Logo na fakturze

Utworzono: 2014-11-26
Ostatnia aktualizacja: 2023-01-23
Liczba odwiedzin posta: 16126


Jeżeli chcesz, aby na Twojej fakturze prezentowało się logo firmowe, możesz je dodać na trzy sposoby.

SPOSÓB PIERWSZY


Pierwszy sposób dodawania logo jest nadrzędny w stosunku do dwóch pozostałych. Wszystko, co zostanie dodane lub edytowane z poziomu działu/firmy, jest przez system uważane za ważniejsze niż to, co zostało wpisane w zakładkę Ustawienia > Ustawienia konta

Aby ustawić logo w ramach ustawień działu/firmy wejdź w Ustawienia > Dane firmy. Przy wybranym dziale/firmie kliknij zębatkę po prawej stronie i wybierz Edytuj.


W sekcji Dokumenty w miejscu Logo kliknij Wybierz plik. Po naciśnięciu pojawi się możliwość wybrania pliku graficznego w formatach .jpg, .bmp lub .png. 
Najlepiej zdecydować się na logo z przeźroczystym tłem, które będzie dobrze wyglądać na każdym szablonie Twojej faktury. System automatycznie optymalizuje logo do każdego szablonu. Warto pamiętać, aby grafika nie zawierała zbędnych ramek wokół właściwego obrazka. 

Jeżeli posiadasz plik w formacie PDF, skorzystaj z internetowego konwertera, aby zmienić go, na format .jpg.

Gdy dokonasz wyboru żądanej grafiki - Zapisz zmiany. Jeżeli w systemie posiadasz kilka działów lub firm, wówczas powyższy schemat należy powtórzyć dla każdego z nich.W przypadku, gdy chcesz usunąć logo, możesz łatwo to zrobić poprzez kliknięcie pod grafiką w kwadrat, znajdujący się przy napisie usuń logo. W przypadku usunięcia logo, usunie się ono także ze wszystkich uprzednio wystawionych dokumentów.

WAŻNE! Kiedy usuniesz stare logo i wgrasz nowe, wówczas nowe logo pojawi się na wszystkich nowych dokumentach, ale także na tych wystawionych wcześniej. W tej sytuacji, jeśli Twoja firma odświeża, zmienia logotyp, rekomendujemy stworzenie nowego działu dla zachowania prawidłowej archiwizacji już wystawionych dokumentów.

SPOSÓB DRUGI


Drugi sposób dodania logo. Wejdź w Ustawienia > Ustawienia konta > Wydruki. W linii napisu Logo na fakturze widnieje przycisk Wybierz plik. Gdy dokonasz wyboru, wciśnij przycisk Otwórz. Logo zostało dodane. Aby logo pojawiło się na fakturze, wciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli chcesz usunąć logo, możesz to łatwo zrobić, klikając pod grafiką w kwadrat znajdujący się przy napisie usuń logo.

SPOSÓB TRZECI


Trzeci sposób wstawiania logo polega na dodaniu grafiki z poziomu wystawionej faktury. W górnej części podglądu dokumentu pojawia się pasek narzędzi. Z jego prawej strony kliknij w funkcję z obrazkiem Wstaw Logo. Otwiera się folder z plikami. Gdy wybierzesz żądaną grafikę, kliknij Otwórz. Logo zostanie dodane do Twojej faktury. Aby je edytować lub usunąć ponownie kliknij przycisk z obrazkiem na pasku narzędzi, które teraz nosi nazwę Edytuj/Usuń logo. W tej sytuacji system przekieruje Cię do widoku Wydruków lub Edycji działu. W kolejnych krokach postępuj zgodnie z zaleceniami w kroku pierwszym lub drugim.Może zdarzyć się tak, że mimo wgrania nowego logo, na fakturze wciąż widoczne jest stare.

Wówczas wejdź w Ustawienia > Dane firmy i wybierz interesujący Cię dział. Jeżeli jest tam widoczne stare logo - usuń je. Pamiętaj, że ustawienia działu są nadrzędne w stosunku do ustawień konta. Jest to istotne w przypadku prowadzenia kilku działów lub firm, gdzie każdy dział czy firma reprezentuje się innym logo.
 


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Lukasz
Witam,
Jakiej wielkości, rozdzielczości ma być logotyp żeby dobrze wyglądał na wydruku.
U mnie jest bardzo słaba rozdzielczość samego logotypu juz na wydruku.

