Import klientów (lub produktów) z plików EXCEL do fakturowni

Utworzono: 2012-12-06
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-14
Liczba odwiedzin posta: 9903

Trzeba przejść do menu produkty, w prawym górnym rogu znajdziemy przycisk funkcyjny ustawień , korzystając z niego rozwijamy zakładkę i wybieramy "Import z CSV". 

Następnie w pierwszym kroku importu wybieramy plik CSV zapisany na dysku. Drugi krok importu to przypasowanie danych do odpowiednich kolumn.

Import produktu jest analogiczny. Najpierw wybieramy plik. 


  Tutaj również przypisujemy nazwy kolumn do ich treści. 


UWAGA!!!  W drugim kroku importu produktów można importować kody produktu widoczne na pozycjach faktury, wystarczy je przypisać do odpowiedniej rubryki. 


Po dopasowaniu odpowiednich pól do wskazanych rubryk, korzystamy z przycisku " Importuj dane".

 

Plik CSV oddzielony przecinkami można uzyskać eksportując z programu EXCEL, Open office lub Google Docs w następujący sposób :

Należy rozwinąć zakładkę  Plik, następnie Zapisz jako. Wpisujemy nazwę pliku. W polu Typ pliku wybieramy opcję "Tekstowy plik CSV". Kolejno ustawiamy separator pól dla pliku CSV (opcjonalnie). Z reguły separatorem jest przecinek.

 

 

 

 

 

 

 

Co się dzieje jeżeli będziemy chcieli zaktualizować poprzedni import klientów lub produktów poprzez nadpisanie danych innym plikiem importu ?

 

Jeżeli chodzi o dane klientów, podczas importowania pliku z zaktualizowanymi danymi program wyszukuje numery NIP klientów i automatycznie aktualizuje inne dane.

Jeżeli chodzi o aktualizację danych produktów instrukcja znajduje się tutaj.

Faktury w systemie importuje się w podobny sposób: http://pomoc.fakturownia.pl/2233231-Import-faktur-pomiedzy-oddzielnymi-kontami-w-Fakturowni-plik-XLS-

Jeżeli pojawią się problemy z importem - prosimy o kontakt z nami na adres helpdesk@fakturownia.pl - postaramy się pomóc

 Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Andrzej
Dzień dobry,
jak zaimportować jednostkę np. "szt" lub "kg"?

2019-11-06 15:42

Zgłoś naruszenie zasad

lukaszs
lukaszs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
Parametr odpowiedzialny za jednostke to w systemie "quantity_unit".

Pozdrawiam,
Łukasz

2019-11-06 16:24

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz