Zestawy produktów

Utworzono: 2013-01-07
Ostatnia aktualizacja: 2024-03-15
Liczba odwiedzin posta: 13600

Funkcja tworzenia zestawu w Fakturowni służy do kompletacji poszczególnych produktów, które mają wchodzić w skład zestawu.

Aby stworzyć zestaw produktów, który składa się z innych dodanych już produktów należy przejść do menu Produkty, dodać nowy ( lub przeedytować stary produkt ) i na dole w zaznaczyć pole "Zestaw - produkt składa się z innych produktów" i zacząć wpisywać nazwy produktów powiązanych.  Następnie w rubryce ilość należy określić ile sztuk danego produktu będzie sprzedawana w zestawie. Następnie zapisać.
zestaw produktów nowy
Podsumowując chcemy sprzedać w jednym zestawie produkty A (1 sztuk) i B (2 sztuk)  , należy najpierw dodać odpowiednie produkty z odpowiednią domyślną sprzedawaną ilością (można je odpowiednio nazwać ) ,a następnie Produkty A i B dodać do zestawu produktów, który chcemy sprzedać.
Na liście produktów zestaw jest oznaczony symbolem paczki. 
zestaw jak rozpoznac
Ważna informacją jest jak przebiega sprzedaż takiego zestawu. 

Na formularzu faktury sprzedajemy zestaw . 

zestaw na fakturzeNatomiast dokument magazynowy WZ dołączony do tej faktury będzie zawsze przedstawiał sprzedaż ilości produktów wchodzących w skład tego zestawu

(Polecamy włączenie automatycznego wystawiania WZ przy tworzeniu faktury  w Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Magazyny > Automatyczne tworzenie dokumentów wydania). 

Uwaga. Zestaw produktów nie jest policzalny w magazynie. 
dokument wz zestawu

W związku, ze schematem działania funkcjonalności zestawu nie zaleca się wykonania mechanizmu odwrotnego, czyli wykonania w pierwszej kolejności WZ, a następnie Faktury lub innego dokumentu księgowego.  
W odwrotnej kolejności, zestaw zachowa się na dokumencie magazynowym jako zwykły produkt, bo będzie działaniem niezgodnym z działaniem funkcjonalności zestawu. Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Mariusz-faktury
Przypadek użycia:
1. Tworzę nowy produkt "Zestaw-1"
2. pozostawiam puste pole cena
3. zaznaczam opcję: "Zestaw - produkt składa się z innych produktów"
4. dodaje "Produkty, które wchodzą w skład zestawu": produkt-1, produkt-2
5. ustawiam jednostka = kpl.
6. Zapisuję produkt

Problemy:
1 W widoku listy produktów oraz w widoku "pokaż" dla Zestaw-1 pokazuje 0 zł???
2. przy tworzeniu faktury dodanie nowej pozycji Zestaw-1 także nie pokazuje ceny i nie uwzględnia rabatów?


2014-03-29 08:35


Avatar sugester medium
arek
a co gdy w skład zestawu wchodzi towar ze stawką 8% vat i 23% vat

2016-05-18 15:28


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   To wszystko zależy od tego, z jaką stawką dodamy zestaw do systemu, technicznie zestaw będzie z jedną stawką. W teorii nie orientuję się jak należy traktować taki produkt i z jaką stawką go wystawiać.

2016-05-18 15:40


Avatar sugester medium
DELTA-MIKS
A co jeśli nie chcę aby na WZ drukowała się lista podzespołów a tylko nazwa zestawu?
Np. przy działalności produkcyjnej, nie chce aby klienci wiedzieli z jakich podzespołów składa się produkt.

2016-09-13 12:23


agata
agata
Witam serdecznie,

WZ, czyli dokument wydania, jest to dokument magazynowy, taki dokument nie jest dokumentem okazywanym klientowi i świadczy o tym co nam "schodzi" z magazynu. Pan na magazyn nie wprowadza "zestawów" tylko to co tworzy zestaw i żeby wszystko się zgadzało na stanach magazynowych na WZ muszą być produkty, które tworzą zestaw.

Dla klienta jest faktura, czy inny dokument, na którym jest tylko zestaw.

Pozdrawiam ciepło.