2017-01-04 15:00


michalb
michalb
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

uprzejmie informuję, że logotypy wyświetlane na monitorze komputerowym są w rozdzielczości 72 dpi przy czym na wydruku te same logotypy są w rozdzielczości 300 dpi.
Przez ten fakt, to co wygląda ostro na monitorze wygląda na lekko rozmyte na wydruku.
Aby rozwiązać ten problem proszę przygotować plik 300 dpi, czyli po postu większy plik graficzny.
Jeśli tak przygotowany plik jest za duży na fakturze to przy użyciu CSS proszę zmniejszyć jego rozmiar w pixelach, zgodnie z instrukcją w linku (http://pomoc.fakturownia.pl/740066-Zmniejszanie-Logo-na-fakturze).

Pozdrawiam
Michał Borkowski

2017-01-05 14:37


Avatar sugester medium
anonim
nie mogę dodać logo, mimo dodania pliku logo nie pokazuje się i nie wczytuje do danych.

2017-01-05 15:57


mariaseta
mariaseta
Dzień dobry,
jakie rozszerzenie ma wgrywany plik i ile waży?
Pozdrawiam
Maria Seta

2017-01-05 16:04


Avatar sugester medium
old2014-akquinet
Witam, próbuję dodać logo. Mam je w dwóch wersjach (obie 300 dpi) - 2617x1121 oraz 500x120 pix. W obu przypadkach (zarówno w "Ustawienia>Ustawienia konta>Wydruki>Logo na fakturze" oraz "Ustawienia>Dane firmy") dostaję komunikat błędu:

Prosimy o poprawienie danych
•Logo content type - jest nieprawidłowe
•Logo na fakturze - jest nieprawidłowe

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

2017-02-22 14:06


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
pliki, które Pan podesłał są prawidłowe.
Proszę spróbować jeszcze raz je dodać i zapisać zmiany.

2017-02-22 14:21


Avatar sugester medium
Anna
W jaki sposób mogę przesunąć logo w kierunku "góra-dół"?

2018-03-07 11:06


michalb
michalb
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
najszybszym sposobem na przesunięcie loga w kierunku "góra-dół", jest import obrazka z dodanym do niego białym polem na górze w celu przesunięcia w dół. W celu przesunięcie w kierunku górnym proszę dodać białe pole pod obrazkiem.
Umożliwiamy również opcję przesunięcia loga dla użytkowników, który potrafią wykorzystać kody CSS.
Pozdrawiam,

 

2018-03-07 12:12


Avatar sugester medium
Ewa
Witam.
Czy można wpisać na fakturze w górnym lewym rogu dane firmy z nr konta bankowego i adresem email? Takie zapisy są na fakturach, które ja otrzymuję.
Pozdrawiam.

2019-06-10 19:47


michalb
michalb
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
proszę o doprecyzowanie zgłoszenia, ew. przesłanie zrzutu ekranu z naniesionymi uwagami, które przedstawia poszukiwane rozwiązanie.
Być może ma Pani na myśli logo składające się z wymienionych elementów (nr konta bankowego i adres email)?
Pozdrawiam,
Michał.

2019-06-12 14:26


Avatar sugester medium
sebastian
witam,
wgrywam logo lecz na fakturze jest ono bardzo małe ... co można zrobić by powiększyć logo ?

2020-02-10 23:38


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam serdecznie,
proszę zastosować kod css z poniższej instrukcji: https://pomoc.fakturownia.pl/1029098-Zmiana-wielkosci-logo-na-fakturze-za-pomoca-kodu-css
Parametrami 100px, zwiększając wartość liczbową można zwiększyć logo na dokumencie.
Pozdrawiam,
Piotr

2020-02-11 08:03


Avatar sugester medium
Paulina
Witam, posiadam wgrane logo przy jednym z działów, dodałam 2 dodatkowe działy (oddzielne firmy) i nie chcę, aby na wydrukach z innych firm było umieszczane to logo. Wchodząc w edycję nowego działu brak jest logo, natomiast przy wystawieniu faktury logo już jest. Co mogę zrobić?

2021-07-29 19:04


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
proszę przejść do menu Ustawienia > Ustawienia konta > Wydruki i sprawdzić czy to samo logo nie jest wgrane w dwóch miejscach.
Gdyby nawet tak było, to przy wgraniu innego logo do każdego z działów firmy obraz wstawiony w głównych ustawieniach konta przestanie być wyświetlany na fakturach.
Pozdrawiam,
Piotr

2021-07-30 08:28


Avatar sugester medium
Ewa
Czy jest możliwość
Oprócz loga dodania
1. stopki z informacjami do faktury dane kontaktowe www
2. Kolor tabeli i kolor czcionka
Dziękuję

2022-01-08 22:24


irynak
irynak
Dzień dobry.

Dziękuję za kontakt.

Stopkę z informacją dodatkową (np. dane kontaktowe www) można dodać w uwagach na dole strony faktury: Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > 

2022-01-17 13:19


Dodaj komentarz