracji dokumentów > Zapisz.


Pamiętaj jednak, że system nie pozwala na wystawienie dwóch dokumentów o takim samym numerze w danym roku.

To samo dzieje się w przypadku dwóch działów z jedną numeracją dokumentów – numery te będą generowane zamiennie. Dlatego też, jeśli wybierasz oddzielną numerację dla różnych działów, ustaw ją tak, aby na Twoim koncie nie było takiego samego numeru faktury. Uzyskasz to, dodając przykładowo różne litery na początku formatu numerowania faktur – dla pierwszego działu A "nr/yyy", dla drugiego B "nr/yyy" itp.

Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby różne działy (firmy) charakteryzowała ta sama numeracja, załóż w tym celu osobne, połączone konto, czyli skorzystaj z opcji utworzenia nowej firmy. 

Dziękujemy za Wasze wsparcie i mnóstwo pomysłów na nowe funkcje, które nam przesyłacie. Zachęcamy do śledzenia nas na TwitterzeFacebookuPodcaście oraz Instagramie.Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Michał Karnicki
Mam dwa działy, ponieważ chcę rozdzielić waluty, w jakich przyjmuję płatności. Czy jeśli zaznaczę "osobna numeracja dokumentów", ale pozostawię wspólny format numeracji, to faktury będą wystawiać się poprawnie w obu działach (zachowując rosnącą numerację faktur jednolitą dla obu działów)? Dobrze rozumiem?

Przykład:
nowa faktura z działu A, nadany numer: 1/01/2018
nowa faktura z działu B, nadany numer: 2/01/2018
nowa faktura z działu A, nadany numer: 3/01/2018
Czy tak?

2018-06-20 16:08

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
tak zgadza się,
można też nie zaznaczać tej opcji w obu działach i pozostawić jedną numerację dla obu działów pobieraną z ustawień głównych konta i osiągnęlibyśmy ten sam efekt.
Pozdrawiam,
Piotr

2018-06-20 16:15

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Baltic Holiday
Dzień dobry

W jaki sposób dokonać ustawień aby użytkownik działu nie miał wglądu do wystawionych faktur w głównym dziale własciciela?

2019-05-05 23:13

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
należy dodać nowy oddział firmy w zakładce Ustawienia> Dane firmy .
Następnie, gdy już oddział został dodany należy w zakładce Ustawienia> Użytkownicy dodać lub edytować danego Użytkowniki i nadać mu role - Użytkownik (nowo stworzony dział). Po zapisaniu zmian Użytkownik będzie miał do wglądu tylko dane z tego działu, nie będzie widział faktur z działu głównego.
Pozdrawiam,
Piotr

2019-05-06 14:17

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz