Jak utworzyć korektę do faktury

Utworzono: 2021-03-12
Ostatnia aktualizacja: 2024-10-14
Liczba odwiedzin posta: 18125

Wysłałeś błędną fakturę dla kontrahenta, a ten już ją rozliczył? Spokojnie, wystarczy, że wystawisz fakturę korygującą, dzięki której możesz zmienić zapisy faktury pierwotnej. W tym artykule wskażemy jakie dane powinna uwzględniać korekta oraz jak ją wygenerować w systemie.

Spis treści artykułu:

Instrukcja

Dowiedz się, jak skorzystać z tej funkcji, korzystając z interaktywnego przewodnika.

 

 


Kiedy wystawić fakturę korygującą?


Faktura korygująca to dokument, który służy do korekty błędów lub nieścisłości zawartych we wcześniej wystawionej fakturze. Może zostać wystawiona w przypadku, gdy w pierwotnej fakturze zostały niepoprawnie podane np. cena towaru lub usługi czy ilość dostarczonych produktów. Faktura korygująca zawiera takie same dane jak zwykła faktura, ale ma dodatkową informację o tym, że jest to faktura korygująca oraz wskazuje, która faktura została skorygowana. Jest to ważne, ponieważ faktura korygująca musi być zgodna z pierwotną fakturą i musi zawierać wszystkie dane z tejże faktury.

Fakturę korygującą może wystawić tylko Sprzedawca.

Nota korygująca, często mylona z fakturą korektą, to dokument wystawiany przez Nabywcę faktury. Zawiera korektę danych niefinansowych, np. literówki w adresie. Korekta faktury może dotyczyć zwrotu całości bądź części otrzymanej zapłaty lub zwrotu całości bądź części dostawy. 

Żeby móc wystawiać faktury korygujące, należy zweryfikować czy ten typ dokumentu jest aktywny na Twoim koncie. Korekta jest dokumentem domyślnie aktywnym dla nowego konta. W tym celu przejdź do zakładki Ustawienia > Ustawienia konta > Twoje konto. W sekcji Jakie dokumenty wystawiać zaznacz checkbox przy opcji Korekty i zatwierdź zmiany przyciskiem Zapisz

Ustawienia dokumentów do wystawienia w systemie Fakturownia.pl z wybranymi opcjami: faktury, paragony, korekty, noty korygujące.

 

Korekta częściowa a korekta całkowita


Korekta częściowa to określenie faktury korygującej dotyczącej części transakcji opisanej na fakturze pierwotnej (np. ilości towarów/usług). Korekta częściowa dotyczy też faktur zaliczkowych.

Korekta całkowita polega na skorygowaniu faktury pierwotnej "do zera", gdyż np. doszło do zwrotu towaru lub usługa nie została zrealizowana. Jeżeli pierwotna faktura została wystawiona na 1000 zł, to kwota na korekcie powinna wynosić -1000 zł, tak aby doszło właśnie do wyzerowania transakcji. Korekta całkowita dotyczy też faktury końcowej do zaliczek.

Wystawianie korekty w systemie Fakturownia.pl z opcjami korekty częściowej i całkowitej dla wybranej faktury.
 

Jak wystawić fakturę korygującą w systemie?


Fakturę korygującą w Fakturowni możesz wystawić na dwa sposoby.

Sposób 1.

W tym przypadku fakturę korygującą możesz wystawić z poziomu dokumentu, który chcesz poprawić. Wybierz spośród wystawionych faktur tę, do której chcesz wystawić korektę. W tym celu przejdź do zakładki Przychody > Faktury. Następnie kliknij numer faktur, którą chcesz skorygować za pomocą faktury korekty. Program przekieruje cię do panelu dokumentu. Z menu podręcznego ponad dokumentem wybierz Więcej opcji > Wystaw korektę.

Widok faktury w systemie Fakturownia.pl z opcją wystawienia korekty, zawierający szczegóły transakcji i dane nabywcy oraz sprzedawcy.

Następnie uzupełnij poszczególne pola w formularzu. System automatycznie nada numer korekty. W polu Dokument korygowany automatycznie zaczyta się numer faktury, z poziomu której tworzysz korektę. Możesz wpisać także przyczynę korekty w dedykowanym polu, np. błąd w pozycji na fakturze lub błąd w ilości sprzedanych produktów. Uzupełnij dane nabywcy. Jeżeli w polu Dokument korygowany wybrałeś fakturę z systemu, to wówczas pola te wypełnią się z automatu na podstawie wskazanej faktury pierwotnej. 

