Autopłatności, czym są i jak działają?

Utworzono: 2014-02-25
Ostatnia aktualizacja: 2023-03-08
Liczba odwiedzin posta: 7513

Jeżeli poszukujesz funkcji, która pozwoli Ci przyspieszyć otrzymywanie płatności od klientów za realizowaną przez Ciebie sprzedaż, sprawdź Autopłatności.

Obsługa płatności automatycznych wiąże się z umieszczeniem na dokumencie bezpośredniego linku, kierującego klienta do płatności. Link ten może kierować do Twoich danych bankowych, tak aby klient mógł w prosty sposób przekopiować je na kartę realizowanego przelewu bankowego lub, jeżeli posiadasz konto w jednym ze zintegrowanych z Fakturownią serwisów szybkich płatności, przenieść klienta bezpośrednio na ścieżkę realizacji opłaty.
Widget Autopłatności pozwala wstawić od razu dane użytkownika, który dokonuje płatności, aby samodzielnie nie musiał ich wypełniać. 

Autopłatności możesz skonfigurować na 3 sposoby, z zależności od tego, w którym miejscu chcesz wywołać płatność:

  1. na Twojej fakturze - gdy klient otrzymuje fakturę i klika opłać, wtedy po dokonaniu płatności faktura zmienia status na opłaconą (więcej informacji),
  2. na Twojej fakturze Proforma - gdy klient otrzymuje fakturę proformę i klika opłać, wtedy po dokonaniu płatności zostaje wygenerowana faktura VAT, która zostaje automatycznie wysłana do klienta (więcej informacji),
  3. na Twojej stronie WWW gdy sprzedajesz produkt lub usługę, wtedy po dokonaniu płatności klient automatycznie otrzymuje fakturę VAT (więcej informacji).

Po dokonaniu płatności możliwe jest wywołanie API

Poniżej widok fragmentu faktury z włączoną funkcją Kliknij i zapłać online

screen faktury z przyciskiem "kliknij i zapłać"

Link na przedstawionym szablonie dokumentu widoczny jest w prawym górnym rogu i umożliwia klientowi bezpośrednie przejście do płatności, co ma na celu znacznie usprawnić i przyspieszyć ten proces. 
 

Inne informacje o Autopłatnościach Fakturowni

  • Autopłatności pozwalają także na przyjmowanie przelewów w kilku walutach. O szczegółach tego, jak stworzyć komunikat w wielu językach, używając znaczników Handlebars, przeczytasz w tym wpisie. 

  • Dokumenty opłacone przez Twoich klientów za pomocą zintegrowanych szybkich płatności otrzymają automatycznie status Opłacony.

  • Jeśli wystawiasz faktury zagraniczne w Autopłatnościach, które nie zawsze zawierają podatek VAT, możesz włączyć możliwość ich ręcznej korekty przed wysłaniem dokumentu Klientowi. Więcej informacji znajdziesz w tym wpisie.

  • Więcej informacji o tym, jak dokonać konfiguracji Fakturowni ze stroną WWW dowiesz się z tego wpisu 


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Ewa HK
Czy Autopłatności są darmowe?
Jeśli nie, jaki jest cennik korzystania z tej funkcji? Brakuje mi tutaj tej informacji...

2023-02-22 09:04


nataliak
nataliak
Odpowiedź główna   Witam serdecznie,
funkcja Autopłatności jest dostępna od planu abonamentowego Standard.
Cennik wykazujący wszystkie dostępne funkcje w planach abonamentowych znajduje się pod linkiem: https://fakturownia.pl/cennik

Pozdrawiam.

2023-02-22 09:41


Avatar sugester medium
Agnieszka Zalewska
przy jakiej taryfie usługi można dodać do FV -autopłatności ? posiadam taryfę Start i nie mogę dodać tej usługi

2023-03-08 03:44


nataliak
nataliak
Odpowiedź główna   Witam serdecznie,
funkcja Autopłatności jest dostępna od planu abonamentowego Standard.

Przesyłam link do cennika wyszczególniającego funkcje dla poszczególnych planów abonamentowych: https://fakturownia.pl/cennik

Pozdrawiam.

2023-03-08 09:27


Dodaj komentarz