2016-09-13 12:28


Avatar sugester medium
Piotr Stankiewicz
Czy można tworzyć zestawy, które składają się z zestawów produktów? Jeśli tak to w jaki sposób

2018-05-06 15:40


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
zestaw nie ma tego typu funkcjonalności zestaw może składać z produktów nie będących zestawami wtedy działa prawidłowo.
W momencie gdy w zestawie znajdzie się produkt, który jest zestawem, będzie zachowywał się jak zwykły produkt i będą zliczane jego stany magazynowe. Jedynym słowem straci funkcjonalność zestawu.
Pozdrawiam,
Piotr

2018-05-07 09:34


Avatar sugester medium
Zofia
Witam
Wprowadzam na stan jednego magazynu produkty na podstawie FV kosztowych oraz PZ. Następnie chcę na innym magazynie zrobić z tych produktów zestaw , który sprzedaję. Tworzę nowy produkt "zestaw" , do którego wprowadzam poszczególne elementy zestawu . Następnie dokumentem wewnętrznym "PW" dokonuje przesunięcia zestawu na inny magazyn . Wystawiając Fv sprzedaży oraz dokument WZ - z magazynu , w którym znajdowały się poszczególne produkty do zestawu produkty te zostają "ściągnięte" ale zestaw , który znajduje się na magazynie , a który widnieje na FV nie zostaje ściągnięty z magazynu na który został przesunięty.

2019-05-15 18:35


Daniel_W
Daniel_W
Odpowiedź główna   Witam,
to jest prawidłowe zachowanie, ponieważ zestawy nie są policzalne w magazynie. Z magazynu zejdą tylko produkty zawarte w zestawie. Zestaw jest funkcjonalnością ułatwiającą sprzedaż produktów, a nie produktem. Taka informacja również widnieje w tym artykule.

2019-05-16 12:48


jarek
jarek
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

produkt określony jako zestaw jest nie policzalny. Nie zostanie on ujęty na dokumencie magazynowym WZ a jedynie składowe danego zestawu jeżeli został on ujęty na fakturze a dokument magazynowy wywołany automatycznie do danego dokumentu księgowego.

Jeżeli jednak produkt określony jako zestaw zostanie wywołany na dokumencie magazynowym ręcznie system traktuje go jak zwykły produkt.

W celu zdjęcia ze stanu produktu określonego jako zestaw proszę utworzyć ręcznie dokument wydania WZ bądź RW.

Link do bazy wiedzy: https://pomoc.fakturownia.pl/2760750-Rozchod-wewnetrzny-RW-jak-i-w-jakim-celu-wystawiamy-taki-dokument-

W przypadku dodatkowych pytań, jestem do dyspozycji.

2019-05-16 13:08


Avatar sugester medium
WC Fresher
To jaki sens ma funkcja “Komplementacji“ ? skoro zestaw jako suma “podzespołów“ jest niepoliczalna ale te pojedyncze podzespoły są policzalne. To tak jak 2+2+2+2=0
Proszę o instrukcję, jak co ustawić, żeby można było wykonać funkcję>
zestaw składa się z np. 12 podzespołów i albo przesuwając ten zestaw z np. “magazynu podzespołów“ do “magazynu wysyłkowego“ program odjął odpowiednią ilość podzespołów ze stanu magazynowego podzespołów i dopisał w magazynie wysyłkowym odpowiednią ilość zestawów = produktów ?

2020-02-18 11:29


Avatar sugester medium
Michal
Dzień dobry,
a czy jest możliwość aby elementu zestawu też pojawiały się na fakturze? a nie tylko na WZ? Byłoby to bardzo przydatne przy sprzedaży np. na Allegro - pod jednym kodem wskakują na fv dwa produkty.

Pozdrawiam

2020-03-30 00:39


Daniel_W
Daniel_W
Odpowiedź główna   Witam,

Niestety nie ma takiej możliwości, Zestaw jest właśnie po to aby nie było potrzeby rozpisywania towaru w kilku pozycjach na fakturze, gdzie każda pozycja na fakturze musi mieć podaną stawkę Vat, oraz wartość. Jeżeli potrzebuje Pan dodatkowego pola na rozpisanie towaru jaki znajduje się w zestawie, to można do tego celu użyć pola "Opis produktu" w edycji Zestawu. Poniżej dokładna instrukcja jak wprowadzić opis produktu i wyświetlić go na fakturze:
https://pomoc.fakturownia.pl/1906729-Opis-produktu-wyswietlany-na-fakturze- 

