Gdzie określić rodzaj wydatku na potrzeby JPK i KPiR?

Utworzono: 2023-11-28
Ostatnia aktualizacja: 2024-01-19
Liczba odwiedzin posta: 345

Opcja Księgowość online pozwala określać rodzaje wydatków na potrzeby JPK i KPiR. Opcja ta jest dostępna od planu abonamentowego Pro. Z tego wpisu dowiesz się, gdzie aktywować te funkcje i jak z poziomu tworzonego wydatku dodać jego rodzaj. 


Rodzaje wydatków - gdzie określić?


Aby móc określić rodzaj wydatku należy aktywować opcję Księgowość online

W tym celu przejdź do zakładki Ustawienia > Ustawienia konta > Twoje konto. Na stronie znajdź sekcję Księgowość online i zaznacz checkbox obok opcji Księgowość online. Zmiany zatwierdź klikając Zapisz na dole strony. Więcej o tej opcji przeczytasz w artykule → Księgowość online.

Podczas dodawania w ramach konta faktury kosztowej, w formularzu pojawi się dodatkowa rubryka Rodzaj wydatku. Po kliknięciu w nią, system wyświetli listę, z której możesz wybrać rodzaj wydatku.

Aby dodać wydatek przejdź do zakładki Wydatki i kliknij przycisk Dodaj wydatek. System wyświetli formularz do wypełnienia. Uzupełnij niezbędne dane, a w rubryce Rodzaj wydatku wybierz z dostępnych opcji. Zatwierdź utworzenie dokumentu klikając Zapisz na dole strony. Ponad utworzonym w systemie dokumentem pojawi się oznaczenie Rodzaju wydatku. 

rodzaj wydatku oznaczenie na fakturze w opcji księgowość online 


Sprawdź również:


Powrót


Dodaj komentarz