Formularz wystawiania faktury korygującej w systemie Fakturownia.pl, z polami do uzupełnienia dokumentu korygowanego i przyczyny korekty.

Przejdź do sekcji Pozycje na fakturze. Jeżeli w polu Dokument korygowany wybrałeś fakturę z systemu, to pola w pozycjach na fakturze uzupełnią się również automatycznie. W wierszu Przed korektą znajdziesz pierwotne informacje z faktury sprzedaży. W polach Po korekcie wpisz prawidłowe wartości w zależności od tego co korygujesz, np. ilość czy cenę. Szare pola wykażą automatycznie wartość zmian.

Przykład co do zmiany kwoty:
Kwota przed korektą wynosiła 100 PLN, po korekcie ma wynosić 80 PLN. Mamy więc różnicę 20 PLN. Korekta wyniesie - 20 PLN.
Przykład korygowania ilości:
Przy produkcie X przed korektą widniała ilość 5 sztuk. Na fakturze korygującej wpisaliśmy 3 sztuki, zatem korekta wynosi -2 sztuki. Szare pola wskazują różnicę w poszczególnych rubrykach między fakturą przed korektą, a fakturą po korekcie.

Pozycje na fakturze korygującej w systemie Fakturownia.pl, z przedmiotem korekty 'Testowy produkt' i szczegółami dotyczącymi ilości, ceny netto oraz wartości brutto przed i po korekcie.

Jeżeli wpisujesz wartości od zera, nie bazując na wcześniej wystawionym w Fakturowni dokumencie, możesz dodawać kolejne pola za pomocą zielonego przycisku +Nowa pozycja.

Po uzupełnieniu danych, zapisz dokument i faktura korygująca gotowa! Prześlij ją do Kontrahenta i Księgowej. Pamiętaj, że jeżeli korekta dotyczyła kwoty, to należy ją realnie skorygować, poprzez przelew wyrównujący. W zależności od zmiany, która wynika z korekty, różnicę musisz wyrównać Ty lub Twój kontrahent.

Sposób 2.

Aby utworzyć fakturę korygującą możesz wybrać także przycisk Faktura Korygująca bezpośrednio z głównego panelu aplikacji lub przejść do zakładki Przychody > Faktury korygujące > Dodaj

Strona dodawania faktury korygującej w systemie Fakturownia.pl, z widocznym przyciskiem 'Dodaj' i szczegółami dokumentów korygujących.

Gotowa faktura korekta wygląda następująco:

Przykład faktury korygującej z systemu Fakturownia.pl, z wyszczególnionymi korektami pozycji 'Testowy produkt', wartościami netto, VAT i brutto.


Dodatkowo pod dokumentem znajdziesz informację wraz z linkiem do faktury pierwotnej, której korekta dotyczy. W wierszu Dokument korygowany znajdziesz powiązane z fakturą, jeśli korektę utworzono do dokumentu, który jest dodany na koncie. 

Fragment panelu systemu Fakturownia.pl z informacją o skorygowanym dokumencie i wygenerowanej fakturze korygującej na kwotę 18,45 PLN.

Faktura korekta a faktura zaliczka i faktura końcowa


1. Jeżeli w systemie jest wystawiona faktura końcowa do zaliczek, to nie można do takich zaliczek wystawić korekty.

2. Fakturę korygującą można utworzyć do faktury końcowej np. zerując transakcje i wystawiając ponownie dokumenty z prawidłowymi wartościami.

3. Jeśli do zaliczki nie było wystawionej faktury końcowej i do zaliczki wystawimy korektę, to przy utworzeniu faktury końcowej na dokumencie będzie również ujęta faktura korekta utworzona do faktury zaliczkowej. Informacja o korekcie wystawionej do zaliczki pojawi się już na etapie formularza faktury końcowej. 

Formularz faktury końcowej z pozycją 'Laptop ASUS VivoBook' oraz powiązanymi fakturami zaliczkowymi, w tym korektą do jednej z nich.

Po zapisaniu faktury końcowej w tabeli z powiązanymi fakturami zaliczkowymi będzie widoczna również faktura korygująca wystawiona do faktury zaliczkowej.

Faktura końcowa numer ZK5 z pozycją 'Laptop ASUS VivoBook' i wyszczególnionymi powiązanymi fakturami zaliczkowymi oraz korektą do jednej z zaliczek.
 