Pozdrawiam,
Daniel

2020-03-30 12:46


Avatar sugester medium
Hopi
właśnie mam taki problem jak WC Fresher przed rokiem. Szkoda, że nie ma odpowiedzi :(. Właśnie przechodzę na Fakturownie z arkusza w Excellu i próbuję wprowadzić inwenturę jako stany początkowe magazynu dokumentem PW. Jak mam to zrobić, skoro mam już umieszane kremy (składające sie z 3 składników +pudełko), nie da się ich odmieszać! Mało tego te kremy sprzedawane są w zestawie (nigdy samodzielnie), a więc zestaw w zestawie. I co ja mam teraz zrobić? Jak uzgodnić stany magazynowe z inwenturą? I drugie pytanie, jak sprzedawać zestawy, zawierające kremy i 3 inne składniki, skoro zestaw nie zawiera kremu, a osobno nie mogę go sprzedawać? Czyżbym była zmuszona wrócić do Excella?

2021-01-27 22:10


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
nawiązując do ostatniej korespondencji, ale też odwołując sie do problemu WC Fresher. Fakturownia nie posiadam opcji kompletacji towaru jaka jest dostępna i powszechnie znana z innych programów magazynowych. Czasami też nazywana jest opcją produkcji na magazynie.
Nasz system posiada funkcję zbliżoną do kompletacji, a mianowicie tworzenie zestawu towaru.
Jaki ma cel tworzenie zestawu towaru? Zestaw jest to mechanizm funkcjonujący na pozycji tworzonej faktury, który działa jak "opakowanie produktów".
Chcąc sprzedać produkt na fakturze, o którym wiemy że ma się składać z pojedynczych surowców, które są dostępne na magazynie, a przy tym nie potrzebujemy tworzyć na magazynie schematu:
PZ(przyjęcie zewnętrzne surowców)->[produkcja] RW(rozchód wewnętrzny)-> PW(przyjęcie wewnętrzne gotowego towaru).
Używamy właśnie ZESTAWU.
Wiedząc ze nasz produkt został stworzony z początkowych surowców , które zostały przyjęte na magazyn, możemy określić jaka ilość surowców posłużyła nam do przeróbki/konstrukcji/produkcji danego produktu za pomocą zestawu.

Tak jak w powyższej instrukcji zestaw (jako opakowanie surowców faktycznie wydawanych z magazynu) widoczny jest na fakturze dla Klienta. Natomiast dokument magazynowy posiada już faktyczny stan zużytych do produkcji towaru surowców.
Zestaw nie służy do "przerabiania towaru na magazynie". Z magazynu zostają wydane zawsze te same surowce.

W przykładzie dotyczącym kremu najlepiej korzystać z systemu w ten sposób:

Krem musi być pół-produktem stworzonym z surowców, tworzony za pomocą ręcznego wprowadzania schematu dokumentów magazynowych
PZ(przyjęcie zewnętrzne surowców)[ZAKUP 3 SKŁADNIKÓW + PUDEŁKA]->[produkcja czyli tworzenie gotowego 1 pudełka kremu] -> należy zrobić RW (rozchód wewnętrzny) surowców które posłużyły do produkcji PUDEŁKA KREMU + dodać na magazyn PW(przyjęcie wewnętrzne) tego PUDEŁKA KREMU.

Tym samy na magazynie przez dodanie PW otrzymaliśmy pól-produkt. Ten produkt razem z trzema innymi składnikami obecnymi na magazynie można połączyć tworząc zestaw.
Wtedy na fakturze będzie widoczny docelowy do sprzedaży produkt, którego składowymi wydanymi z magazynu poprzez WZ pół-produkt (pudełko kremu) + 3 dodatkowe składniki.

Pozdrawiam,
Piotr

2021-01-28 10:06


Avatar sugester medium
Hopi
Panie Piotrze, dziękuję za odpowiedź. Trawię informację i eksperymentuję w systemie. Wszystko mi pasuje z wyjątkiem dokumentu RW = wyprodukowanie kremu, żeby zeszły ze stanów magazynowych jego składniki w odpowiedniej ilości. Dokumenty RW (w ogóle żadne magazynowe) 'nie widzą' produktów z kopertką :(. Jedynie dokumenty sprzedaży je widzą. Myślę o zastosowaniu dowodu wewnętrznego DW do tego celu, ale nie wiem, czy DW zdejmie mi składniki z magazynu i czy nie 'namiesza' w sprzedaży.

