Nie wyświetlaj podatku na fakturach proforma

Utworzono: 2023-10-02
Ostatnia aktualizacja: 2023-10-02
Liczba odwiedzin posta: 3046

W ramach ustawień konta możesz określić, jakie wartości mają być widoczne na wydruku utworzonej w systemie faktury. Dostępne opcje dotyczą również dokumentów nieksięgowych takich jak na przykład proforma. Jedną z dostępnych opcji jest możliwość wyłączenia wyświetlania podatku na fakturach proforma. Jak aktywować tę opcję w systemie dowiesz się z tego artykułu. 
 

Czym jest opcja Nie wyświetlaj podatku na fakturach proforma?


Włączenie opcji Nie wyświetlaj podatku na fakturach proforma sprawi, że na utworzonym dokumencie widoczne będą tylko kwoty brutto.

Nawet jeśli na formularzu tworzenia proformy uzupełnione zostaną stawki podatku na pozycjach, przy włączonej opcji dokument wskaże tylko wartość brutto bez wyświetlania wartości podatku. Wydruk dokumentu będzie wyglądał dokładnie tak samo, jak w momencie wybrania stawki podatku jako nie wyświetlaj.
 

Jak włączyć opcję Nie wyświetlaj podatku na fakturach proforma?


Aby aktywować tę opcję:
  1. przejdź do zakładki Ustawienia > Ustawienia konta > Wydruki;
  2. zaznacz checkbox obok opcji Nie wyświetlaj podatku na fakturach proforma;


  3. zatwierdź zmiany przyciskiem Zapisz na dole strony.  

Przykład proformy, gdzie opcja Nie wyświetlaj podatku na fakturach proforma jest wyłączona i włączona. 

Na formularzu tworzenia proformy dodany jest produkt ze stawką VAT 23%. Tak wygląda zapisana w systemie proforma, gdy w ramach ustawień wyłączona jest opcja Nie wyświetlaj podatku na fakturach proforma.Tak natomiast wyglądać będzie zapisana w systemie proforma, gdy w ramach ustawień włączona zostanie opcja Nie wyświetlaj podatku na fakturach proforma
Sprawdź również: Czym jest faktura proforma i jak wystawić z niej fakturę VAT?


Powrót


Dodaj komentarz