Zestawy produktów

Utworzono: 2013-01-07
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-30
Liczba odwiedzin posta: 7368

Funkcja tworzenia zestawu w Fakturowni służy do kompletacji poszczególnych produktów, które mają wchodzić w skład zestawu.

Aby stworzyć zestaw produktów, który składa się z innych dodanych już produktów należy przejść do menu Produkty, dodać nowy ( lub przeedytować stary produkt ) i na dole w zaznaczyć pole "Zestaw - produkt składa się z innych produktów" i zacząć wpisywać nazwy produktów powiązanych.  Następnie w rubryce ilość należy określić ile sztuk danego produktu będzie sprzedawana w zestawie. Następnie zapisać.

Podsumowując chcemy sprzedać w jednym zestawie produkty A (1 sztuk) i B (2 sztuk)  , należy najpierw dodać odpowiednie produkty z odpowiednią domyślną sprzedawaną ilością (można je odpowiednio nazwać ) ,a następnie Produkty A i B dodać do zestawu produktów, który chcemy sprzedać.
Na liście produktów zestaw jest oznaczony symbolem paczki. 

Ważna informacją jest jak przebiega sprzedaż takiego zestawu. 

Na formularzu faktury sprzedajemy zestaw . 

Natomiast dokument magazynowy WZ dołączony do tej faktury będzie zawsze przedstawiał sprzedaż ilości produktów wchodzących w skład tego zestawu

(Polecamy włączenie automatycznego wystawiania WZ przy tworzeniu faktury  w Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Magazyny > Automatyczne tworzenie dokumentów wydania). 

Uwaga. Zestaw produktów nie jest policzalny w magazynie. 


W związku, ze schematem działania funkcjonalności zestawu nie zaleca się wykonania mechanizmu odwrotnego, czyli wykonania w pierwszej kolejności WZ, a następnie Faktury lub innego dokumentu księgowego.  
W odwrotnej kolejności, zestaw zachowa się na dokumencie magazynowym jako zwykły produkt, bo będzie działaniem niezgodnym z działaniem funkcjonalności zestawu. Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Mariusz-faktury
"Jeśli chcemy, aby cena zestawu była automatycznie wyliczona jako suma składających się na niego produktów wtedy trzeba wpisać w cenę netto 0,00 (zero) - po zapisaniu cena zostanie automatycznie wyliczona."
— przepraszam ale gdzie dokłądnie? Nie jest to precyzyjne, miejsc na wpisanie ceny 0 jest kilka w trakcie tego procesu.

2014-03-29 08:21

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Mariusz-faktury
Przypadek użycia:
1. Tworzę nowy produkt "Zestaw-1"
2. pozostawiam puste pole cena
3. zaznaczam opcję: "Zestaw - produkt składa się z innych produktów"
4. dodaje "Produkty, które wchodzą w skład zestawu": produkt-1, produkt-2
5. ustawiam jednostka = kpl.
6. Zapisuję produkt

Problemy:
1 W widoku listy produktów oraz w widoku "pokaż" dla Zestaw-1 pokazuje 0 zł???
2. przy tworzeniu faktury dodanie nowej pozycji Zestaw-1 także nie pokazuje ceny i nie uwzględnia rabatów?


2014-03-29 08:35

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
arek
a co gdy w skład zestawu wchodzi towar ze stawką 8% vat i 23% vat

2016-05-18 15:28

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   To wszystko zależy od tego, z jaką stawką dodamy zestaw do systemu, technicznie zestaw będzie z jedną stawką. W teorii nie orientuję się jak należy traktować taki produkt i z jaką stawką go wystawiać.

2016-05-18 15:40

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
DELTA-MIKS
A co jeśli nie chcę aby na WZ drukowała się lista podzespołów a tylko nazwa zestawu?
Np. przy działalności produkcyjnej, nie chce aby klienci wiedzieli z jakich podzespołów składa się produkt.

2016-09-13 12:23

Zgłoś naruszenie zasad

agata
agata
Witam serdecznie,

WZ, czyli dokument wydania, jest to dokument magazynowy, taki dokument nie jest dokumentem okazywanym klientowi i świadczy o tym co nam "schodzi" z magazynu. Pan na magazyn nie wprowadza "zestawów" tylko to co tworzy zestaw i żeby wszystko się zgadzało na stanach magazynowych na WZ muszą być produkty, które tworzą zestaw.

Dla klienta jest faktura, czy inny dokument, na którym jest tylko zestaw.

Pozdrawiam ciepło.

