Blokada sprzedaży produktu z zerowym stanem magazynowym.

Utworzono: 2017-01-12
Ostatnia aktualizacja: 2024-06-17
Liczba odwiedzin posta: 5829

W systemie dodaliśmy ograniczenie możliwości wywołania i sprzedaży produktu na fakturze w momencie, kiedy na stanie nie mamy dostatecznej ilości, którą chcemy sprzedać. 
Aby aktywować tą opcję należy wejść w zakładkę Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Produkty.  i oznaczyć checkbox Nie pozwalaj wystawiać faktur na produkty, których nie ma w magazynach​.

nie pozwalaj wysawia%C4%87 faktur na produkty%2C kt%C3%B3rych nie ma w magazynach


Uwaga!!! Opcja będzie działać poprawnie w momencie zaznaczenia ograniczeń ilościowych ( magazynowych) na karcie produktu: http://pomoc.fakturownia.pl/2762148-Ograniczenie-magazynowe-produktow-w-systemie

W przypadku wystawienia faktury za pomocą API funkcja blokady sprzedaży produktu nie jest aktywna. Dobrym przykładem są platformy sklepowe mające integracje z Fakturownią poprzez API. Z powodu braku ograniczenia stany magazynowe zarówno w Fakturowni jak i na platformach sklepowych należy ewidencjonować oddzielnie. 


Opcja, która umożliwia wprowadzenie podobnego ograniczenia podczas wystawienia samych dokumentów magazynowych WZ powodujących wydanie z magazynu znajduje się tutaj. 


Powrót


Dodaj komentarz