Automatyczna aktualizacja cen zakupu w karcie produktu

Utworzono: 2022-06-03
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-27
Liczba odwiedzin posta: 1233

Podczas korzystania z modułu magazynowego możesz zadecydować, w jaki sposób będą aktualizowane ceny Twoich produktów.
Możesz wybrać opcję aktualizacji ręcznej cen zakupu w karcie produktu lub włączyć opcję, dzięki której ceny będą aktualizowały się automatycznie w odniesieniu do dokumentów PZ.

Aby włączyć opcję automatycznej aktualizacji cen, przejdź do menu Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Magazyny > Automatyczna aktualizacja cen zakupu na karcie produktu.Zauważ, że ustawienie oferuje 3 możliwości wyboru:

- puste pole 
- Najstarsza
- Najnowsza

Jeżeli wybierzesz aktualizację cen produktu wg. “najnowszej”, to wprowadzając produkt na stan z nową ceną zakupu, ta od razu podmieni się również w karcie tego produktu.
Jeżeli ustawisz opcję “najstarsza”, to system wybierze i pokaże najstarszą cenę produktu (zgodnie z kolejką FIFO), jaka będzie dostępna na dokumentach wejściowych do magazynu (PZ, PW).
Pozostawienie pola pustego, oznacza, że aktualizacja cen zakupu w karcie produktu będzie możliwa tylko poprzez ręczną edycję karty produktu.

Uwaga, opcja dotyczy zarówno dokumentów PZ wystawianych ręcznie, jak i dokumentów PZ, które wystawiane są automatycznie do faktur kosztowych (przy włączonej opcji automatycznego tworzenia dokumentów magazynowych do faktur kosztowych).
 


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Adrian Krzemiński
Dzień dobry

Zauważyłem, że działa jedynie ustawienie "najnowsza". Jeśli jest wybrana opcja "najstarsze", ceny nie ulegają aktualizacji. Czy mógłbym prosić o sprawdzenie problemu?

Pozdrawiam
Adrian Krzemiński

2022-07-15 15:19


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
dziękuję za kontakt. Proszę o wskazanie produktu, dla którego cena nie została poprawnie oraz proszę o udzielenie dostępu do konta dla pomocy technicznej: https://pomoc.fakturownia.pl/148038-Pomoc-techniczna-jak-udzielic-do-niej-dostepu-.
Pozdrawiam,
Piotr

2022-07-18 10:39


Avatar sugester medium
Adam
Ciesze sie, że w końcu po tylu latach zmądrzeliscie z tymi cenami. prosili o to ludzie latami, co było ignorowane - i twierdziliscie wręcz, że nikt tego nie potrzebuje. teraz sami piszecie - że to długo oczekiwana zmiana.... no to pogratulować stanu umysłu

2022-07-24 12:32


jarek
jarek
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

niestety poza wskazaniem przez Pana wydłużonego czasu realizacji funkcji, nie jesteśmy w stanie zgodzić się z informacją, iż chcieliśmy uzmysłowić Klientom Fakturowni, że owej funkcji nie potrzebują.
Wręcz przeciwnie - od momentu kiedy pojawiły się komentarze Klientów, podejmowaliśmy dyskusje nakierowującą obie strony, Klientów i wykonawców funkcji, do jak najpełniejszego jej zrozumienia. To miało ułatwić z biegiem czasu wdrożenie funkcji oraz to, aby odpowiadała potrzebom wielu Klientów w kwestii mechanizmu aktualizacji cen.
Oto główne wątki gdzie wypowiedzi Klientów były komentowane: https://sugester.fakturownia.pl/59717803-Zmiana-cen-zakupu-produktu?order=popular
oraz
https://sugester.fakturownia.pl/4288975-AKTUALIZACJA-CENY-ZAKUPU-W-MAGAZYNIE?order=popular.
W wolnej chwili zapraszam do lektury. Mam nadzieję, że to zmieni Pana perspektywę.  
Główne omawiane aspekty to praktyka i logika magazynowa, którą kierują się Klienci przy pracy z programem.
Największa różnorodność zdań dotyczyła pobrania najnowszej lub najstarszej ceny zakupu z Magazynu.

Aspekt zgłoszenia funkcji na forum sugestii.
Forum Fakturowni zostało zbudowane po to, by Użytkownicy mający mniejsze lub większe doświadczenie w prowadzeniu firmy komentowali powstałe funkcje w systemie lub zgłaszali zapotrzebowanie na nowe.
Odzwierciedleniem potrzeby wdrożenia funkcji jest liczba głosów uzupełniana przez innych Użytkowników tak jak i dodatkowych komentarzy ukierunkowujących co do kształtu aktualizacji funkcjonalności.

Niemniej jednak do wdrożenia funkcji w systemie i podanie jej do użytku Klientom potrzebna jest jeszcze weryfikacja kodu programu pod danym kątem. Trudność wdrożenia w danej części systemu związana ze złożonością struktury programu.
Pomimo, że głosów nie było wiele, zdecydowaliśmy się wprowadzić funkcję w momencie gdy struktura wdrożenia była na tyle stabilna, że nie spowodowałaby problemów w innej części systemu.


2022-07-25 15:06


Dodaj komentarz