Ograniczenie magazynowe produktów w systemie

Utworzono: 2016-05-25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-12
Liczba odwiedzin posta: 4009

Jeżeli chcemy, aby nie można było sprzedać (dodać do faktury) produktów, których nie ma już na stanie, należy dokonać trzech ustawień w systemie, które są opisane szczegółowo poniżej:

1) Pierwsza czynność to nałożenie tzw. ograniczenie ilościowe (magazynowe) danego produktu. Ograniczenie na produkcie stosujemy po to, żeby system wiedział że ma sprawdzać jaka dokładnie ilość danego produktu znajduje się w magazynie. 
Aby nałożyć ograniczenie magazynowe wchodzimy w Produkty.  Tworząc nowy produkt, lub edytując istniejący, u dołu formularza, rozwijamy Dodatkowe opcje i zaznaczamy Ograniczenie ilościowe(magazynowe), a następnie zapisujemy zmiany u dołu strony.

2) Druga czynność to ustawienie ograniczenia w systemie, które nie pozwoli wystawić dokumentu z produktem ze stanem zerowym lub ujemnym w magazynie. 
W tym celu wchodzimy  Ustawienia > Ustawienia konta i po lewej stronie z listy wybierać Konfiguracja > Produkty i tutaj ograniczenie zostało rozdzielone na dwa podtypy:

- ograniczenie na wystawienie faktur z produktem, którego nie ma w magazynach: https://pomoc.fakturownia.pl/5444662-Blokada-sprzedazy-produktu-z-zerowym-stanem-magazynowym-, 

- ograniczenie na wystawienie dokumentów magazynowych z produktem, którego nie ma w magazynachhttps://pomoc.fakturownia.pl/10370103-Blokada-wydania-produktu-poprzez-dokument-magazynowy-WZ-

 


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Igor
Dzień dobry, nie mogę zrozumieć jak zrobić Ograniczenie ilościowe(magazynowe)?. Robił jak napisane w pkt 1 nie pomogło, a pkt 2 w ogóle nie znalazłem w ustawieniach. Pozdrawiam

2018-01-14 23:26

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, przepraszamy za nieścisłość.
Opcja została przeniesiona do zakładki produkty i rozdzielona na dwie możliwości:
- ograniczenie na wystawienie faktur z produktem, którego nie ma w magazynach: https://pomoc.fakturownia.pl/5444662-Blokada-sprzedazy-produktu-z-zerowym-stanem-magazynowym-,
- ograniczenie na wystawienie dokumentów magazynowych z produktem, którego nie ma w magazynach: https://pomoc.fakturownia.pl/10370103-Blokada-wydania-produktu-poprzez-dokument-magazynowy-WZ-​​​​​​​.
Dziękujemy za wrócenie uwagi,
Post został już zaktualizowany.
Pozdrawiam,
Piotr

2018-08-16 13:21

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz