Przycisk "Kliknij i zapłać online" na fakturze

Utworzono: 2013-01-07
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-14
Liczba odwiedzin posta: 8738

Możesz ułatwić i usprawnić zapłatę za fakturę Twojemu Klientowi, poprzez wprowadzenie na dokument księgowy przycisku "Kliknij i zapłać online".

 

Jeśli w Fakturowni skonfigurujesz "Płatności online" Ustawienia > Płatności online (należy włączyć przynajmniej jeden typ płatności - na początek, aby przetestować najłatwiej włączyć "Przelew bankowy") wtedy na fakturze pojawi się przycisk umożliwiający klientom w ciągu kilku minut dokonanie płatności kartą kredytową lub szybkimi przelewami bankowymi. Przykład faktury z szybką płatnością:


Aktualnie można opłacać fakturę poprzez: PayU, PayPal, Przelewy24, DotPay, Transferuj i BitPay - przykłady konfiguracji znajdziesz na stronie - http://pomoc.fakturownia.pl/107832-Jak-skonfigurowac-wtyczke-do-platnosci-automatycznych-


Jeśli chcesz, ograniczyć możliwość płatności online tylko do faktur do określonej kwoty (aby nie płacić prowizji od dużych faktur) możesz to zrobić w menu: Ustawienia > Płatności online > zakładka Ustawienia > Link do płatności na fakturach do kwoty

 

 

Dodatkowa opcja

Jeśli skonfigurujesz Płatności Online to możesz szybko zacząć sprzedawać produkty i usługi bezpośrednio na Twojej stronie www dzięki Auto Płatnościom

 

 Powrót


Komentarze

Mariusz-faktury
Mariusz-faktury
Świetnie, ale jak mogę wyłaczyć ten przycisk na fakturze jeśli tylko jeden lub kilku Klientów nie chce widzieć takiego przycisku na swojej fakturze?

2013-09-03 11:33

Zgłoś naruszenie zasad

marcin
marcin
Odpowiedź główna   Można wybrać własny szablon dla tych wybranych faktury i na nim ukryć przycisk płatności.

Można też ograniczyć widoczność przycisku płatności tylko do faktury do określonej kwoty.

2014-10-24 15:56

Zgłoś naruszenie zasad

uin225049
info@platinumit.pl
a czy fakturownia zmieni status faktury kiedy klient dokona płatności?

2014-11-21 20:03

Zgłoś naruszenie zasad

michal
michal
Odpowiedź główna   Tak, status zmieni się automatycznie po dokonaniu płatności przez płatności online.

2015-01-07 09:45

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Piotr
Chcę włączyć płatności online, ale nie widzę u siebie nigdzie takiej opcji. W menu ustawienia nie mam nic takiego. Gdzie to włączyć?

2017-04-25 15:11

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, proszę wejść w zakładkę Ustawienia> Ustawienia konta> Twoje konto> Inne i zaznaczyć okno "Autopłatności".
Po zapisaniu zmian w zakładce Ustawienia powinna się pojawić rubryka Płatności online.


2017-04-25 15:51

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Marcin Wirkus
Chcemy wyróżnić ten przycisk płatności - zmieniliśmy kolor tła na czerwony, liter na biały kierując do #pay-online-button dla podglądu faktury zadziałało ale dla wydruku PDF-a już nie - da się to jakoś zmienić też na PDF-ie?

2020-01-17 15:34

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, jakie zmiany macie Państwo na myśli.
Jeżeli chodzi o personalne zmiany wyglądu dokumentu czy zmiany widgetu płatności, to bardzo mi przykro ale nie ingerujemy we własne ustawienia Klienta w systemie.
Pozdrawiam,
Piotr

2020-01-17 16:03

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Tomasz
Skonfigurowałem kanał płatności PayPal, wygenerowałem user name, hasło i signature, potem dodałem w Fakturowni produkt z możliwością płatności online, na fakturze pojawia się odpowiedni przycisk, ale... system nie przekazuje tokenu do PayPala i po kliknięciu w "opłać fakturę" przenoszony jestem do formatki z płatnością, po czym wyskakuje błąd: "No token passed". Jak sobie z tym poradzić?

2020-04-11 08:21

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
konfiguracja Pay Pal w Fakturowni sprowadza się jedynie do wpisania poprawnych wartości API user name, API Password i Signature.
Proszę upewnić się czy skopiowane dane z Pay Pal zostały pobrane z odpowiedniego miejsca i są tożsame.
Pozdrawiam,
Piotr

2020-04-14 08:50

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz