Autostart i automatyczne łączenie Fiskatora z drukarką fiskalną

Utworzono: 2023-12-05
Ostatnia aktualizacja: 2024-05-17
Liczba odwiedzin posta: 1915

Fiskator to dedykowany moduł, który pozwala na wydruk paragonów lub faktur z systemu Fakturownia na drukarkach fiskalnych. Współpracuje z systemami Windows i mac OS oraz  jest zintegrowany z różnymi urządzeniami do wydruku dokumentów fiskalnych. Nowa wersja Fiskatora daje możliwość włączenia opcji autostartu, czyli uruchamiana wraz z systemem oraz automatycznego łączenia się z drukarką fiskalną. Z tego artykułu dowiesz się, gdzie w interfejsie aplikacji dostępna jest możliwość aktywacji tych opcji. 


Autostart i automatyczne łączenie Fiskatora z drukarką


W module fiskalnym Fiskator zostały dodane opcje austostartu, czyli otworzenia aplikacji przy starcie systemu oraz automatycznego łączenia Fiskatora z drukarką fiskalną.

Funkcje dostępne są od wersji 2.4.0 aplikacji.

Jeśli korzystasz ze starszej wersji Fiskatora, masz możliwość pobrania nowszej wersji modułu bezpośrednio z poziomu swojego konta.

Aby pobrać nowszą wersję Fiskatora:
.
  1. przejdź o zakładki Ustawienia > Integracje i dodatki > Dodatki > Fiskator

  2. Korzystając z dedykowanych przycisków, pobierz plik instalacyjny na system, z którego korzystasz. 


Automatyczne łączenie Fiskatora z drukarką fiskalną


Nowa wersja Fiskatora pozwala na automatyczne łączenie modułu z drukarką fiskalną. 

W dolnej części zakładki Konfiguracja w Fiskatorze znajduje się sekcja Autostart, a w niej funkcja Połącz automatycznie. Jeśli chcesz, aby Fiskator automatycznie łączył się z drukarką fiskalną, aktywuj tę opcję, zaznaczając checkbox. Dzięki niej nie będzie już konieczności klikania przycisku 'Włącz' po każdorazowym uruchomieniu aplikacji. 

Po aktywacji tej opcji Fiskator nawiąże połączenie z drukarką automatycznie po otworzeniu okna aplikacji. Warunkiem koniecznym jest to, aby drukarka fiskalna była włączona w momencie otwierania Fiskatora. 


Autostart Fiskatora 


Funkcja Połącz automatycznie najlepiej sprawdzi się w połączeniu z automatycznym startem aplikacji podczas uruchamiana systemu. 

Jeśli chcesz w pełni zautomatyzować start Fiskatora i jego połączenie z drukarką przy włączaniu komputera poniżej znajdziesz instrukcję, jak dodać aplikację do autostartu systemu Twojego urządzenia. 


Autostart macOS


Na urządzeniach opartych o system macOS w prosty sposób dodasz aplikację do autostartu systemu. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę Fiskatora (jeśli korzystasz z touchpada, przytrzymaj przycisk control podczas kliknięcia), najedź na Opcje i wybierz Otwórz podczas logowania


Autostart Windows


Dodanie aplikacji do autostartu na systemach Windows nie jest takie proste jak w przypadku macOS. Dlatego w wersji aplikacji dla tego systemu dodaliśmy dodatkową opcję w sekcji Autostart Fiskatora. 

W celu dodania aplikacji do autostartu zaznacz checkbox przy opcji Uruchom aplikację przy starcie systemu w Fiskatorze.
Szczegółowy opis konfiguracji Fiskatora znajdziesz w dedykowanym artykule → Instalacja i konfiguracja modułu Fiskator
 


Powrót


Dodaj komentarz