Produkty na fakturze - na fakturze można umieścić produkty wcześniej dodane do bazy produktów

Utworzono: 2017-02-16
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-10
Liczba odwiedzin posta: 1926

Jednym ze sposobów dodawania produktów do bazy w systemie jest ich dodanie bezpośrednio z faktury sprzedażowej lub zakupowej (czyta więcej ->). Dezaktywowanie opcji dodawania do bazy produktów z faktury odbywa się również w prosty sposób (czytaj więcej ->). 


Bardzo ciekawą opcją jest ostatnia opcja z zakresu Produkty na fakturze "Na fakturze można umieścić tylko produkty wcześniej dodane do bazy produktów". Opcja znajduje się w zakładce Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Produkty > Produkty na fakturze


na fakturze można

 

W jaki sposób działa ta funkcja?

Po wybraniu wspomnianej funkcji i zapisaniu zmian, przy wystawianiu nowego dokumentu system pozwoli dodać na formatkę jedynie te produkty, które uprzednio zostały dodane do bazy produktów.

Funkcja może wydawać się częściowo tożsama z zabezpieczeniem magazynowym Nie pozwala sprzedawać produktów, których nie ma w magazynach (czytaj więcej ->), gdyż przy zaznaczeniu jednej bądź drugiej opcji, po wpisaniu produktu na fakturę, w momencie zapisu dokumentu może pojawić się komunikat: 

komuniakt nie pozwalaj 2Należy zwrócić jednak uwagę na to, że obie opcje dotyczą czegoś innego:
  • Nie pozwalaj sprzedawać produktów, których nie ma w magazynach​ - nie pozwoli sprzedać produktu, który jest dodany do magazynu i jego stan jest zidentyfikowany jako zerowy. 
  • Na fakturze można umieścić tylko produkty wcześniej dodane do bazy produktów - program pozwoli zatwierdzić produkt na formatce faktury tylko w momencie, gdy ten istnieje już w bazie produktów.

Natomiast nawet przy zaznaczonej opcji w ustawieniach magazynów Nie pozwalaj sprzedawać produktów, których nie ma w magazynach​ i wyłączonej opcji Na fakturze można umieścić tylko produkty wcześniej dodane do bazy produktów system pozwoli dodać produkt którego nie ma w bazie produktów, ponieważ program jeszcze nie może sprawdzić czy jego stan jest zerowy.


Powrót


Dodaj komentarz