2021-01-29 15:46


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
zgodnie z instrukcją, pod którą się komunikujemy koperta przy nazwie produktów symbolizuje zestaw. Jak już ustaliliśmy, nie jest on do wprowadzania na magazyn.
Dokument DW, to dowód wewnętrzny. Nie wpływa na stan magazynowy. Chcąc poprawnie korzystać przypadku schematu surowców, pól produktów i produktów gotowych obawiam się, że RW jest niezbędne do rozchodowania surowca, który zużyliśmy.
Pozdrawiam,
Piotr

2021-01-29 15:52


Avatar sugester medium
Hopi
Witam ponownie.
A ja się obawiam, że sobie poradziłam i to całkiem niezgodnie z Waszą instrukcją :D. To co ja potrzebuje zrobić ślicznie chodzi pod DW – dowód wewnętrzny, który się wiąże z WZ, a nie wchodzi do sprzedaży (np. JPK). I robię tak:
1. W magazynie mam 2 produkty tego samego kremu:
A: Jeden z kopertką, składający się z kilku innych składników.
B: Drugi bez kopertki, czyli normalny pojedynczy produkt.
2. W momencie produkcji kremu wystawiam DW:
a) w pierwszej pozycji jakby sprzedaję np. 3 kremy A, w ten sposób z magazynu wychodzą mi składniki kremu i opakowania.
b) W drugiej pozycji robię zwrot na magazyn czyli ilość ze znakiem minus 3 kremów B.
3. Identyczną operację robie przy pakowaniu zestawów zawierających kremy.
Wszystko się zgadza, da się zrobić zestaw w zestawie, robi się to szybko i zprawnie, automatycznie jednym dokumentem. Nie trzeba wystawiać 2 rodzajów dokumentów: RW z ręcznym rozpisywaniem składników (!!!) i PW.
Pozdrawiam

2021-02-03 20:07


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam serdecznie,
cieszę się, że wśród funkcjonalności systemowych znalazła Pani rozwiązanie. Sądząc po opisie czynności Pan produkt A jest surowcem , a produkt B ( jak na razie do dyspozycji w magazynie w postaci pół produktów) będzie docelowo sprzedawany na fakturach sprzedażowych jako zestaw, który w efekcie wyda z magazynu potrzebne pół produkty?
Dowód wewnętrzny, którego Pani użyła do wydania produktu A i jego składników (surowców) jest dokumentem wewnętrznym niewidocznym na raportach sprzedażowych. Jeżeli taki był Pani zamiar, to oczywiście można byłby w ten sposób użyć tego dokumentu.
Obawiam się jednak, że składniki dodane do DW z ujemną ilością i tym samym ujemną wartością mogą wpłynąć na wyliczenia raportów marżowych inaczej niż ogólnie realizowany dłuższy schemat produkcji, czyli użycie RW i PW.
Niemniej jednak oczywiście Pani metoda i użycie dokumentu nie pojawiającego się w ewidencji VAT jest szybsza od podanej we wcześniejszych komentarzach.
Pozdrawiam,
Piotr

2021-02-04 10:16


Avatar sugester medium
p1t3r05
Witam,
w momencie włączenia opcji "zestaw" cena zakupu powinna zacząć się zliczać sama ze składowych zestawu.

2021-02-12 17:43


Avatar sugester medium
p1t3r05
Witam,
w jaki sposób stan zestawu automatycznie zrównać z najniższym stanem ze składowych?

2021-02-13 16:05


michalb
michalb
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
cena ustalona dla Zestawu jest niezależna od ceny na poszczególnych produktów/usług wchodzących w jego skład. Odnośnie fragmentu "cena zakupu powinna zacząć się zliczać sama ze składowych zestawu" produktu schodzą z magazynu zgodnie z zasadą FIFO.
Zestaw nie będzie mógł być dodany na fakturze, jeśli będzie brakowało dowolnego produktu wchodzącego w jego skład.
Pozdrawiam.


2021-02-18 11:50


Avatar sugester medium
Tomek
Witam,
Użytkujemy zestawy od dłuższego czasu. Dzisiaj przy każdej fv na której jest zestaw pojawia się informacja, iż "Wykryto różnice w ilościach produktów w porównaniu do przypiętych faktur!", tj.
ZESTAW składa się z A + B i przy zawarciu na fv 10x ZESTAW otrzymujemy informację:
Produkt - ZESTAW na dok. magazynowym wydano go o 10.0 mniej
Produkt - A na dok. magazynowym wydano go o 10.0 więcej
Produkt - B na dok. magazynowym wydano go o 10.0 więcej

2021-03-22 21:43


jarek
jarek
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

dziękujemy za wiadomość. Powyższy komunika nie powinien się już pojawiać. Był on związany z aktualizacją wgraną do systemu związaną z funkcją magazynu.

