Jak wystawić fakturę końcową z faktury proforma i powiązać ją z wieloma fakturami zaliczkowymi

Utworzono: 2012-12-04
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-12
Liczba odwiedzin posta: 13860

Najpierw z faktury proforma trzeba stworzyć fakturę zaliczkową ( za pomocą przycisku wystaw podobną w górnym menu podglądu faktury ). KLIKNĄĆ ZAPISZ. Potem z tej faktury zaliczkowej trzeba wystawić końcową ( za pomocą przycisku wystaw końcową w górnym menu podglądu faktury ). KLIKNĄĆ ZAPISZ. Przy wystawianiu końcowej,  można ją powiązać z wieloma fakturami zaliczkowymi  (pod pozycjami na fakturze pojawi się lista dostępnych zaliczkowych, które można zaznaczyć)

 

Podobne zagadnienie ( ze zdjęciami ) można znaleźć na tej stronie "Jak wystawić fakturę zaliczkową na podstawie proformy i powiązać oba dokumenty"Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Artur
Dzień dobry
Potrzebuję przekształcić faktury proforma, które zostały wystawione w jednym miesięcy dla jednego kontrahenta w fakturę zbiorczą.
Mimo, wskazówek, jakie są na platformie, nie potrafię ich przekształcić.
Końcowa faktura, jest minusowana jedna od drugiej.
Dodatkowo nie podaje informacji na podstawie, jakich nr. faktur proforma została wystawiona faktura końcowa.
Proszę o pomoc ww. kwestii.

2020-06-28 12:39

Zgłoś naruszenie zasad

marcink
marcink
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
Proszę na liście faktur zaznaczyć odpowiednie Proformy za pomocą kwadratowego pola po lewej stronie przy numerze każdej faktury, a następnie z przycisków, które pojawiają się nad listą po zaznaczeniu, proszę kliknąć w "Wystaw fakturę".

Pozdrawiam,
Marcin

2020-07-03 14:42

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Karolina Pisarek
Dzień dobry!
Klient dostał fakturę proforma i do tej pory zrobił na konto 4 przelewy, które chcę zaksięgować jako faktury zaliczkowe. Czy każda z tych faktur może każdorazowo zawierać te same pozycje, co proforma i jak uniknąć wielokrotnego odejmowania produktów? Do tej pory wystawiłam 2 faktury zaliczkowe, ale widzę, że kwota do zapłaty zmienia się tylko odejmując kwotę zaliczki, nie wlicza kwoty z poprzedniej faktury zaliczkowej. Jak to ogarnąć?

2022-07-09 09:17

Zgłoś naruszenie zasad

marcink
marcink
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
pozycje (nazwy) jak najbardziej mogą być takie same pod względem technicznym w systemie, ale jeżeli chodzi o ceny, to wypadku 4 zaliczek nie mogą być takie same (przedstawiające całość należności za zamówienie). Sumy wartości pozycji na fakturze zaliczkowej powinny w sumie dać wartość zaliczki dla danej faktury zaliczkowej.
Faktura zaliczkowa nie zmienia stanu dostępności produktu. Dopiero faktura końcowa go zmienia.
Pozdrawiam,
Marcin

2022-07-12 10:46

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz