Dark mode - czym jest i jak go włączyć w Fakturowni?

Utworzono: 2018-06-19
Ostatnia aktualizacja: 2023-03-08
Liczba odwiedzin posta: 1273

W Fakturowni istnieje możliwość włączenia ciemnego motywu. 

Dark mode, czyli tzw. ciemny motyw, zyskuje coraz większą popularność. Tę funkcję oferują zarówno aplikacje, przeglądarki, jak i strony internetowe. Włączenie trybu ciemnego polega na wyświetleniu jasnego tekstu oraz przedstawieniu pozostałych elementów i przycisków na ciemnym tle. Taka możliwość pojawia się dzięki zastosowaniu odpowiedniego schematu kolorów i kontrastu. 

Ekrany z włączonym trybem ciemnym emitują o wiele mniej szkodliwego światła niebieskiego, co powoduje, że korzystając z ciemnego motywu nasze oczy są znacznie mniej zmęczone. Dodatkowo dark mode poprawia widoczność grafik i obrazów, które są szybciej zauważalne przez odbiorców. Niewątpliwą zaletą jest też możliwość wydłużenia czasu pracy urządzenia, z uwagi na oszczędność baterii, ponieważ wyświetlanie jasnego interfejsu pochłania więcej energii, niż ciemnego. 

Jak włączyć dark mode w Fakturowni? 

W prawym górnym rogu, tuż pod adresem mailowym, jest dostępny switch, pozwalający przełączać się pomiędzy poszczególnymi trybami, w zależności od naszych upodobań. Klikając na Włącz tryb ciemny z ikonką księżyca aktywujemy ciemny tryb.Jeżeli zapragniemy wrócić do trybu jasnego to wystarczy, że na pasku wybierzemy Wyłącz tryb ciemny i ikonkę słońca. Zmiana pomiędzy dwoma trybami jest bardzo prosta i intuicyjna.

wyłącz tryb ciemny w fakturowniPowrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Kiryl
Witam,

Po włączeniu tryba ciemnego przestało nam działać konto. Po przejściu do wkładki Klienty wyskakuje komunikat Eksport do plik XLS i już nic nie klika się. Żadne menu rozwijane nie rozwijają się. Nie wrzucam zrzuta ekranu bo widać dane personalne klientów. Proszę o szybkie naprawienie. Mamy zablokowane 2 konta.

2023-03-08 16:02


Dodaj komentarz