W przypadku dodatkowych pytań, jestem do dyspozycji.

2021-03-23 15:43


Avatar sugester medium
paula
Dzień dobry,
w jaki sposób sprawdzić marżę w raportach na sprzedaży zestawów? Nie wprowadzam ceny zakupu zestawu, powinna być pobierana z oddzielnych produktów, z których składa się zestaw a tak się nie dzieje. Ostatecznie zestaw jest sprzedawany z marża 100% co zaburza raport a wprowadzanie cen zakupu zestawu jest bez sensu ponieważ w skład zestawu mogą wchodzić te same produkty ale kupione w różnym czasie a co za tym idzie w różnych cenach.

2021-10-12 15:19


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
przykro mi, ale nie ma innej możliwości niż wpisane orientacyjnej ceny zestawu.. Program nie oblicza marży zestawu na bazie powiązanych produktów. W kolejnych aktualizacjach magazynu będziemy mieć ten aspekt na uwadze.
Pozdrawiam,
Piotr

2021-10-13 09:34


Avatar sugester medium
kinga
Czy po utworzeniu zestawu w fakturowni należy dodać przyjęcie magazynowe na zestaw? czy ma być widoczna ilość 0 ?

2022-11-08 10:29


Daniel_W
Daniel_W
Odpowiedź główna   Witam,
dziękujemy za kontakt. Zgodnie z informacjami zawartymi w powyższej instrukcji zestawy nie są policzalne w magazynie, wszelkie dokumenty magazynowe powinny dotyczyć tylko produktów zawartych w utworzonych zestawach.

Pozdrawiam,
Daniel

2022-11-08 11:13


Avatar sugester medium
Magdalena
Dzień dobry,

Przyjęłam na magazyn surowiec z którego chcę wyprodukować produkt.
Produkt wprowadziłam jako zestaw, tj. wprowadziłam produkt i wpisałam że składa się z przyjętego wcześniej surowca.
Surowiec (jego część 0,1 kg) przesunęłam MM do magazynu produkcja. Jakie następnie mam wykonać kroki? Magazyn surowców->MM [produkcja] -> PW wprowadzenie produktu [zestaw produktów] i RW żeby zdjąć z produkcji surowiec? i następnie MM do magazynu wyrobów gotowych?

2023-03-10 23:10


milenasz
milenasz
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

jeśli produkt utworzony został w systemie i oznaczyła go Pani jako zestaw, podając jako składowe surowiec niezbędny do jego wytworzenia, wówczas produkt składowy zestawu, będzie zdejmowany ze stanu magazynowego w momencie sprzedaży zestawu na fakturze. Produkt oznaczony w systemie jako zestaw nie ma stanu magazynowego. Dopiero po sprzedaży zestawu zmniejszy się stan magazynowy produktów, które wchodzą w jego skład.

Jeśli chce Pani zdjąć dokumentem RW surowce wykorzystane do utworzenia produktu od razu ze stanu, a nie dopiero po sprzedaży, to wtedy wyprodukowany towar nie może być oznaczony jako zestaw. W takim przypadku, kiedy będzie to 'zwykły' towarr, dokumentem RW zdejmie Pani stan surowca, a następnie dokumentem PW przyjmie gotowy produkt na stan magazynu wyrobów gotowych. Wtedy po sprzedaży takiego produktu jego stan zdjęty zostanie z magazynu dokumentem WZ.

Pozdrawiam
Milena

2023-03-13 14:40


Avatar sugester medium
Izabela
Proszę tak łopatologicznie. Mam zestaw cukiernica i mlecznik. Przyjmuję do magazynu 3 cukiernice i 2 mleczniki. Jakim dokumentem mam wskazać, że to są 2 zestawy? A jak sprzedam 1 komplet, to czy zmieni się ilość dostępnych zestawów? Jest to dla mnie o tyle ważne, że poprzez apilo aktualizują mi się stany w shoperze….

2023-04-14 19:03


milenasz
milenasz
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

aby móc w systemie sprzedawać zestaw składający się z kilku produktów, należy przejść do zakładki Magazyn > Produkty. Następnie dodać nowy produkt i oznaczyć go jako zestaw.

