Jak zmienić walutę i język dla konkretnej faktury?

Utworzono: 2011-11-24
Ostatnia aktualizacja: 2024-07-01
Liczba odwiedzin posta: 12582

Fakturownia umożliwia wystawienie faktur w 39 językach oraz wszystkich walutach świata. Domyślny język oraz domyślną walutę na fakturach możesz określić w ustawieniach konta. Opcja zmiany waluty i języka jest dostępna z poziomu formularza tworzenia/edycji faktury. W tym wpisie wskażemy Ci, gdzie możesz określić walutę faktury oraz zmienić język dokumentu. 

Jak zmienić walutę i język dla konkretnej faktury?


Aby zmienić walutę bądź język dla konkretnej faktury:

 
 • przejdź na listę dokumentów korzystając z zakładki Przychody

  Ekran przeglądania faktur w systemie księgowym, z podświetloną opcją tworzenia nowej faktury i zaznaczoną fakturą numer 3/06/2024.
   
 • skorzystaj z opcji utworzenia nowego dokumentu za pomocą przycisku Nowa faktura lub kliknij numer dokumentu, który chcesz edytować;
 • podczas tworzenia lub edytowania faktury znajdź rubryki Waluta oraz Język tuż nad przyciskiem Zobacz więcej opcji

  Formularz edycji dokumentu z opcjami wyboru waluty i języka, ustawionymi na PLN i polski, z możliwością dodania drugiego języka.
   
 • wybierz po jednej opcji spośród dostępnych w dedykowanych polach (kliknij w wybrane pole, by wyświetlić listę opcji do wyboru); 

  Formularz edycji dokumentu z opcjami wyboru waluty (PLN, EUR, USD) i języka (polski, niemiecki, angielski) oraz możliwością dodania drugiego języka.
   
 • naciśnij przycisk Zapisz aby potwierdzić utworzenie dokumentu lub zapisać wprowadzone zmiany. 

Możesz również wystawić fakturę dwujęzyczną. Aby dodać drugi język na dokumencie skorzystaj z przycisku Dodaj drugi język. Szczegółowy opis tej opcji znajdziesz w artykule Jak wystawić fakturę dwujęzyczną uwzględniając oba języki

Poniżej wskazujemy przykład faktury wystawionej w dwóch walutach (PLN i EUR) oraz w dwóch językach (polski i niemiecki).

Faktura w dwóch językach, polskim i niemieckim, z audytem social mediów marki osobistej, wartościami netto, VAT i brutto, oraz przeliczeniem na EUR.

Sprawdź również:  


Powrót


Komentarze

uma195773
mabedadubai@gmail.com
a czy nie mogę przestawić języka faktury na stałe?

2013-07-26 15:12


michal
michal
Odpowiedź główna   Tak, raz nadany język przy wystawieniu faktury będzie kontynuowany przez system aż do kolejnej zmiany na inny język.

2013-07-26 15:14


Dodaj komentarz