Import faktur po stronie wydatków

Utworzono: 2014-04-02
Ostatnia aktualizacja: 2024-01-22
Liczba odwiedzin posta: 8451

Aby zaimportować faktury po stronie wydatków:

  • przejdź do menu Ustawienia > Import;
  • naciśnij przycisk Importuj faktury;
  • zaznacz pole wyboru Wydatki;
  • naciśnij przycisk Wybierz plik;
  • po wybraniu pliku naciśnij przycisk Dalej.


Zrzut ekranu 2021 08 1 o 21
 

Import z XLS/CSV ma limit 1000 wierszy jednocześnie, czyli 1000 pozycji na importowanych fakturach, gdyż każda pozycja to osobny wiersz. Jeżeli plik jest większy należy go podzielić i wykonać kilka importów.


Dziękujemy za Wasze wsparcie i mnóstwo pomysłów na nowe funkcje, które nam przesyłacie. Zachęcamy do śledzenia nas na TwitterzeFacebookuPodcaście oraz Instagramie.Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
kukla9009@gmail.com
Jaki powinien być format pliku do eksportu? Jakie kolumny są obowiązkowe? Dlaczego w nagłówkach do wyboru nie ma numeru faktury i numeru dokumentu księgowego

2014-10-08 22:07


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Tak ja Pan widzi na załączonym obrazku, wymagane formaty pliku znajdują się pod opcją importuj faktury, są to : XLS, XLSX, ODS, TXT, CSV, TSV.
Kolumny, obowiązkowe podane są w drugim kroku importu, tak ja na tym obrazku.
https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/cdn1.sugester.com/r/radgost//app/files-id-30639/import-najwazniejsze-rzeczy.png .
Numer faktury jest wyświetlany jako "numer: number" .
Proszę powiedzieć co rozumie Pan pod pojęciem "numer dokumentu księgowego".
2014-10-09 12:33


Avatar sugester medium
en2
Witam.

Jak można importować faktury kosztowe? "Poza automatycznym importem faktur kosztowych do systemu..."? Co to znaczy, że automatycznie jest import faktur kosztowych?

Pozdrawiam.

2016-01-15 12:45


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, import faktur kosztowych przedstawiony jest tutaj: http://pomoc.fakturownia.pl/477622-Import-faktur-po-stronie-wydatkow.
Faktycznie wpis jest dość dziwnie rozpoczęty, ponieważ import może być co najwyżej półautomatyczny, ponieważ należy wczytać plik. Wpis zostanie zmieniony.

2016-01-15 13:00


Avatar sugester medium
Łukasz
Witam
Państwa system ma integrację z CDN Optima, ale tylko do wgrywania faktur od Państwa do Optimy?
W drugą stronę to już nie działa? (czyli plik eksportu z Optimy nie jest od razu kompatybilny z Fakturownią? Aby go wgrać do Was trzeba go najpierw przerobić?)

2017-01-17 19:08


Avatar sugester medium
Raff
Dobrze byłoby umieścić w serwisie pusty plik .csv (tylko z wymaganymi nagłówkami kolumn) do pogrania jako szablon.

2017-04-03 11:27


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, w zakładce Ustawienia> Import i np. import faktur jest prawie pusty plik przykładowy. Zawiera on 1 pozycję dla przykładu.

2017-04-03 11:48


Avatar sugester medium
JG
Dzień dobry
Czy jest możliwy import faktur zakupowych jako wydatek z firmy Incom plik .xml?

2020-04-08 13:08


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
import faktur do naszego systemu zarówno po stronie przychodów jak i kosztów jest w formatach: XLS,.XLSX (Excel), .ODS (Open Office), .TXT, .CSV, .TSV.
(https://pomoc.fakturownia.pl/384007-Import-faktur-klientow-i-produktow)
Nie posiadamy dedykowanego importu danych z firmy Incom. Czy chodzi tutaj o firmę ze sprzętem komputerowym? Proszę o dokładniejsze informacje.
Pozdrawiam,
Piotr

2020-04-08 15:22


Avatar sugester medium
Domi
Dzień dobry, czy jest możliwość importu do Fakturowni wydatków w . CSV z Portalu Biura lub Subiekt123/Insert?

2021-08-18 20:52


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
w systemie mamy możliwość importu danych z programu Insert GT. Wynikowy plik z Insertu powinien być jednak w xml.
Pozdrawiam,
Piotr

2021-08-19 10:28


Avatar sugester medium
Ana
Dlaczego przy imporcie faktur pierwsza pozycja excela (faktura) nie pokazuje się w zestawieniu faktur po "udanym" imporcie? Dlaczego pozycja uwagi nie zapisuje się tak jak w pliku importowym?

