Zestawy produktów

Utworzono: 2013-01-07
Ostatnia aktualizacja: 2023-03-17
Liczba odwiedzin posta: 11326

Funkcja tworzenia zestawu w Fakturowni służy do kompletacji poszczególnych produktów, które mają wchodzić w skład zestawu.

Aby stworzyć zestaw produktów, który składa się z innych dodanych już produktów należy przejść do menu Produkty, dodać nowy ( lub przeedytować stary produkt ) i na dole w zaznaczyć pole "Zestaw - produkt składa się z innych produktów" i zacząć wpisywać nazwy produktów powiązanych.  Następnie w rubryce ilość należy określić ile sztuk danego produktu będzie sprzedawana w zestawie. Następnie zapisać.
zestaw produktów nowy
Podsumowując chcemy sprzedać w jednym zestawie produkty A (1 sztuk) i B (2 sztuk)  , należy najpierw dodać odpowiednie produkty z odpowiednią domyślną sprzedawaną ilością (można je odpowiednio nazwać ) ,a następnie Produkty A i B dodać do zestawu produktów, który chcemy sprzedać.
Na liście produktów zestaw jest oznaczony symbolem paczki. 
zestaw jak rozpoznac
Ważna informacją jest jak przebiega sprzedaż takiego zestawu. 

Na formularzu faktury sprzedajemy zestaw . 

zestaw na fakturzeNatomiast dokument magazynowy WZ dołączony do tej faktury będzie zawsze przedstawiał sprzedaż ilości produktów wchodzących w skład tego zestawu

(Polecamy włączenie automatycznego wystawiania WZ przy tworzeniu faktury  w Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Magazyny > Automatyczne tworzenie dokumentów wydania). 

Uwaga. Zestaw produktów nie jest policzalny w magazynie. 
dokument wz zestawu

W związku, ze schematem działania funkcjonalności zestawu nie zaleca się wykonania mechanizmu odwrotnego, czyli wykonania w pierwszej kolejności WZ, a następnie Faktury lub innego dokumentu księgowego.  
W odwrotnej kolejności, zestaw zachowa się na dokumencie magazynowym jako zwykły produkt, bo będzie działaniem niezgodnym z działaniem funkcjonalności zestawu. Powrót


Dodaj komentarz