Aby oznaczyć, że dany produkt o nazwie np. Komplet cukiernica i mlecznik jest zestawem, proszę rozwinąć sekcję Zobacz więcej opcji (lub Ukryj opcje dodatkowe jeśli już rozwinięte) podczas tworzenia produktu. Wśród rozwiniętych opcji trzeba znaleźć tę o nazwie 'Zestaw - produkt składa się z innych produktów' i zaznaczyć checkbox, który się obok niej znajduje. Zaznaczenie tej opcji pozwoli na dodanie produktów, które mają wchodzić w skład zestawu np. cukiernica - 1 szt. oraz mlecznik - 1 szt.. Kolejne produkty można dodawać korzystając z ikony +. Tak zapisany produkt, będzie w systemie oznaczony jako zestaw.

​​​​​​​Zestaw w Fakturowni nie ma stanu magazynowego. W przypadku sprzedaży na fakturze będzie widoczna nazwa zestawu, natomiast na dokumencie wydania system wykaże produkty, które wchodzą w jego skład i zgodnie z ilością ustaloną w ramach zestawu, taka zostanie zdjęta z magazynu. Kontynuując przykład sprzedany zostanie 1 zestaw - Komplet cukiernica i mlecznik. Natomiast ze stanu magazynu zdjęte zostaną 1 sztuka cukiernicy i 1 sztuka mlecznika.

Pozdrawiam
Milena

2023-04-17 14:41


Avatar sugester medium
Gosia
Dzień dobry, mam pytanie odnośnie konkretnej sytuacji.
Prowadzę sklep internetowy zintegrowany z Fakturownią.
Sprzedaję pojedyncze produkty, ale tworzę z nich też zestawy.
Przykład:
Klient kupuje zestaw składający się z 6 mini miodków. Ten zestaw w Fakturowni ma przypisane produkty, z których się składa.
I teraz pytanie...
Skoro zestaw jest niepoliczalny, nie możemy kontrolować jego stanów w sklepie internetowym?
Powiedzmy, że składowych produktów mamy na 10 takich zestawów. Klient w sklepie klika zakup 15 i dopiero podczas wystawiania paragonu dowiadujemy się, że nie mamy wystarczającej ilości składowych do stworzenia zestawu?
Pytanie
Jak mieć kontrolę by klient nie mógł kupić w sklepie internetowym więcej zestawów niż ilość wszystkich produktów składowych na stworzenie tego zestawu?

Pozdrawiam
Gosia

2024-01-19 14:06


oksanak
oksanak
Dzień dobry,
problem może polegać na nieograniczeniu dostępnej ilości.
Jeśli takie ograniczenie jest zaznaczone a mimo limitu sprzedaż schodzi ponad stan proszę o kontakt.
https://pomoc.fakturownia.pl/139526185-Wyswietlanie-dostepnej-ilosc-produktu-Ograniczenie-ilosciowe-magazynowe-

Pozdrawiam,
Oksana

2024-01-22 09:47


Avatar sugester medium
Michał
Witam. Mam zapytanie - stworzyłem zestaw, ale po wydaniu jego (dokładnie WZ z magazynu) zmniejsza mi się ilość zestawu ale nie zmniejsza ilość produktów wchodzących w jego skład. Coś trzeba ustawić?

2024-03-12 19:47


Avatar sugester medium
Ewelina Rychlik
Dzień dobry,
Nie zaleca się wykonania w pierwszej kolejności WZ, a następnie Faktury lub innego dokumentu księgowego.
W takiej sytuacji zestaw zachowa się na dokumencie magazynowym jako zwykły produkt, ponieważ jest to działanie niezgodne z działaniem funkcjonalności zestawu. Polecamy włączenie automatycznego wystawiania WZ przy tworzeniu faktury w Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Magazyny > Automatyczne tworzenie dokumentów wydania.

Pozdrawiam,
Ewelina Rychlik

2024-03-13 13:47


Avatar sugester medium
Filip
Czy jest możliwość masowego importu zestawów poprzez plik csv? Mam bazę z kilkoma tysiącami zestawów oraz ich składowymi produktami, chciałbym móc wykonać import najpierw produktów (to oczywiście jest możliwe) a później masowo stworzyć z nich zestawy.

2024-03-14 12:16


Avatar sugester medium
Ewelina
Dzień dobry,
Nie ma możliwości masowego importu zestawów poprzez plik csv.
Pozdrawiam,
Ewelina

2024-03-15 14:37


Dodaj komentarz