Produkty - baza produktów w systemie

Utworzono: 2016-06-02
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-11
Liczba odwiedzin posta: 5858

W systemie Fakturownia można w bardzo łatwy sposób tworzyć i zarządzać bazą Produktów. W bazie tej znajdą się wszystkie potrzebne informacje na temat produktów, takie jak: ceny zakupowe i sprzedażowe, stawka podatku VAT, dostępna ilość. 

Dodać Produkt do bazy możemy na dwa sposoby:

1) Wchodzimy w zakładkę Produkty/Magazyny > Produkty i w lewym górnym rogu wybieramy przycisk Nowy produkt.

Następnie na karcie produktu uzupełniamy dane produktu i zatwierdzamy je przyciskiem Zapisz.

W systemie  istnieją różne opcje konfigurowania tworzonego produktu2) Drugim sposobem jest automatyczne dodanie produktu z dokumentu magazynowego lub faktury kosztowej.

Analogicznie jest w przypadku dokumentu sprzedażowego - wystarczy w zakładce Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Produkty > Produkty na fakturze wybrać opcję Automatycznie dodawaj do bazy produkty z faktury.


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
krzysio
Czy jest mozliwość ,automatycznej zmiany cen ,jesli na nastepnych fakturach cena sprzedaży wzrasta???????? Zebym nie musiał co faktura zmieniac cen tylko korzystac z ostatnich zapisow faktur

2021-05-04 21:29

Zgłoś naruszenie zasad

agnieszkas
agnieszkas
Dzień dobry.
Dziękujemy za wiadomość.

W systemie nie ma opcji, która pozwoliłaby automatycznie zmieniać cenę, jeśli na następnych fakturach cena miałaby wzrastać.

Jednak, gdyby sprawa dotyczyła wystawienia faktury dla tego samego Kontrahenta i z tą samą ceną, opcja ta jest dostępna.

Opis funkcji: https://pomoc.fakturownia.pl/2689325-Szybsze-wystawienie-faktury-dla-tego-samego-Kontrahenta.

Oczywiście istnieje też możliwość wystawienia faktury podobnej na inne dane kontrahenta, co będzie widoczne na zrzutach ekranu w instrukcji.

2021-05-07 16:42

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz