Cena zakupu w karcie produktu

Utworzono: 2023-12-01
Ostatnia aktualizacja: 2024-01-11
Liczba odwiedzin posta: 501

Dodając towar do bazy produktów, należy uzupełnić niezbędne dane takie jak jego nazwa, cena sprzedaży, które są polami obowiązkowymi. Oprócz tego z poziomu tworzenia produktu możesz określić takie parametry jak kod produktu, kod EAN, opis czy sprzedawana jednostka. W karcie produktu możliwe jest również określenie jego ceny zakupu. Z tego wpisu dowiesz się, gdzie możesz dodać cenę zakupu towaru ręcznie oraz jak aktualizować ją na podstawie dokumentów przyjęcia.


Cena zakupu w karcie produktu - gdzie uzupełnić?


Aby dodać cenę zakupu produktu tworząc go w bazie ręcznie:
.
  1. przejdź do zakładki Produkty lub Magazyn > Produkty, jeśli korzystasz z obsługi magazynowej, i dodaj nowy produkt za pomocą przycisku Nowy produkt

    ręczne dodanie produktu do bazy

  2. uzupełnij wymagane pola, 

    nowy produkt pola obowiązkowe

  3. aby dodać cenę zakupu towaru, rozwiń sekcję Zobacz więcej opcji (Ukryj opcje dodatkowe, jeśli już rozwinięte), 
  4. znajdź rubrykę Cena zakupu netto i uzupełnij ją, ustal stawkę podatku, a system automatycznie obliczy cenę zakupu brutto, cena zakupu w karcie produktu

  5. utworzenie produktu lub wprowadzone w karcie produktu zmiany zatwierdź przyciskiem Zapisz.


Na podstawie uzupełnionej ceny sprzedaży i ceny zakupu, system wyświetli w karcie produktu marżę oraz narzut. 


Automatyczna aktualizacja cen zakupu w karcie produktu


Aktywując obsługę magazynową, możesz skorzystać z ustawienia, które automatycznie będzie aktualizować cenę zakupu na podstawie dokumentów przyjęcia produktu. 

Opcja ta jest dostępna po przejściu do zakładki Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Magazyny. W polu Automatyczna aktualizacja cen zakupu na karcie produktu możesz wybrać jedną z trzech opcji: puste pole, najstarsza, najnowsza. Szczegółowy opis tej funkcji znajdziesz w dedykowanym wpisie → Automatyczna aktualizacja cen zakupu na karcie produktu

Dla opcji najstarsza, najnowsza system będzie zmieniał cenę na podstawie najnowszego lub najstarszego przyjęcia towarów.

automatyczna aktualizacja cen zakupuSprawdź również: 


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Kk
Czy jest możliwość uwzglednienia dodatkowych kosztów np. Jak koszt transportu towaru , odprawa cela , gdzie bie jest to na dokumecie WZ ale potrzebny jest widoczny dodatkowy koszt aby uwzględnić w przypadku obliczebia zysku.

2024-01-10 19:33


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna  
Dzień dobry,
na ten moment dane zakupowe w karcie produktu nie są tak rozbudowane.
Zgodnie z innymi odpowiedziami w tym temacie w wyniku bardzo wielu zagadnień już realizowanych w celu aktualizacji systemu, nie jesteśmy w krótkim czasie wdrożyć proponowanej funkcjonalności.
Mamy jednak Państwa sugestię na uwadze. W momencie gdy będziemy aktualizować cześć kosztową związaną z wyceną realnego kosztu produktu pochylimy się nad tematem.
Na ten moment należy samodzielnie szacować koszty produktu i wpisywać dane w cenę zakupu na karcie produktu.
Pozdrawiam,
Piotr

2024-01-11 09:35


Dodaj komentarz