'

Korekta stanów ilościowych produktów w magazynie za pomocą dokumentów WZk i PZk

Utworzono: 2016-05-13
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-17
Liczba odwiedzin posta: 4439

W ostatnim czasie dokonaliśmy pewnych zmian w gospodarce magazynowej. Zmiany te polegają na dodaniu dokumentów magazynowych korygujących: 

-  dokument korygujący wydania zewnętrznego (WZk), - dokument korygujący przyjęcia zewnętrznego (PZk). Do tej pory proces korygowania faktury sprzedażowej przebiegał w ten sposób, że towar wracał na magazyn do faktury korekty generował się dokument PZ (przyjęcie zewnętrzne).

W przypadku zaś korygowania faktury kosztowej, gdzie trzeba było oddać towar z magazynu generował się dokument WZ (wydanie zewnętrzne).  

Teraz niewłaściwe przyjęcie towaru na magazyn koryguje dokument PZk, a niewłaściwe wydanie produktu z magazynu koryguje dokument WZk.

Procedura wystawienia takiego dokumentu nie uległa zmianie. Chcąc wystawić PZk, czy WZk wchodzimy w podgląd odpowiedniej faktury kosztowej klikając na jej numer, następnie wybieramy z menu podręcznego Więcej opcji> Dodaj dokument magazynowy.

W przypadku  włączonych opcji Tworzenie PZ (WZ) przy wystawieniu faktury kosztowej (sprzedażowej) znajdującej się w zakładce Ustawienia>Ustawienia konta> Konfiguracja>Magazyny, takie dokumenty generują się automatycznie. 

 


Powrót


Dodaj komentarz