FAQ - pytania i odpowiedzi


Sprawdź najczęściej zadawane pytania na temat faktur korekt:

  • Co zrobić, jeżeli faktura została wystawiona na niewłaściwy produkt? Jak za pomocą korekty to skorygować i dodać nową pozycję? 

Tworząc korektę należy przy niewłaściwym produkcie w sekcji po korekcie w polu ilość wpisać 0. Następnie dodać nową pozycję z poprawnym produktem, który powinien znaleźć się na dokumencie i w sekcji przed korektą w polu ilość wpisać 0 (o ile na fakturze korygowanej tej pozycji nie było), a w sekcji po korekcie w polu ilość należy wpisać potrzebną ilość produktu.

  • Jak wystawić korektę do korekty? 

Kolejną korektę należy dodać do pierwotnej faktury, czyli naszej faktury korygowanej. System zaczyta do korekty dane wynikające z wcześniej wystawionej do tej faktury korekty. Czyli nie będą to dane z pierwotnej faktury, tak jak w przypadku kiedy pierwszy raz wystawiamy korektę, tylko będą to dane już z wcześniej wystawionej korekty.

  • Dlaczego kwota na fakturze jest inna od kwoty z faktury pierwotnej? 

Faktura korekta wskazuje różnicę między kwotą pierwotną i korygowaną. W przypadku braku zmiany danych liczbowych różnica wyniesie 0,00.

  • Jak wystawić korektę do faktury z błędnym kursem przeliczenia walut? 

Korektę należałoby wystawić w jednej walucie, w której będziemy widzieć zmiany liczbowe. Tu własnoręcznie należy przeliczyć kurs z dnia pomyłki, tak aby pokazać różnicę cenową, którą spowodowała zmiana kursu po dacie sprzedaży.

Przykład:
Mamy fakturę na 100 Euro z kursem po nieodpowiedniej dacie sprzedaży.
Sama korekta kwoty w Euro nie wykazuje różnicy w wartości liczbowej, więc, aby wykazać, że jest różnica w fakturze po zastosowaniu kursów, należy w rubryce 'przed korektą' pomnożyć 100 Euro x kurs z niewłaściwej daty sprzedaży, a w rubryce 'po korekcie' pomnożyć 100 Euro x kurs z właściwej daty sprzedaży. Wtedy przeliczone kwoty w złotówkach dadzą nam różnicę kwotową do skorygowania w walucie, której dotyczy przeliczenie.

  • Jak zmienić walutę za pomocą korekty? 

Niestety nie ma takiej możliwości.

Nie, do tego służy ewidencja zwrotów prowadzona przez księgowość.

  • Jak wygląda korekta w przypadku dokumentów magazynowych?

Należy wystawić dokument magazynowy WZk, aby towar wrócił na stan magazynowy. Przy automatycznych WZ i PZ, dokument WZk do korekty tworzy się automatycznie

  • Czy korektę można wystawić dla dokumentów nieksięgowych? 

Nie można. Taki dokument należy wystawić na nowo.

  • Czy jest możliwość wystawienia zbiorczej faktury korygującej?
Fakturę korygującą wystawia się pojedynczo do konkretnej faktury wystawionej na koncie. System nie ma możliwości zbiorczej korekty dla kilku dokumentów jednocześnie.
  •  
  • Jaki kurs przeliczenia waluty zaczyta system na fakturze korygującej, która ma zmienić ilość/cenę produktu z faktury pierwotnej? 
Na fakturze korygującej, która ma zmienić ilość/cenę w pozycjach system zaczyta automatycznie kurs przeliczenia waluty z faktury pierwotnej. Nawet jeśli wystawiasz fakturę korygującą w znacznym odstępie czasowym po pierwotnym dokumencie, kurs przeliczenia będzie ten sam. 
 
Sprawdź działanie systemu korzystając z interaktywnej instrukcji

Interaktywny przewodnik poprowadzi Cię krok po kroku na rzeczywistych ekranach Fakturowni, umożliwiając łatwe zrozumienie i wykonanie potrzebnych działań.

Kliknij Start aby rozpocząć, a następnie klikaj w niebieskie pola, lub użyj strzałek w prawym dolnym rogu do nawigowania po instrukcji.


