Jak wystawić notę korygującą do faktury kosztowej

Utworzono: 2015-02-14
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-25
Liczba odwiedzin posta: 6087

Nota korygująca umożliwia poprawienie danych na fakturze kosztowej, otrzymanej uprzednio od kontrahenta i wprowadzonej do systemu. Dokumentem ten koryguje błędy związane z danymi formalnymi takimi jak dane nabywcy na fakturze. Nota korygująca obejmuje proste, mniej istotne błędy nie związane z wartościami liczbowymi pozycji na fakturze, a także samymi pozycjami. Inaczej niż w przypadku faktury korekty

Dokument noty korygującej powinien być wystawiany przez Nabywce w dwóch egzemplarzach i przekazany do Sprzedawcy.

W serwisie Fakturownia bardzo prosto można wygenerować notę korygującą. Wystarczy wejść w podgląd faktury kosztowej klikając na jej podgląd. W podglądzie faktury mamy dostępne menu podręczne umieszczone nad i pod fakturą. Z menu podręcznego wybieramy zakładkę Więcej opcji , a następnie Wystaw notę korygującą.

Aby włączyć możliwość wystawiania not korygujących do dokumentów, należy wejść w Ustawienia>Ustawienia konta>Twoje konto>Jakie dokumenty wystawiać.
Dane opisowe może też korygować Sprzedawca, ale powinien to zrobić za pomocą Faktury korekty


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Sebo
Nie wiem dlaczego pozycja "Wystaw notę korygującą" nie jest dostępna dla zapisu faktury kosztowej VAT, który utworzyłem:
https://leczyzwierz.fakturownia.pl/invoices/35873725

2018-12-15 18:22

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam serdecznie,
proszę sprawdzić czy w zakładce Ustawienia> Ustawienia Konta> Twoje konto> Jakie dokumenty wystawiać ma Pan zaznaczone okno z dokumentem Noty korygującej.
Pozdrawiam,
Piotr

2018-12-17 08:22

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz