Ceny zakupu na dokumencie WZ

Utworzono: 2023-11-08
Ostatnia aktualizacja: 2023-11-08
Liczba odwiedzin posta: 718

Tworząc dokument WZ, masz możliwość uzupełnienia cen zakupu produktów ręcznie. Na formularzu tworzenia dokumentu magazynowego WZ przy każdym produkcie istnieje możliwość rozwinięcia sekcji, która dotyczy cen zakupu i podania ich we własnym zakresie. Z tego wpisu dowiesz się,skąd system zaczyta ceny zakupu na WZ, jeśli nie wpiszesz ich podczas tworzenia dokumentu. 


Ceny zakupu na dokumencie WZ 


Na formularzu tworzenia WZ możesz zaczytać ceny sprzedaży produktów na podstawie danych ustalonych w karcie produktu lub ręcznie wprowadzić własne ceny. 

Istnieje również możliwość samodzielnego podania cen zakupu produktu na formularzu dokumentu magazynowego WZ. 

Pod cenami sprzedaży każdej pozycji znajduje się fraza Cena zakupu i Uwagi do produktuNależy ją kliknąć, aby rozwinąć rubryki dotyczące cen zakupu produktu. 

Ceny zakupu można uzupełnić ręcznie. Wówczas na WZ pojawią się ceny zakupu podane w momencie jego tworzenia.  

Co stanie się, jeśli nie uzupełnisz w formularzu WZ cen zakupu produktu? 


Zgodnie z ustawieniami magazynów : FIFO (sprzedawaj najdłużej oczekujące w magazynie) system dla takiego WZ zaczyta automatycznie ceny zakupu z PZ, na którym znajdują się aktualnie produkty najdłużej oczekujące w magazynie. 

Z poziomu utworzonego WZ poprzez zakładkę Przyjęcia produktów, można sprawdzić powiązany dokument lub dokumenty PZ. 

W naszym przykładzie sprzedano 15 sztuk kubka ceramicznego. Kubek przyjmowano na stan magazynowy kilka razy w różnych cenach zakupu. Na dokumencie WZ widoczne jest to rozbicie na 2 produkty w różnych cenach zakupu. Po kliknięciu w Przyjęcia produktów widoczne byłyby dwa powiązane przyjęcia. 

Ze względu na to, że ceny nie zostały uzupełnione ręcznie, system zgodnie z metodą FIFO zaczytał je z dokumentów PZ.
Sprawdź również: 


Powrót


Dodaj komentarz