Jak ograniczyć widoczność Klientów

Utworzono: 2012-11-15
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-10
Liczba odwiedzin posta: 9040

W Fakturowni istnieje możliwość ograniczenia widoczności Klientów oraz sprawienia, że dany Klient nie będzie widoczny dla wszystkich użytkowników, a jedynie dla Właściciela i Administratorów konta.

Aby to zrobić:

  • przejdź do menu Ustawienia > Ustawienia konta;
  • przejdź do zakładki Konfiguracja > Użytkownicy i uprawnienia;
  • zaznacz pole wyboru Ograniczenie widoczności Klientów > Zapisz;

ograniczenie
 
  • przejdź do zakładki Klienci w górnym pasku menu;
  • za pomocą koła zębatego naciśnij przycisk Edytuj przy wybranej nazwie Klienta;
  • w rubryce Dostęp do danych wybierz opcję Tylko użytkownicy z pełnym dostępem;
  • naciśnij przycisk Zapisz.

Zrzut ekranu 2019 07 10 o 16

Aby w podobny sposób ograniczyć widoczność produktów czy magazynów zastosuj się do instrukcji opisanych we wpisie Ograniczenie widoczności produktów czy Ograniczenie widoczności magazynów.

Dziękujemy za Wasze wsparcie i mnóstwo pomysłów na nowe funkcje, które nam przesyłacie. Zachęcamy do śledzenia nas na TwitterzeFacebookuPodcaście oraz Instagramie.


Powrót


Komentarze

gpkomp
gpkomp
Nie działa do prawidłowo.

Mamy kilku klientów oznaczonych w taki sposób, administratorów (i zarazem użytkowników) systemu jest tylko 2, i problem jest taki że gdy u klienta zaznaczona jest opcja "Tylko użytkownicy z pełnym dostępem" to przy wystawianiu faktury, wpisując w polu NABYWCA wyraz zawarty w nazwie klienta nie wyszukuje tej firmy.

Nie wiem w jakim celu opcja ta została wprowadzona, ale nie sądzę aby większości była przydatna, wręcz przeciwnie - utrudnia prace.

2013-09-26 14:26


lukaszk
lukaszk
Ta opcja została wprowadzona dla firm które posiadają wielu użytkowników w systemie którzy mają dostęp jedynie do tego co sie dzieje w obszarze swoich konkretnych działów - funkcja jest bardzo pomocna np. dla firm z rozbudowanym działem sprzedaży. W Państwa przypadku jeśli osoby zarządzające fakturownią mają status administratora lub właściciela konta, to funkcja rzeczywiście nie jest potrzebna.

2013-09-27 11:42


Dodaj komentarz