Ograniczenie magazynowe produktów w systemie

Utworzono: 2016-05-25
Ostatnia aktualizacja: 2023-06-12
Liczba odwiedzin posta: 7217

Jeżeli chcemy, aby nie można było sprzedać (dodać do faktury) produktów, których nie ma już na stanie, należy dokonać trzech ustawień w systemie, które są opisane szczegółowo poniżej:

1) Pierwsza czynność to nałożenie tzw. ograniczenie ilościowe (magazynowe) danego produktu. Ograniczenie na produkcie stosujemy po to, żeby system wiedział że ma sprawdzać jaka dokładnie ilość danego produktu znajduje się w magazynie. 
Aby nałożyć ograniczenie magazynowe wchodzimy w Produkty.  

Magazyn produkty

Tworząc nowy produkt, lub edytując istniejący, u dołu formularza, rozwijamy Dodatkowe opcje i zaznaczamy Ograniczenie ilościowe(magazynowe), a następnie zapisujemy zmiany u dołu strony.


ograniczenie produkt


2) Druga czynność to ustawienie ograniczenia w systemie, które nie pozwoli wystawić dokumentu z produktem ze stanem zerowym lub ujemnym w magazynie. 
W tym celu wchodzimy  Ustawienia > Ustawienia konta i po lewej stronie z listy wybierać Konfiguracja > Produkty i tutaj ograniczenie zostało rozdzielone na dwa podtypy:

- ograniczenie na wystawienie faktur z produktem, którego nie ma w magazynach: https://pomoc.fakturownia.pl/5444662-Blokada-sprzedazy-produktu-z-zerowym-stanem-magazynowym-, 

- ograniczenie na wystawienie dokumentów magazynowych z produktem, którego nie ma w magazynachhttps://pomoc.fakturownia.pl/10370103-Blokada-wydania-produktu-poprzez-dokument-magazynowy-WZ-

 


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Igor
Dzień dobry, nie mogę zrozumieć jak zrobić Ograniczenie ilościowe(magazynowe)?. Robił jak napisane w pkt 1 nie pomogło, a pkt 2 w ogóle nie znalazłem w ustawieniach. Pozdrawiam

2018-01-14 23:26


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, przepraszamy za nieścisłość.
Opcja została przeniesiona do zakładki produkty i rozdzielona na dwie możliwości:
- ograniczenie na wystawienie faktur z produktem, którego nie ma w magazynach: https://pomoc.fakturownia.pl/5444662-Blokada-sprzedazy-produktu-z-zerowym-stanem-magazynowym-,
- ograniczenie na wystawienie dokumentów magazynowych z produktem, którego nie ma w magazynach: https://pomoc.fakturownia.pl/10370103-Blokada-wydania-produktu-poprzez-dokument-magazynowy-WZ-​​​​​​​.
Dziękujemy za wrócenie uwagi,
Post został już zaktualizowany.
Pozdrawiam,
Piotr

2018-08-16 13:21


Avatar sugester medium
Krzysztof
Witam,
Czy nie można tej opcji dodać w konfiguracji, aby z założenia wszystkie produkty były z ograniczeniem? Tak za każdym razem trzeba wchodzić na produkt lub listę i to oznaczać.
Dziękuję

2021-08-03 12:44


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
grupowe ograniczenie wielu produktów na raz jest możliwe w systemie. Zachęcam do zapoznania się z instrukcją: https://pomoc.fakturownia.pl/3065207-Grupowe-ograniczenia-magazynowe-na-liscie-produktow
Pozdrawiam,
Piotr

2021-08-03 13:01


Avatar sugester medium
Michał
Dla osób, które codziennie dodają bardzo dużą ilość produktów jest to mega kłopotliwe bo po każdym wprowadzeniu nowych towarów trzeba ograniczać każdy z nich. Szczególnie kłopotliwe, jak ktoś ma niepowtarzalny produkt. Powinna być po prostu jedna opcja do zaznaczenia, która uniemożliwia zdejmowanie produktu poniżej jego stanu magazynowego.

2022-03-01 20:03


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
dziękujemy za opinię. Proces można przyspieszyć nakładając grupowe ograniczenia na maksymalnie 100 produktów na stronie: https://pomoc.fakturownia.pl/3065207-Grupowe-ograniczenia-magazynowe-na-liscie-produktow.
Powyższa opcja wskazuje jedynie, w jakiej dokładnej ilości jest towar. Obwarowanie, żeby nie sprzedawać ilości produktów poniżej zera umieszczone jest w ustawieniach konta: https://pomoc.fakturownia.pl/5444662-Blokada-sprzedazy-produktu-z-zerowym-stanem-magazynowym-.
Pozdrawiam,
Piotr

2022-03-02 15:40


Avatar sugester medium
Piotr
Ta funkcja to mocna niedogodność i nie potrafię zrozumieć po co ją wprowadzono, pomimo, że w ustawieniach jest wybrane obwarowanie żeby nie sprzedawać ilości poniżej zera to domyślnie jeszcze do każdego wpisywanego towaru nowego trzeba znów wyszukiwać i dodawać ograniczenie. Przecież nic nie daje użytkownikowi, symbol niograniczonej ilości towaru, zamiast ilości konkretnego towaru w magazynie.

2023-06-04 08:17


jarek
jarek
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

dziękujemy za opinię. Funkcja została wprowadzona ze względu na konieczność unormowania kodu programu w funkcji magazynowej.

Opinia na temat funkcji została przekazana do naszego działu rozwoju jako sugestia.

W przypadku dodatkowych, pytań pozostaje do dyspozycji.

2023-06-12 10:30


Dodaj komentarz