Jak połączyć płatności online PayU z Fakturownią

Utworzono: 2015-03-30
Ostatnia aktualizacja: 2024-07-04
Liczba odwiedzin posta: 4985

PayU to system płatności online, który umożliwia użytkownikom szybkie dokonanie płatności za zakupy. Dzięki tej bramce płatności Twoi klienci mogą w bezpieczny sposób opłacić zakupy np. w Twoim sklepie internetowym. W tym wpisie dowiesz się, jak zintegrować PayU z Fakturownią w ramach funkcji Autopłatności

Jak włączyć integrację PayU z Fakturownią?

 1. Przejdź do zakładki Ustawienia > Ustawienia konta > Twoje konto i w sekcji Płatności online zaznacz checkbox Autopłatności. Zapisz zmiany.
 2. Następnie przejdź do zakładki Ustawienia > Płatności online i przejdź do Dostawców płatności. W tym miejscu możesz włączyć bramkę płatności PayU. Masz do wyboru dwie opcje - w zależności od API jakiego używasz w PayU. 

Konfiguracja PayU

PayU oferuje swoim Klientom możliwość połączenia bramki płatności poprzez dwa protokoły: Classic API oraz REST API. Warto zaznaczyć, że Classic API to starszy protokół, który nie jest już rozwijany. Z tego względu jedynie stare integracje PayU mogą być realizowane za pośrednictwem tego protokołu. Wszystkie nowe usługi są już realizowane za pomocą interfejsu REST API.

Konfiguracja połączenia z Classic API

Uwaga! Ten rodzaj połączenia nie jest już dostępny dla nowo dodanych sklepów w panelu PayU. 


Aby skonfigurować połączenie PayU (Classic API) z Fakturownią, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Zaloguj się do Fakturowni i aktywuj PayU (Classic API) w zakładce Ustawienia > Płatności online.

 2. W nowej karcie przeglądarki zaloguj się do swojego panelu PayU i wejdź w zakładkę Płatności elektroniczne > Moje sklepy oraz wybierz swój sklep, który chcesz skonfigurować.
 3. Wejdź w szczegóły sklepu (kliknij na jego nazwę), przejdź do Punktów płatności i Dodaj nowy punkt płatności - Classic API.
 4. Wróć do Fakturowni, skopiuj potrzebne dane i wprowadź je do odpowiednich pól formularza w PayU. 
 5. Zapisz konfigurację i skopiuj do Fakturowni odpowiednie dane z zielonego pola KLUCZE KONFIGURACJI.
 6. Zapisz ustawienia w Fakturowni.
 7. Od teraz na wszystkich tworzonych przez Ciebie dokumentach będzie widoczny przycisk Kliknij i zapłać online..., kierujący do bramki płatności PayU. 

Konfiguracja połączenia z REST API

Aby skonfigurować połączenie PayU (REST API) z Fakturownią, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Zaloguj się do Fakturowni i aktywuj PayU (Classic API) w zakładce Ustawienia > Płatności online.
 2. W nowej karcie przeglądarki zaloguj się do swojego panelu PayU i wejdź w zakładkę Płatności elektroniczne > Moje sklepy oraz wybierz swój sklep, który chcesz skonfigurować.
 3. Wejdź w szczegóły sklepu (kliknij na jego nazwę), przejdź do Punktów płatności i Dodaj nowy punkt płatności - REST API.
 4. Nazwij swój punkt płatności i kliknij Dodaj.
 5. Zapisz konfigurację i skopiuj do Fakturowni odpowiednie dane z zielonego pola KLUCZE KONFIGURACJI oraz wybierz odpowiednią walutę bramki płatności.
 6. Zapisz ustawienia w Fakturowni.
 7. Od teraz na wszystkich tworzonych przez Ciebie dokumentach będzie widoczny przycisk Kliknij i zapłać online..., kierujący do bramki płatności PayU. 

Sprawdź również:Powrót


Dodaj komentarz