 

Sprawdź również:
Korekta faktury sprzedaży w procedurze VAT marża
​​​​​​Drukowanie faktury korekty z samymi pozycjami korygowanymi
Anulowanie faktur
Jak usunąć fakturę
Blokowanie edycji i kasowania faktury po jej wysłaniu



Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
BM
Dzień dobry,
a co z fak. koryg. zbiorczymi?
Otrzymałem jedną FakKor. zbiorczą dotycząca kilku miesięcy 2020r dotyczącą tylko kilku pozycji.
1. Jak ją wprowadzić do Waszego systemu?
2. Jak wystawić FakKor. zbiorczą sprzedaży na podstawie tej otrzymanej?

2021-04-06 09:13


katarzynab
katarzynab
Dzień dobry,
na ten moment niestety nie mamy faktur korekt zbiorczych w systemie. Jedyną możliwością jest korygowanie faktur osobno. Jednakże Pana sugestia już znajduje się na liście funkcji do wdrożenia, dlatego można spodziewać się jej w systemie w niedalekiej przyszłości.

Na bieżąco udoskonalamy nasz system, wprowadzając nowe funkcje, tak by sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Więcej informacji o aktualizacjach i wdrożeniach znajdzie Pan na naszym blogu, gdzie z początkiem miesiąca publikujemy wpis o wszelkich nowościach w danym miesiącu, przesyłam link do najnowszego wpisu: https://bit.ly/3cKbfcD

Pozdrawiam w imieniu zespołu Fakturowni
Katarzyna

2021-04-07 13:49


Avatar sugester medium
JS
Dzien dobry,
W jaki sposob wystawic fakture korygujaca juz oplaconej faktury tak aby na f korygujacej nie widnial napis 'oplacona'?
Zaznaczenie 'czesciowo oplacona' nie rozwiazuje sprawy

2021-05-25 10:51


Kacper_Seta
Kacper_Seta
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
faktura będzie wystawiona bez pieczęci Opłacona, jeśli jej status ustawimy na Wystawiona. Pięczeć Opłacona nie powinna się pojawiać również przy statusie "częściowo opłacona", o ile oczywiście wpisujemy kwotę opłaconą mniejszą, niż wartość wynikającą z dokumentu.

Pozdrawiam
Kacper

2021-05-25 11:31


Avatar sugester medium
JS
Dzień dobry,
w jaki sposób wystawić fakturę korygującą, żeby zmianie uległa tylko waluta faktury.
Pozdrawiam

2021-06-16 10:30


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
korektę należałoby zrobić w jednej walucie, w której będziemy widzieć zmiany liczbowe ( własnoręcznie przeliczyć kurs z dnia pomyłki) tak żeby pokazać różnicę cenową, którą spowodowała zmiana kursu po dacie sprzedaży.
Przykład:
Mamy fakturę na 100 Euro z kursem po nieodpowiedniej dacie sprzedaży.
Sama korekta kwoty w Euro nie wykazuje różnicy w wartości liczbowej, wiec żeby wykazać, że jest różnica w fakturze po zastosowaniu kursów.
Należy w rubryce "przed korektą" pomnożyć 100 Euro x kurs z niewłaściwej daty sprzedaży, a w rubryce "po korekcie" pomnożyć 100 Euro x kurs z właściwej daty sprzedaży.
Wtedy przeliczone kwoty w złotówkach dadzą nam różnicę kwotową do skorygowania w walucie której dotyczy przeliczenie.

Nie dysponuje takimi przykładami korekt oraz nie mamy wiedzy księgowej, żeby podać 100 procentowe rozwiązanie. Proszę upewnić się u Księgowości, czy taki tok rozumowania jest zgodny zaistniałą sytuacją.
Pozdrawiam,
Piotr

2021-06-16 10:38


Avatar sugester medium
Kuba
Wystawiłem fakturę, której klient nie opłacił (wiem, mój błąd). Po miesiącu zdecydował się zapłacić za część towaru, a pozostałą część towaru zwrócił. Przy wystawianiu FK i stosownym zmniejszeniu ilości towaru z gotowego dokumentu wynika, że to ja powinienem zwrócić pieniądze klientowi (kwota do zapłaty: minus tyle i tyle zł). Jak to zmienić, by z faktury wynikało, że to klient ma przelać pieniądze, a nie ja? Status pierwotnej FV jest ustawiony na "wystawiona", choć przyznaję, że na chwilę był ustawiony na opłacona, może stąd problem.
Pozdrawiam

