Nie wyświetlaj podatku na fakturach proforma

Utworzono: 2023-10-02
Ostatnia aktualizacja: 2024-06-26
Liczba odwiedzin posta: 3300

W ramach ustawień Twojego konta w Fakturowni możesz określić, jakie wartości mają być widoczne na wydruku utworzonej w systemie faktury. Dostępne opcje dotyczą również dokumentów nieksięgowych takich jak na przykład proforma. Jedną z dostępnych opcji jest możliwość wyłączenia wyświetlania podatku na fakturach proforma. Jak aktywować tę opcję w systemie dowiesz się z tego artykułu. 
Instrukcja

Dowiedz się, jak skorzystać z tej funkcji, korzystając z interaktywnego przewodnika.

Czym jest opcja Nie wyświetlaj podatku na fakturach proforma?


Włączenie opcji Nie wyświetlaj podatku na fakturach proforma sprawi, że na utworzonym dokumencie widoczna będzie jedynie ilość sprzedawanego produktu oraz wartość brutto. 

Nawet jeśli na formularzu tworzenia proformy uzupełnione zostaną prawidłowo stawki podatku na pozycjach, przy włączonej opcji dokument wskaże jedynie wartość brutto bez wyświetlania wartości podatku. Wydruk dokumentu będzie wyglądał dokładnie tak samo, jak w momencie wybrania stawki podatku jako nie wyświetlaj.
 

Jak włączyć opcję Nie wyświetlaj podatku na fakturach proforma?


Aby aktywować tę opcję:
.
  1. przejdź do zakładki Ustawienia > Ustawienia konta > Wydruki;
  2. zaznacz checkbox obok opcji Nie wyświetlaj podatku na fakturach proforma;

    Ustawienia wydruków w systemie fakturowania, z zaznaczoną opcją 'Nie wyświetlaj podatku na fakturach proforma' oraz innymi preferencjami dotyczącymi wyglądu faktur.

  3. zatwierdź zmiany przyciskiem Zapisz na dole strony.  

Poniżej przykład wyświetlania się proformy, gdzie opcja Nie wyświetlaj podatku na fakturach proforma jest wyłączona i włączona w ustawieniach konta. 

Na formularzu tworzenia proformy dodany jest produkt ze stawką VAT 23%. 

Formularz faktury proforma z wypełnionymi danymi nabywcy oraz sprzedawcy, zawierający szczegóły zamówienia, cenę netto, VAT oraz cenę brutto.

Tak wygląda zapisana w systemie proforma, gdy w ramach ustawień WYŁĄCZONA jest opcja Nie wyświetlaj podatku na fakturach proforma. System na dokumencie wskazuje stawkę podatku oraz wartość VATu. 

Faktura proforma z wypełnionymi danymi nabywcy oraz sprzedawcy, szczegółami zamówienia, ceną netto, VAT, ceną brutto i terminem płatności.

Tak natomiast wyglądać będzie zapisana w systemie proforma, gdy w ramach ustawień WŁĄCZONA zostanie opcja Nie wyświetlaj podatku na fakturach proforma.

Faktura proforma z wypełnionymi danymi nabywcy i sprzedawcy, szczegółami zamówienia oraz całkowitą kwotą do zapłaty bez podsumowania podatku VAT.
Sprawdź działanie systemu korzystając z interaktywnej instrukcji

Interaktywny przewodnik poprowadzi Cię krok po kroku na rzeczywistych ekranach Fakturowni, umożliwiając łatwe zrozumienie i wykonanie potrzebnych działań.

Kliknij Start aby rozpocząć, a następnie klikaj w niebieskie pola, lub użyj strzałek w prawym dolnym rogu do nawigowania po instrukcji.Sprawdź również:


Powrót


Dodaj komentarz