Autostart i automatyczne łączenie Fiskatora z drukarką fiskalną

Utworzono: 2023-12-05
Ostatnia aktualizacja: 2024-07-08
Liczba odwiedzin posta: 2294

Fiskator to dedykowany moduł, który pozwala na wydruk paragonów lub faktur z systemu Fakturownia na drukarkach fiskalnych. Współpracuje z systemami Windows i macOS oraz  jest zintegrowany z różnymi urządzeniami do wydruku dokumentów fiskalnych. Nowa wersja Fiskatora daje możliwość włączenia opcji autostartu, czyli uruchamiana programu wraz z systemem oraz automatycznego łączenia się z drukarką fiskalną. Z tego artykułu dowiesz się, gdzie w interfejsie aplikacji dostępna jest możliwość aktywacji tych opcji. 
Instrukcja

Dowiedz się, jak skorzystać z tej funkcji, korzystając z interaktywnego przewodnika.


Autostart i automatyczne łączenie Fiskatora z drukarką


W module fiskalnym Fiskator zostały dodane opcje austostartu, czyli otworzenia aplikacji przy starcie systemu oraz automatycznego łączenia Fiskatora z drukarką fiskalną.

Funkcje dostępne są od wersji 2.4.0 aplikacji.

Jeśli korzystasz ze starszej wersji Fiskatora, masz możliwość pobrania nowszej wersji modułu bezpośrednio z poziomu swojego konta.

Aby pobrać nowszą wersję Fiskatora:
.
  1. przejdź o zakładki Ustawienia > Integracje i dodatki > Dodatki > Fiskator

    Ekran integracji i dodatków z modułem Fiskator w Fakturowni. Zakładka 'Integracje i dodatki' w menu ustawień umożliwia dodanie funkcji fiskalnych.
     
  2. korzystając z dedykowanych przycisków, pobierz plik instalacyjny na system, z którego korzystasz. 

    Strona modułu Fiskator w Fakturowni. Opcje instalacji dla Mac OS, Windows i Linux, wraz z przyciskiem aktywacji modułu i sprawdzenia integracji.

 

Automatyczne łączenie Fiskatora z drukarką fiskalną


Nowa wersja Fiskatora pozwala na automatyczne łączenie modułu z drukarką fiskalną. 

W dolnej części zakładki Konfiguracja w Fiskatorze znajduje się sekcja Autostart, a w niej funkcja Połącz automatycznie. Jeśli chcesz, aby Fiskator automatycznie łączył się z drukarką fiskalną, aktywuj tę opcję, zaznaczając checkbox. Dzięki niej nie będzie już konieczności klikania przycisku Włącz po każdorazowym uruchomieniu aplikacji. 

Po aktywacji tej opcji Fiskator nawiąże połączenie z drukarką automatycznie po otworzeniu okna aplikacji. Warunkiem koniecznym jest to, aby drukarka fiskalna była WŁĄCZONA w momencie otwierania Fiskatora. 

Ekran konfiguracji modułu Fiskator w Fakturowni z opcją autostartu i połączenia automatycznego oraz polami tekstowymi do ustawień drukarki i wyświetlacza klienta.

Autostart Fiskatora 


Funkcja Połącz automatycznie najlepiej sprawdzi się w połączeniu z automatycznym startem aplikacji podczas uruchamiana systemu. 

Jeśli chcesz w pełni zautomatyzować start Fiskatora i jego połączenie z drukarką przy włączaniu komputera poniżej znajdziesz instrukcję, jak dodać aplikację do autostartu systemu Twojego urządzenia. 


Autostart macOS


Na urządzeniach opartych o system macOS w prosty sposób dodasz aplikację do autostartu systemu. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę Fiskatora (jeśli korzystasz z touchpada, przytrzymaj przycisk control podczas kliknięcia), najedź na Opcje i wybierz Otwórz podczas logowania

Menu kontekstowe w systemie macOS pokazujące opcję 'Otwórz podczas logowania' dla aplikacji z ikoną F w Docku.


Autostart Windows


Dodanie aplikacji do autostartu na systemach Windows nie jest takie proste jak w przypadku macOS. Dlatego w wersji aplikacji dla tego systemu dodaliśmy dodatkową opcję w sekcji Autostart Fiskatora. 

W celu dodania aplikacji do autostartu zaznacz checkbox przy opcji Uruchom aplikację przy starcie systemu w Fiskatorze.

Opcje autostartu aplikacji z zaznaczonymi polami 'Połącz automatycznie' oraz 'Uruchom aplikację przy starcie systemu'.


Szczegółowy opis konfiguracji Fiskatora znajdziesz w dedykowanym artykule → Instalacja i konfiguracja modułu Fiskator
 
Sprawdź działanie systemu korzystając z interaktywnej instrukcji

Interaktywny przewodnik poprowadzi Cię krok po kroku na rzeczywistych ekranach Fakturowni, umożliwiając łatwe zrozumienie i wykonanie potrzebnych działań.

Kliknij Start aby rozpocząć, a następnie klikaj w niebieskie pola, lub użyj strzałek w prawym dolnym rogu do nawigowania po instrukcji.Sprawdź również: 


Powrót


Dodaj komentarz