2021-11-07 09:50


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
zgadza się jeżeli przyczyną korekty jest zmniejszenie ilości towaru w transakcji, to korekta powinna odpowiedni to wykazać. Czyli w stosunku do faktury pierwotnej, która jest korygowana ilość i wartość zostały zmniejszone , co wykazuje korekta.
To że Klient nie zapłacił, czyli całość transakcji nie jest rozliczona będzie widoczne gdy zsumuje Pan wartość pierwszej faktury i wystawionej do niej korekty.
Niemniej jednak dokument korygowany słusznie wykazuje samą różnicę w transakcji.
Pozdrawiam,
Piotr

2021-11-08 15:17


Avatar sugester medium
Rafał
Witam, chciałbym poddać korekcie tylko ostatnią kwotę tj. z fv końcowej a z dwóch poprzednich zaliczkowych nie. Czy jest to wykonalne?

2021-12-29 18:46


irynak
irynak
Dzień dobry.

Dziękuję za kontakt.

Mogą Państwo otworzyć fakturę końcową, do której trzeba wystawić korektę, następnie proszę kliknąć w przycisk: > Więcej opcji > Wystaw korektę > wprowadzić dane dotyczące przedmiotu korekty  > Zapisz 

Zostanie zmieniona tyko faktura końcowa. Powiązane faktury zaliczkowe pozostaną bez zmian.

Pozdrawiam

2022-01-04 10:10


Avatar sugester medium
Monika
Witam, Chciałabym wystawić korektę zbiorczą do kilku faktur. Korekta ma dotyczyć zbiorczego bonusu za dany okres, np. wszystkich faktur sprzedaży dla kontrahenta X wystawionych od 01.01.2022-31.01.2022.
Pozdrawiam
Monika

2022-02-22 13:41


lukaszs
lukaszs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
fakture korygującą wystawia się pojedynczo do konkretnej faktury zapisanej na koncie. System nie ma możliwości zbiorczej korekty dla kilku dokumentów jednocześnie.

Pozdrawiam,
Łukasz

2022-02-22 13:56


Avatar sugester medium
Monika
Witam, a czy jest przewidziane dodanie takiej opcji? Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawa VAT dopuszcza możliwość korekt zbiorczych (art. 106j ust. 3 ustawy o VAT). Mamy tak podpisane kontrakty, że po przekroczeniu pewnych progów są naliczane bonusy/rabaty. Jest to kwota globalna, wiec nie ma jak jej przypisać do 1 faktury.
Pozdrawiam
Monika

2022-02-22 14:16


lukaszs
lukaszs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
na ten moment funkcjonalność nie będzie przebudowywana.
Pani sugestia zostanie przekazana do działu rozwoju programu. 

W przypadku dodatkowych pytań, jestem do dyspozycji. 

Pozdrawiam,
Łukasz

2022-02-22 15:02


Avatar sugester medium
Monika
Dzień dobry,

Mam wystawić korektę faktury z marca. Mam tam dwie pozycje uszycie kompletów a druga to transport. Mam zrobić korektę pozycji transport wraz z kwotą. Końcowo wyszło, że widnieje tylko korekta transportu i w minusie pokazuje kwotę transportu. Czy to tak ma być? Kiedy cała faktura nie jest zapłacona?



2022-04-21 19:24


tetianap
tetianap
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
nie jest to błąd, korekta wykazuje kwotę wynikającą z tego dokumentu, całość transakcji to suma kwot z dokumentu korygowanego i korekty. Jeśli chcą Państwo na fakturze wykazać informację np. "W sumie po korekcie do zapłaty należne jest -/- PLN" mogą Państwo taką informację umieścić w uwagach na korekcie.
Jeśli nie są Państwo pewni jak faktura w danej sytuacji powinna wyglądać, proszę skonsultować się z księgowością.
Pozdrawiam,
Tetiana

2022-04-22 09:32


Avatar sugester medium
DA
Dzień dobry,
do faktury sprzedaży została wystawiona korekta. Klient zrobił przelew na różnicę wynikającą z kwot. Jak w dziale "Płatności" mogę uwzględnić korektę - wyświetlają mi się jedynie faktury sprzedażowe i proformy? Czy istnieje możliwość podpięcia pod płatność fakturę korygującą? Wpisując kwotę z przelewu na fakturze wychodzi niedopłata/opłacenie częściowe.