2022-01-30 16:42


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
pierwsza pozycja z wyeksportowanego pliku xls z fakturami zawiera nagłówki kolumn i z reguły jest pomijana przy imporcie, gdyż nić nie wnosi do przepływu danych w migracji pliku.
Odnośnie rubryki "uwagi" w pliku to jest ona dostępna przy eksporcie faktury i powinno dać się ją zaimportować przy dokonywaniu migracji danych na inne konto w systemie.
Proszę o doprecyzowanie problemu.
Pozdrawiam,
Piotr

2022-01-31 16:17


Avatar sugester medium
Kasia
Mam zapytanie odnośnie importu faktur, czy mogę w nim ustawić, konkretne konta na które mają zaciągać się faktury? tzn. 202-3-1-* , bo niestety zaciąga mi się wszystko na konto 202-2-1-* i muszę wszystko poprawiać ręcznie przez co import jest bez sensu w takim przypadku.

2022-09-14 13:47


Kacper_Seta
Kacper_Seta
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
proszę o doprecyzowanie pytania, jaki import w jakim systemie Pani wykonuje? Importując faktury do Fakturowni nie można określić kont jak 202-3-1-* czy 202-2-1-*, nie ma takich pól w systemie.

Pozdrawiam
Kacper

2022-09-14 15:11


Avatar sugester medium
Grzegorz
Dzień dobry, Podczas konfiguracji pliku do importu faktur kosztowych wskazuję w których polach znajdują się dane sprzedawcy. Mimo to po zaimportowaniu danych na żadnej fakturze nie ma informacji o sprzedawcy. Jaki może być tego powód?

2023-01-01 21:27


milenasz
milenasz
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

jeśli po skonfigurowaniu swojego pliku do importu faktur występuje problem z poprawnym zaczytaniem danych, proszę pobrać przykładowy plik udostępniany przez Fakturownię i sprawdzić czy pliki zawierają taki sam układ danych. Plik znajdzie Pan w Ustawienia > Import > Import faktur. Na samym dole komunikatu na niebieskim tle załączony jest przykładowy plik importu. Proszę porównać pliki, ponieważ import z pliku przygotowanego przez nas jako przykładowy działa poprawnie. 

Żeby zaimportować dane Sprzedawcy na fakturach wydatkowych, należy je dopasować do danych typu buyer_name itd.. Jest to trochę nieintuicyjne, ponieważ buyer to nabywca. W systemie jednak buyer nie jest traktowany jako dosłownie Nabywca, a "kontrahent użytkownika", czyli Nabywca w przypadku przychodów i Sprzedawca w wydatkach.

Dodatkowo w kroku 2 importu należy odznaczyć pierwszy wiersz, jeśli w pliku mamy w nim nazwy kolumn i sprawdzić czy typy danych z list nad każdą kolumną są odpowiednio przypisane do danych, które się w nich znajdują. 

Pozdrawiam
Milena

2023-01-04 09:40


Avatar sugester medium
BA
Dzień dobry, od wielu godziń szukam sposobu jak zaimportować faktury zakupowe niesttey bez pozytywnego rezultatu. Postanowiłem wiece zaimportować wasz przykladowy dokument xls i ku mojemu zaskoczeniu rownież wykazał bład i nie został zaakceptowany. Co może być tego przyczyna, jakis błąd ustawień?

2024-01-19 18:59


Kacper_Seta
Kacper_Seta
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
po wczytaniu pliku, w kroku 2 importu należy upewnić się, iż nad każdą z zaczytanych z pliku kolumn, wybrany jest odpowiedni typ danych, który system ma z danej kolumny zaimportować. Nad każdą kolumną znajduje się lista, z której musi być wybrany odpowiedni typ danych lub "pomiń".

Jeśli nasz przykładowy plik importu zwrócił błąd, mogą mieć Państwo na koncie aktywowane dodatkowe opcje, które spowodowały "rozjechanie się" domyślnego ustawienia typów danych względem kolumn w pliku. W takim wypadku można ręcznie poprawić dopasowanie typów danych z list nad kolumnami, lub zmienić kolejność kolumn w pliku - zazwyczaj wystarczy dodać pustą kolumnę w odpowiednim miejscu w pliku, aby pozostałe kolumny zostały przesunięte o jedną w prawo.

W przypadku importu Wydatków, dane Sprzedawcy należy dopasować do typów danych "buyer_", gdyż rekordy "buyer_" w systemie nie oznaczają dosłownie nabywcy, a "kontrahenta Użytkownika".

Jeśli nadal będzie problem z importem, proszę przesłać zgłoszenie mailowo na info@fakturownia.pl, podając adres e-mail, na który założone jest konto oraz załączając importowany plik.

Pozdrawiam,
Kacper

2024-01-22 10:52


Dodaj komentarz