Faktura "Odwrotne Obciążenie"

Utworzono: 2017-01-13 Liczba odwiedzin posta: 11965

Pojawiają się z Waszej strony pytania o sposób wystawienia dokumentu Faktura "Odwrotne Obciążenie". Korzystając z naszego systemu wystarczy wystawić tradycyjną fakturę, w ramach której w uwagach zostanie zamieszczona adnotacja: "Odwrotne Obciążenie".

Warto wprowadzić ten dopisek również w języku angielskim: "reverse charge" ponieważ dokument jest zazwyczaj skierowany do kontrahenta zagranicznego. Poza tym charakterystycznym dopiskiem taka faktura w pozycji VAT powinna nie zawierać żadnej stawki, najlepiej wprowadzić tam skrót np.: "np" co oznacza "nie podlega".Powrót


Komentarze

fiberlan
fiberlan
To nie wystarczy należy także napisać w uwagach " odwrotne obciążenie " ale przecież nie chodzi o to aby samemu wypełniać pewne pola. Od tego mamy oprogramowanie które ma nam dać możliwość generowania tego typu dokumenty.

2017-01-05 12:52

Zgłoś naruszenie zasad

fiberlan
fiberlan
Poza tym dokument taki od stycznia nie jest już tylko kierowany za granicę ale każdy podwykonawca w branży budowlanej ma obowiązek go stosować

2017-01-05 12:54

Zgłoś naruszenie zasad

mariaseta
mariaseta
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
dokument z odwrotnym obciążeniem generowany jest przez wielu użytkowników systemu poprzez dostosowanie ustawień generowania faktur. Aby wystawić dokument z domyślną notatką o odwrotnym obciążeniu, należy w polu "Domyślny wpis w polu uwagi na fakturach" (Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja) wpisać informację dotyczącą odwrotnego obciążenia, a w polu "Domyślny % podatku" stawkę "np". Dane te zostaną automatycznie zaciągnięte na generowane dokumenty.
Pozdrawiam
Maria Seta

2017-01-05 16:25

Zgłoś naruszenie zasad

fiberlan
fiberlan
Pani Mario napisałem iż nie możemy używać stawki np ponieważ np=nie podlega a VAT-owiec podlega watowi !!!

2017-01-05 19:48

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
TOMASZ JASTRZĘBSKI
Witam Pani Mario chciałem korzystać z waszej pomocy fakturowania ale nie wszyscy tego typu druki tolerują . Chciałem wykupić wasz program ale mam problemy z księgowymi ,czy jest szansa na pojawienie się w waszym programie prawidłowych druków? Pozdrawiam ?

2017-01-08 18:49

Zgłoś naruszenie zasad

mariaseta
mariaseta
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
druki są prawidłowe. Może Pan ukryć kolumnę VAT, aby nie wpisywać "np" na fakturze, wyłączając opcję "Uwzględniaj podatek VAT na fakturach" lub robiąc to jednorazowo na każdym dokumencie. Jak stanowi art 106e ust. 4 pkt 1 Ustawy o VAT, na podatniku ciąży obowiązek udokumentowania świadczonej usługi fakturą bez żadnych danych dotyczących stawki i kwoty podatku VAT. Proszę to również skonsultować z księgowym.

2017-01-09 15:04

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
gosc
Witam mam pytanie jezeli chciala bym zrezygnowac z danego programu lub zmienic na inna opcje oplat niz ta standardowa to jak mam to zrobic??

2017-01-12 19:13

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, należy skontaktować się z nami i podać na jaką migrację między planami mamy uwzględnić w obliczeniu dopłaty.Po skonsultowaniu kwoty dopłaty generujemy proformę i wysyłamy.
Po zaksięgowaniu wpłaty z Proformy wdrażamy zmiany.

2017-01-13 11:32

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz