Produkt wprowadzono w innej walucie niż wybrana na fakturze

Utworzono: 2015-05-14
Ostatnia aktualizacja: 2023-05-08
Liczba odwiedzin posta: 5771Wybierając produkt na fakturze, który  na karcie produktu ma wprowadzoną inną walutę niż waluta wybrana na formularzu faktury. 

produkt w innej walucie (1)

Program zasygnalizuje niespójność danych komunikatem, o różnicy w walutach. 
W tym momencie można zmienić walutę faktury, albo wybrać przycisk Ignoruj pod czerwonym komunikatem programu. 

Demo Fakturownia   Fakturownia pl   program do fakturowania (3)

Po kliknięciu przycisku ignoruj, program zmieni walutę produktu na taką samą jak walutą faktury.
Nie będzie to jednak wiązało się z przeliczeniem kwoty ceny produktu na walutę faktury. Ceny pozostaną bez zmian. 

 


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Magdalena
tak sie nie dzieje, wprowadzam produkty w euro ale nie przeliczaja sie automatycznie na pnl podczas wystawiania faktury
"Jeśli produkt wprowadzono w innej walucie niż wybrana na fakturze, cena zostanie automatycznie przeliczona na walutę faktury. " czyli co zrobic???????

2018-06-11 20:39


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Pani Magdaleno,
przepraszamy za skrót myślowy w poprzednim artykule.
Program nie przeliczy ceny automatycznie na produkcie, ale można zastosować przeliczenie na walutę na fakturze . Służy do tego rubryka "Przeliczaj na walutę".
W momencie gdy nie klikniemy przycisku "Ignoruj" i zmienimy walutę faktury oraz dostosujemy przeliczanie na walutę, wartość produktu zostanie przeliczona na inną walutę niż waluta produktu.
Pozdrawiam,
Piotr

2018-06-12 10:53


Avatar sugester medium
R2W Dawid Uliszewski
osobiscie tez mam z tym problrm. kupuje za okreslona cene i chcialbym aby program to pamieta (to jest ok) l, nastepnie chcialbym miec mozliwosc zakodowania dwoch ceny sprzedazy jedna w zlotowkach a druga w euro. Poniewaz sprzedaje i w Polsce i za granice. Czy jest taka mozliwosc aby zakodowac dwie rozne ceny ?

2021-02-02 17:23


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
w systemie można ustalić różne ceny waluty dla tego samego produktu z różnych magazynów: https://pomoc.fakturownia.pl/3488574-Rozne-ceny-produktow-dla-wielu-magazynow-.
Takich cen i walut można ustawić wiele. ale należy pamiętać, żeby uzyskać daną cenę sprzedaży należy ustawić na fakturze poprawny magazyn, do którego cena się odnosi.
Pozdrawiam,
Piotr

2021-02-03 16:53


Avatar sugester medium
Wojciech Borowiec
Dzień dobry,
Panie Piotrze po zaznaczeniu przeliczaj walutę, w podglądzie widać tylko przeliczoną całą wartość faktury , a nie poszczególnych produktów. Po wejściu w magazyn i wybrany produkt dalej jest on widoczny tylko w walucie zakupu, a co gorsza cena sprzedaży pozostaje również w walucie zakupu i nie da się jej zmienić. Można to zmienić jedynie poprzez funkcje cenniki bądź określając odpowiednią cenę dla określonego magazynu o czym Pan wspomniał w poście wyżej. Czy jest możliwość aby w karcie produktu wyświetlała się cena zakupu w domyślnej walucie tj. w tej w której sprzedaje towar a nie tej której kupuje (kupuje towar w CZK i EUR a chciałbym widzieć w złotówkach). Z mojego punktu widzenia cena widoczna w walucie zakupowej nic mi nie mówi. Ciężko ją porównać oraz zobaczyć różnice w cenie zakupu i sprzedaży. Oczywiście przy jednoczesnej możliwości wprowadzenia faktur w wybranej walucie co jest ultra wygodne. Pozdrawiam

2021-08-18 22:56


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
tego typu przeliczenia na walutę sprzedaży/walutę konta są dostępne w systemie podczas wystawiania dokumentów magazynowych; https://pomoc.fakturownia.pl/22784402-Przeliczanie-walut-cen-zakupu-na-dokumentach-magazynowych-WZ.
Oczywiście po warunkiem, że produkt jest w odpowiedniej obsłużony w magazynie czyli najpierw uzupełnione są faktury zakupu oraz/lub dokumenty PZ, a dopiero potem następuje sprzedaż za pomocą faktury oraz wydanie dokumentem WZ.
Powyższy link zobrazuje możliwości przeliczenia walut na dokumentach magazynowych.
Pozdrawiam,
Piotr

2021-08-20 16:03


Avatar sugester medium
aga
Kompletnie nic z tego nie rozumiem. Kupuję w euro, sprzedaję w złotówkach. Magazyn mi się knoci. Chcę mieć jeden magazyn, a nie kombinować z kilkoma. Optima robiła mi to automatycznie. Tu mam ciągle problem. Fakturownia jest dużo bardziej rozbudowana i ma większe możliwości ale dla księgowego i programistycznego laika generuje ogromne problemy w użytkowaniu.
Sam wydruk magazynu co miesiąc jest skomplikowany. Przy tylu opcjach i tak nie dostaję tego, co chcę... 2 dwustronnie zadrukowane kartki z danymi, których nie potrzebuję, zamiast jednej strony....

2021-09-28 19:27


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
Pani Agnieszko poza ogólnymi informacjami na temat programu, nie widzę opisu konkretnego przypadku w programie, który sprawia Pani problem.
W systemie można używać jednego magazynów i również obsługiwać w nim wiele walut. Odnośnie jednak porównania z Optima, to program Cormarchu jest dedykowanym programem księgowym, a Fakturownia jest programem do faktur z elementami księgowymi oraz magazynem.
Proszę o opis konkretnego przypadku w magazynie, który sprawia Pani kłopot.
Pozdrawiam,
Piotr

2021-09-29 09:58


Avatar sugester medium
Lukasz
W takim razie proszę napisać jak ustawić w systemie automatyczne przeliczanie wartości każdej pozycji faktury bez konieczności prowadzenia magazynu i zmiany cen za pośrednictwem dokumentów magazynowych. Chcę po prostu dodać kliknięciem produkty do faktury, ustawić dowolną walutę i mieć przeliczone ceny wg kursu NBP lub EBC. Wfirma takie rzeczy robi z marszu, tutaj za nic nie mogę tego uzyskać, cały czas mam komunikat o błędzie.

2023-05-07 14:24


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
przykro mi, bez obsługi magazynów oraz dodania dokumentów magazynowych nie ma możliwości przeliczania pozycji na formularzu faktury.
Proponuję użyć opcji dodawania cenników dla Klientów, gdzie w cennikach można określić wartość w innej walucie dla każdego produktu: https://pomoc.fakturownia.pl/25048942-Cenniki-przypisywanie-cen-dostosowanych-do-Klientow.
Cenniki jednak należy aktualizować ręcznie, w momencie gdy zmienią się ceny w głównej walucie.
Pozdrawiam,
Piotr

2023-05-08 11:01


Dodaj komentarz