2022-06-02 17:12


tetianap
tetianap
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
udokumentować płatność za korektę mogą Państwo po wejściu w jej podgląd, a następnie klikając w górnym menu w Więcej opcji > Dodaj płatność.
Pozdrawiam,
Tetiana

2022-06-06 14:28


Avatar sugester medium
anonim
Jak zrobic korekte daty sprzedaży aby zmienił się kurs waluty

2023-02-17 11:57


tetianap
tetianap
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
w takim przypadku mogą Państwo wystawić korektę zerującą fakturę, a następnie wystawić nową fakturę już z prawidłowym kursem. Jeśli kurs ma być inny niż z dnia roboczego poprzedzającego datę sprzedaży / wystawienia, należy dodać kurs własny zgodnie z instrukcją: https://pomoc.fakturownia.pl/896773-Wprowadzanie-wlasnego-kursu

Drugim rozwiązaniem będzie utworzenie korekty w jednej walucie, w której będziemy widzieć zmiany liczbowe (należy ręcznie przeliczyć kurs z dnia pomyłki) tak żeby pokazać różnicę cenową, którą spowodowała zmiana kursu po dacie sprzedaży.
Przykład:
Mamy fakturę na 100 Euro z kursem po nieodpowiedniej dacie sprzedaży.
Sama korekta kwoty w Euro nie wykazuje różnicy w wartości liczbowej, wiec żeby wykazać, że jest różnica w fakturze po zastosowaniu kursów, należy w rubryce "przed korektą" pomnożyć 100 Euro x kurs z niewłaściwej daty sprzedaży, a w rubryce "po korekcie" pomnożyć 100 Euro x kurs z właściwej daty sprzedaży.
Wtedy przeliczone kwoty w złotówkach dadzą nam różnicę kwotową do skorygowania w walucie której dotyczy przeliczenie.

Natomiast jeśli Państwo nie są pewni jak faktura w danej sytuacji powinna wyglądać proszę o kontakt z księgowością.
Pozdrawiam,
Tetiana

2023-02-17 15:26


Avatar sugester medium
patrycja
chciałam zapytać czy jest możliwość w programie wystawić fakturę korygującą dotyczącą udzielonego rabatu ?

2023-10-04 11:23


Kacper_Seta
Kacper_Seta
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
tak, w wierszu "Po korekcie" można zmienić wartość rabatu udzielonego dla danego produktu.

Pozdrawiam,
Kacper

2023-10-09 11:15


Avatar sugester medium
patrycja
a czy można przy korekcie w której nie było rabatu dodać rabat. czyli było 0 jest 10 ?

2023-10-30 13:23


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
tworząc korektę do faktury, w panelu nad pozycjami faktury wybieramy przycisk "Dodaj rabat". Wtedy w każdej pozycji na fakturze pojawi się dodatkowa kolumna z możliwością wpisania rabatu.
Następnie w pozycji, w której chcemy uwzględnić rabat - w wierszu "Przed korektą" wybieramy cyfrę rabatu "0". W pozycji "Po korekcie" wybieramy liczbę rabatu "10".
Na formularzu faktury, pod rubryką "termin płatności" pojawi się rubryka "
Jak obliczać rabat". Tam wybieramy czy wpisane "10" rabatu to kwota czy procent rabatu.
Link do instrukcji: https://pomoc.fakturownia.pl/109881-Jak-dodac-pole-rabat-lub-PKWiU-na-fakturze.
Pozdrawiam,
Piotr

2023-10-30 16:16


Avatar sugester medium
Jakub
Dzień dobry, pytanie jak wystawić korektę, na część sprzedanej ilości towaru, przykład: sprzedałem 100 szt po cenie 7 zł, chce zmniejszyć cenę na 6 zł dla 40 szt, czyli sprzedam 60 za 7 zł i 40 szt, za 6 zł, nie chce uśredniać ceny tylko wykonać obniżkę dla konkretnej ilości. dziękuje za szybką odpowiedź.Jakub

2024-10-12 09:28


Kacper_Seta
Kacper_Seta
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
w takim wypadku, w wierszu "po korekcie" dla tego produktu należy zmienić Ilość po korekcie na 60.
Dodatkowo należy dodać nową pozycję na korekcie (z tym samym produktem) w cenie 6 PLN, którego ilość Przed korektą to 0, a po korekcie 40.

Pozdrawiam,
Kacper

2024-10-14 17:40


Dodaj komentarz