Instalacja modułu do drukarki fiskalnej (Fiskator 2.2) oraz czynności poinstalacyjne.

Utworzono: 2020-04-20
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-07
Liczba odwiedzin posta: 1065

Aktualny moduł fiskalny integrujący drukarkę fiskalną z systemem Fakturownia to Fiskator w wersji 2.2. Poniżej znajduje się link do pobrania wersji instalacyjnej na środowiska Windows/Mac OS:
https://files.intum.com/r/radgost/files/31898/Fiskator%20Setup%202.2.0.exe
lub 
https://files.intum.com/r/radgost/files/31898/Fiskator-2.2.0.dmg

Opis konfiguracji zainstalowanego programu znajduje się tutaj:

Dodatkowo w wersji modułu 2.2.0 mamy możliwość komunikacji drukarki fiskalnej przez Wi-Fi lub Ethernet

Uwaga:
Drukarka typu online nie jest takim samym urządzeniem co drukarka z komunikacją przez Wi-Fi. 
Łączność Wi-Fi oznacza jedynie możliwość wybrania innego połączenia drukarki z komputerem niż przez USB lub COM, zaś funkcja online w drukarkach to możliwość łączenia się drukarki serwerem rządowym, na który przenosimy dane ewidencji sprzedaży paragonowej z danego urządzenia fiskalnego
Zarówno drukarka typu online może nie mieć wbudowanej komunikacji przez Wi-Fi, jak i drukarka z Wi-Fi może nie mieć funkcji online (łączenia z serwerem rządowym). 


1) Klikamy na zakładkę Konfiguracja.
2) Jeżeli podczas włączania modułu drukarka jest podpięta za pomocą złącza USB, który imituje port COM, to port zostaje wybrany automatycznie.
     Obecnie można też wybrać komunikację z drukarką przez Wi-Fi. Oczywiście dany model drukarki musi posiadać taką możliwość.
3)  Jeżeli drukarka fiskalna działa na jednym z protokołów Thermal lub Posnet, zostaje on rozpoznany automatycznie przez Fiskator. 
4)  Rubryka Kod autoryzacyjny API składa się z dwóch członów:


Człon 1:
- kodu API
danego konta  danego konta. jest to kod złożony z 20-tu (litery i cyfry) 
Kod autoryzacyjny konta, na którym chcemy drukować dokumenty fiskalne zajdziemy w w menu Ustawienia konta > Integracja> Kod autoryzacyjny API>Zobacz. Człon 2:
- to prefix konta poprzedzony znakiem "/". Prefix to inaczej nazwa konta, która znajduje się w zakładce Ustawienia > Ustawienia konta > Twoje konto i dokonać zmian w dwóch rubrykach: Nazwa konta / firmyAdres konta. 

5) Nazwa drukarki - możemy wpisać sobie nazwę roboczą drukarki, która będzie widoczna przy próbie wydruku fiskalnego. Opcja szczególnie przydatna w momencie gdy jest założonych kilka punktów z drukarkami. 


6) Dodatkowy tekst na paragonie oraz dodatkowy tekst na wyświetlaczu drukarki są to rubryki opcjonalne dla Użytkowników, służące bardziej jako treści powitalne lub informacyjne dla Klientów. 
7) Tekst na wyświetlaczu Klienta - w tej rubryce wpisujemy frazę, która będzie widoczna na wyświetlaczu drukarki skierowanym w stronę Klienta.
8) Metoda NIP na paragonie - w tej rubryce określony jest schemat wydruku NIP-u na paragonach przyjęty przez dany model drukarki. 
9) Po zakończeniu konfiguracji należy użyć przycisku Włącz/Wyłącz. Program przy poprawnej konfiguracji powinien wyszarzyć pola funkcyjne blokując możliwość ich zmiany. 
Przy błędnej konfiguracji np. przy niewłaściwym kodzie API lub wybranym protokole program wskaże odpowiednie komunikaty z błędem. 
10) Rubryka na wpisanie adresu IP drukarki, który należy odszukać w ustawieniach urządzenia fiskalnego. 
Przy błędnej konfiguracji, np. przy niewłaściwym kodzie API lub niewłaściwie wybranym protokole, program wskaże odpowiednie komunikaty z błędem. Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Piotr
Czy moduł Fiskator pozwala fiskalizować oprócz paragonów również faktury na drukarce fiskalnej np: Posnet Thermal HD ?

2020-07-07 09:00

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
jeżeli wymieniony rodzaj drukarki fiskalnej jest drukarką typu offline, to zgadza się faktury będą drukowane za pomocą modułu.
Pozdrawiam,
Piotr

2020-07-07 10:08

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz