Jak usunąć magazyn?

Utworzono: 2013-12-18
Ostatnia aktualizacja: 2025-02-27
Liczba odwiedzin posta: 6651

Chcesz usunąć magazyn, który nie jest już potrzebny na Twoim koncie? W Fakturowni możesz to zrobić w kilku prostych krokach, jednak warto wcześniej sprawdzić, jakie warunki muszą być spełnione, aby usunięcie było możliwe. W tym artykule wyjaśniamy, jak bezpiecznie usunąć magazyn i co zrobić, gdy magazyn zawiera już powiązane dokumenty lub stany produktów.

Instrukcja

Dowiedz się, jak skorzystać z tej funkcji, korzystając z interaktywnego przewodnika.

Jak usunąć magazyn?


Jeśli potrzebujesz usunąć magazyn z konta w Fakturowni:

  1. przejdź do zakładki Magazyn > Magazyny, by wyświetlić listę magazynów dodanych na koncie, 

    Menu programu z wybraną zakładką 'Magazyn' umożliwiającą dostęp do dokumentów magazynowych, produktów, cenników oraz opcji przyjęcia i wydania.
     
  2. kliknij ikonę koła zębatego po prawej stronie wybranego magazynu i z dostępnych opcji wybierz Usuń - jeśli z danym magazynem nie ma powiązanych żadnych dokumentów na koncie, po zatwierdzeniu komunikatu o usunięciu, magazyn zniknie z listy. 

    Widok listy magazynów z rozwiniętym menu opcji dla wybranego magazynu, pokazującym możliwość edycji, inwentaryzacji, dezaktywacji i usunięcia.
 
UWAGA! Magazyn zostanie usunięty tylko wtedy, jeśli usuniesz wszystkie operacje magazynowe i faktury powiązane dokładnie z tym magazynem. 


Jeśli usunięcie powiązanych faktur i dokumentów magazynowych nie jest możliwe, ponieważ chcesz zachować pełne archiwum dokumentacji na koncie, możesz skorzystać z opcji dezaktywacji. Opcja Dezaktywuj jest dostępna po kliknięciu ikony koła zębatego przy wybranym magazynie.

Panel zarządzania magazynami w Fakturownia – lista magazynów z opcją dezaktywacji wybranego magazynu poprzez menu ustawień.

Jeśli dezaktywujesz magazyn, jego nazwa zostanie wyszarzona na liście magazynów. Dodatkowo nie będzie on dostępny do wyboru przy tworzeniu faktur oraz dokumentów magazynowych, w tym inwentaryzacji.

W karcie produktu stan magazynowy przypisany do dezaktywowanego magazynu będzie wyszarzony, ale nadal będzie wliczany do ogólnej ilości dostępnej do sprzedaży. Jeśli nie chcesz, aby zapas z tego magazynu był uwzględniany w dostępnej ilości, zdejmij go za pomocą dokumentu RW (rozchód wewnętrzny), by wyzerować stan. Natomiast jeśli chcesz, aby stan z tego magazynu był dostępny do sprzedaży, przenieś go na aktywny magazyn, z którego będziesz mógł go pobrać, korzystając z dokumentu MM (przeniesienie międzymagazynowe).

Widok stanów magazynowych w Fakturownia – dostępna ilość produktów w aktywnych i dezaktywowanych magazynach.

Dezaktywowany magazyn możesz w dowolnej chwili aktywować ponownie, korzystając z opcji Aktywuj dostępnej po kliknięciu koła zębatego przy magazynie. 

Panel zarządzania magazynami w Fakturownia – opcja ponownej aktywacji magazynu Warszawa z menu ustawień.

Sprawdź działanie systemu korzystając z interaktywnej instrukcji

Interaktywny przewodnik poprowadzi Cię krok po kroku na rzeczywistych ekranach Fakturowni, umożliwiając łatwe zrozumienie i wykonanie potrzebnych działań.

Kliknij Start aby rozpocząć, a następnie klikaj w niebieskie pola, lub użyj strzałek w prawym dolnym rogu do nawigowania po instrukcji.



Sprawdź również:
Produkty nieaktywne/usuwanie produktów
Aktywacja magazynu i zarządzanie nim
Wprowadzenie stanu początkowego magazynu
Wyszukiwanie na liście dokumentów magazynowych
Jak usunąć fakturę?


Powrót


Dodaj komentarz