Integracja płatności z własnym systemem

Utworzono: 2014-02-06
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-09
Liczba odwiedzin posta: 8244

Czasem po dokonaniu płatności (np. za fakturę) potrzebna jest zmiana we własnym systemie (np. aby odznaczyć, że klient opłacił daną usługę).

W Fakturowni można to wykonać wpisując w polu Ustawienia > Płatności online > Ustawienia > Wywołanie API url na który zostanie wywołane po dokonaniu płatności. 

Wywołanie to może mieć postać:

http://www.twojaAplikacja.pl/api?token={{token}}&adres_email={{email}}&firma={{company}}&invoice_id={{invoice_id}}

W wywołaniu API (metoda GET) możemy przekazać wszystkie niezbędne dane odnośnie płatności:

{{promocode}}, {{first_name}}, {{last_name}}, {{email}}, {{phone}}, {{post_code}}, {{city}}, {{street}}, {{country}}, {{comment}}, {{quantity}}, {{invoice_name}}, {{invoice_tax_no}}, {{invoice_post_code}}, {{invoice_city}}, {{invoice_street}}, {{invoice_country}}, {{invoice_comment}}, {{generate_invoice}}, {{name}}, {{description}}, {{oid}}, {{paid}}, {{price}}, {{product_id}}, {{id}}, {{referrer}}, {{token}}, {{invoice_id}}

 Powrót


Komentarze

infracom
infracom
Przydałoby się przy niektórych zmiennych dać opis, bo nie do końca wiadomo jaki wynik dadzą, a nie można wykonać testu na konkretnej fakturze :(

2018-01-03 23:30


Avatar sugester medium
Tomasz Nowak
Co się stanie w sytuacji, gdy nasze API będzie niedostępne? Czy Fakturownia za jakiś czas ponowi próbę odpytania naszego API, czy może jedynym rozwiązaniem tej sytuacji jest "ręczne" odpytanie API Fakturowni, o opłacone faktury z dnia dzisiejszego?

2018-05-07 09:36


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
API Fakturowni nie wysyła re-questów do innych systemów poprzez API, tylko wysyła re-sponse w odpowiedzi na re-quest.

To użytkownik musi wysłać zapytanie z własnego systemu do Fakturowni poprzez API, a Fakturownia poprzez API może jedynie odpowiedzieć.
Pozdrawiam,
Piotr

2018-05-07 10:28


Avatar sugester medium
Tomasz Nowak
Panie Piotrze, chyba jednak to co Pan mówi, nie jest spójne z dokumentacją powyżej. Wg instrukcji (powyższego postu) wynika, że w konfiguracji ustawiamy adres WŁASNEGO api, czyli Fakturownia powiadamia nasz wewnętrzny system po dokonaniu płatności - co jest dość logiczne.

2018-05-07 11:25


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   W tym polu użytkownik wpisuje adres, na jaki ma zostać wysłany response po dokonaniu płatności. W pierwszym poście padło pytanie "Czy Fakturownia za jakiś czas ponowi próbę odpytania naszego API" - czyli request. Tak jak napisałem wcześniej, Fakturownia nie wysyła requestów (nie odpytuje) do innych API. Może przesłać response na request.
Pole wspomniane w instrukcji zawiera powiązanie dla webhook - po dokonaniu płatności do Fakturowni jest wysyłany request, natomiast odpowiedź jest kierowana na adres, który został podany w tym polu. Zgodnie z RFC, response jest wysyłany na podany adres bez sprawdzania jego dostępności.

Pozdrawiam,
Piotr

2018-05-07 13:03


Avatar sugester medium
Diwad
Witam. Czy system wywołyje url tylko w przypadku opłacenia z linku znajdującego się na fakturze czy jeśli np oznaczymy fakturę ręcznie jako opłaconą to również system wywołuje podany url?

2020-09-05 13:30


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
url po poprawnej lub niepoprawnej płatności zostaje wywołany w przypadku opłacenia z linku.
Sama zmiana statusu dokumentu nie powoduje wywołania url.
Pozdrawiam,
Piotr

2020-09-09 14:19


Dodaj komentarz