2016-09-13 12:28

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Piotr Stankiewicz
Czy można tworzyć zestawy, które składają się z zestawów produktów? Jeśli tak to w jaki sposób

2018-05-06 15:40

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
zestaw nie ma tego typu funkcjonalności zestaw może składać z produktów nie będących zestawami wtedy działa prawidłowo.
W momencie gdy w zestawie znajdzie się produkt, który jest zestawem, będzie zachowywał się jak zwykły produkt i będą zliczane jego stany magazynowe. Jedynym słowem straci funkcjonalność zestawu.
Pozdrawiam,
Piotr

2018-05-07 09:34

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Zofia
Witam
Wprowadzam na stan jednego magazynu produkty na podstawie FV kosztowych oraz PZ. Następnie chcę na innym magazynie zrobić z tych produktów zestaw , który sprzedaję. Tworzę nowy produkt "zestaw" , do którego wprowadzam poszczególne elementy zestawu . Następnie dokumentem wewnętrznym "PW" dokonuje przesunięcia zestawu na inny magazyn . Wystawiając Fv sprzedaży oraz dokument WZ - z magazynu , w którym znajdowały się poszczególne produkty do zestawu produkty te zostają "ściągnięte" ale zestaw , który znajduje się na magazynie , a który widnieje na FV nie zostaje ściągnięty z magazynu na który został przesunięty.

2019-05-15 18:35

Zgłoś naruszenie zasad

Daniel_W
Daniel_W
Odpowiedź główna   Witam,
to jest prawidłowe zachowanie, ponieważ zestawy nie są policzalne w magazynie. Z magazynu zejdą tylko produkty zawarte w zestawie. Zestaw jest funkcjonalnością ułatwiającą sprzedaż produktów, a nie produktem. Taka informacja również widnieje w tym artykule.

2019-05-16 12:48

Zgłoś naruszenie zasad

jarek
jarek
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

produkt określony jako zestaw jest nie policzalny. Nie zostanie on ujęty na dokumencie magazynowym WZ a jedynie składowe danego zestawu jeżeli został on ujęty na fakturze a dokument magazynowy wywołany automatycznie do danego dokumentu księgowego.

Jeżeli jednak produkt określony jako zestaw zostanie wywołany na dokumencie magazynowym ręcznie system traktuje go jak zwykły produkt.

W celu zdjęcia ze stanu produktu określonego jako zestaw proszę utworzyć ręcznie dokument wydania WZ bądź RW.

Link do bazy wiedzy: https://pomoc.fakturownia.pl/2760750-Rozchod-wewnetrzny-RW-jak-i-w-jakim-celu-wystawiamy-taki-dokument-

W przypadku dodatkowych pytań, jestem do dyspozycji.

2019-05-16 13:08

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
WC Fresher
To jaki sens ma funkcja “Komplementacji“ ? skoro zestaw jako suma “podzespołów“ jest niepoliczalna ale te pojedyncze podzespoły są policzalne. To tak jak 2+2+2+2=0
Proszę o instrukcję, jak co ustawić, żeby można było wykonać funkcję>
zestaw składa się z np. 12 podzespołów i albo przesuwając ten zestaw z np. “magazynu podzespołów“ do “magazynu wysyłkowego“ program odjął odpowiednią ilość podzespołów ze stanu magazynowego podzespołów i dopisał w magazynie wysyłkowym odpowiednią ilość zestawów = produktów ?

2020-02-18 11:29

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Michal
Dzień dobry,
a czy jest możliwość aby elementu zestawu też pojawiały się na fakturze? a nie tylko na WZ? Byłoby to bardzo przydatne przy sprzedaży np. na Allegro - pod jednym kodem wskakują na fv dwa produkty.

Pozdrawiam

2020-03-30 00:39

Zgłoś naruszenie zasad

Daniel_W
Daniel_W
Odpowiedź główna   Witam,

Niestety nie ma takiej możliwości, Zestaw jest właśnie po to aby nie było potrzeby rozpisywania towaru w kilku pozycjach na fakturze, gdzie każda pozycja na fakturze musi mieć podaną stawkę Vat, oraz wartość. Jeżeli potrzebuje Pan dodatkowego pola na rozpisanie towaru jaki znajduje się w zestawie, to można do tego celu użyć pola "Opis produktu" w edycji Zestawu. Poniżej dokładna instrukcja jak wprowadzić opis produktu i wyświetlić go na fakturze:
https://pomoc.fakturownia.pl/1906729-Opis-produktu-wyswietlany-na-fakturze- 

Pozdrawiam,
Daniel

2020-03-30 12:46

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz