Kontrola płatności

Utworzono: 2016-05-25
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-20
Liczba odwiedzin posta: 4081

W systemie Fakturownia płatności za faktury możemy kontrolować na klika sposobów:
 
  • kontrolując statusy dokumentów

W programie można manewrować statusami płatności znajdującymi się przy każdej fakturze z prawej strony na liście faktur. Różne statusy dokumentów umożliwiają szybkie sprawdzenie i korygowanie, na jakim etapie płatności jest w danym momencie faktura. Więcej informacji znajduje się pod linkiem. ​

 
  • włączając na liście faktur informacje o terminie i dacie płatności za faktury

Na liście faktur za pomocą przycisku Dostosuj wyświetlanie kolumn można włączyć na dodatkowe kolumny takie jak termin płatności i data płatności, co pozwala na szybkie sprawdzenie terminów dotyczących faktur. 
Instrukcja, jak dostosować widok listy faktury znajduje się tutaj. 
 
  • wysyłając powiadomienia o nieopłaconych fakturach

W momencie, gdy faktura jest przeterminowana (nie została opłacona w terminie, ma czerwony status na liście faktur) możemy wysłać na adres e-mail danego Klienta przypomnienie o nieopłaconej fakturze
 
  • wystawiając dokument noty odsetkowej do nieopłaconej faktury

Zdarza się, że rozpoczęcie czynności windykacyjnej za nieopłaconą fakturę nie jest skuteczne, wtedy możemy wygenerować w systemie notę odsetkową, z kwotą zadłużenia danej faktury i wysłać ją do Kontrahenta
 
  • importując płatności z banku przy pomocy pomocy pliku (pakiet Standard). 

Za pomocą wyeksportowanego pliku ze strony swojego banku, możemy w szybki sposób powiązać faktury na koncie z zatwierdzonymi płatnościami na koncie bankowym. Program sam połączy odpowiednie faktury z odpowiednimi płatnościami i zmieni ich statusy.
 


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Cecylia Rumińska
Przy zawieraniu z Wami umowy podałam e-mail jak wyżej,lecz Wy piszecie go wielkimi literami i dlatego on do mnie nie dociera.Zwyczajnie piszecie błędnie adres e-mailowy.

2020-02-16 17:07

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry, proszę o doprecyzowanie treści korespondencji.
Jaki dokładnie adres e-mail ma Pani na myśli i jaki charakter umowy.
Jako serwis Fakturownia.pl nie podpisujemy umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną.
Pozdrawiam,
Piotr

2020-02-17 08:09

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Roman
Wielkość znaków w adresach e-mailowych jest bez znaczenia

2020-05-19 17:06

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, zgadza się wielkość znaków w adresie e-mail nie ma znaczenia. Dlatego prosiłem osobę zgłaszającą o podanie adresu e-mail skrzynki. Uprzejmie prosimy też o tematyczne komentarze zgodnie z informacją zawartą w wyświetlonym poscie.
Post Informacyjny o kontrolowaniu płatności Klientów jest bardzo luźno związany z problemem osoby zgłaszającej. Natomiast udostępniliśmy możliwość komentarzy określonych informacji systemowych w celu dodawania nowych uwag oraz ścisłe trzymanie się tematu zawartego w postach.
W przypadku kontaktu indywidualnego zapraszamy do kontaktu przez zakładkę do tego stworzoną: https://fakturownia.sugester.pl/app/posts/65537632?return_to_url=%2Fapp.
Pozdrawiam,
Piotr

2020-05-20 07:13

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz