Wystawienie faktury końcowej z faktury zaliczkowej powiązanej z zamówieniem

Utworzono: 2016-08-11
Ostatnia aktualizacja: 2022-06-22
Liczba odwiedzin posta: 11653

Chcąc wystawić fakturę końcową do istniejącej w systemie faktury zaliczkowej, należy wejść w podgląd faktury zaliczkowej i z menu podręcznego wybrać Więcej opcji > Wystaw końcową.
 
wystaw koncwą

Program przekieruje nas do formularza faktury końcowej.
Jeżeli faktura końcowa była wystawiana z faktury zaliczkowej i do całej transakcji było wystawione zamówienie połączone z fakturą zaliczkową, to program sam odejmie opłaconą zaliczkę na fakturze końcowej i pokaże prawidłową kwotę do zapłaty. 
W takim przypadku wystarczy od razu zapisać fakturę końcową. 

Po zapisaniu na fakturze będzie widoczna cała kwota transakcji oraz powiązana faktura zaliczkowa. 

koncowa zaliczkowa

Po wystawieniu faktury końcowej, która była wystawiona do transakcji bazującej na dokumencie zamówienia, możesz zmienić status zamówienia na Zrealizowano. Dzięki temu zachowasz porządek w statusach dokumentów w systemie.

Więcej informacji o tym, czym są faktury końcowe i faktury zaliczkowe oraz kiedy się je stosuje, znajdziesz w tym wpisie.
 


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Jarek
Dzień dobry
Czy jest możliwość/opcja żeby system po opłaconej F-rze końcowej (wcześniej zaliczkowej) ,odznaczył zamówienie jako opłacone?
Ta sama opcja była by pomocna gdy z zamówienia bezpośrednio tworzymy Fakturę.
W tej chwili trzeba wracać do zamówień i odznaczać jako opłacone ,a zarazem zrealizowane.
Dziękuję

2019-03-23 09:29


Avatar sugester medium
Sergii
Witam

Przy sprzedaży towarów przez robienie Zamówienia, dalej Faktury Zaliczkowej i na końcu Faktury Końcowej towary są dwukrotnie odliczone z magazynu. W rezultacie ilość towarów w magazynie "-1 szt"!!!!!! I dalej program po prostu nie prawidłowo wszystko liczy.

O tym błędzie pisałem jeszcze 1,5 roku temu!!! Dzwoniłem nawet. I do tej pory programiści nic nie zrobili!!!

2019-11-13 12:40


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam serdecznie, Pana przypadek został wzięty pod uwagę i odpowiednie zmiany zostały wprowadzone do systemu. Proszę zapoznać się z artykułem: https://pomoc.fakturownia.pl/52231458-Tworzenie-faktur-zaliczkowych-i-koncowych-a-rozliczenie-stanu-magazynowego-produktow-.
Pozdrawiam,
Piotr

2019-11-13 19:50


Avatar sugester medium
Renata
A co zrobić gdy wystawimy w trakcie trwania usługi 3 faktury zaliczkowe, jak je uwzględnić w całkowitym rozliczeniu faktury końcowej?

2021-09-07 20:45


Avatar sugester medium
Anna
Mam ten sam problem co p. Renata
A co zrobić gdy wystawimy w trakcie trwania usługi 3 faktury zaliczkowe, jak je uwzględnić w całkowitym rozliczeniu faktury końcowej?
Możecie z łaski swojej odpisać?

2021-09-08 12:20


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
oczywiście spieszymy z odpowiedzią.
Podczas wystawienia faktury końcowej program pokazuje listę faktur zaliczkowych, które są dostępne w systemie.
Tak jak na ostatnim zrzucie ekranu.
Jeżeli przed rozpoczęciem całej transakcji zostało wystawione zamówienie na pełną wartość dla danego kontrahenta i do tego zamówienia były wystawiane faktury zaliczkowe: https://pomoc.fakturownia.pl/317048-Wiele-faktur-zaliczkowych-do-jednego-zamowienia, system wskażę to odpowiednio przy wystawieniu faktury końcowej.
Po prostu lista faktur zaliczkowych będzie miała od razu zaznaczone zaliczki, które wchodziły w skład zamówienia.
Gdy takiego zamówienia początkowo nie było. Samodzielnie z listy faktur zaliczkowych należy wybrać te zaliczki, które mają być rozliczone fakturą końcową.
Pozdrawiam,
Piotr

2021-09-08 13:11


Avatar sugester medium
Lukijarek
Dzień dobry, wystawiłem fakturę zaliczkową do zamówienia, następnie chciałem wystawić fakturę końcową do tego zamówienia. Zgodnie z instrukcją, na fakturze końcowej program automatycznie powinien od całej kwoty zamówienia, odjąć kwotę zaliczki. Niestety na fakturze końcowej widnieje pełna kwota zamówienia. Proszę o pomoc co zrobić w tej sytuacji

2021-09-15 21:17


marcink
marcink
Dzień dobry,
Jeżeli faktura końcowa jest wystawiana z podglądu faktury zaliczkowej wystawionej do zamówienia, to podczas wystawiania pod tabelą pozycji na fakturze, po lewej stronie, powinna widnieć lista faktur zaliczkowych z zaznaczoną fakturą zaliczkową, z której wybrane zostało wystawienie końcowej. Wtedy program odejmuje wartość zaliczki.
Pozdrawiam,
Marcin

2021-09-24 11:19


Avatar sugester medium
Anna
Dzień dobry, czy w panelu z podglądem wszystkich faktur jest możliwość wyświetlania informacji, że do faktury zaliczkowej wystawiona została faktura końcowa wraz z jej numerem (bez konieczności wchodzenia w szczegóły faktury zaliczkowej)? Chodzi o to aby można było szybko sprawdzić, że faktura zaliczkowa została już obsłużona.

2022-01-05 14:59


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
na ten moment nie ma takiej możliwości.
Jest jedna na liście faktur kolumna "Wystawiono fakturę", do której planujemy dodać takie informacje o powiązanych fakturach np. zaliczkowej i końcowej.
Obecnie trwają pracę w tym zakresie. Na ten moment nie jest znana data wdrożenia funkcjonalności.
Pozdrawiam,
Piotr

2022-01-05 18:00


Avatar sugester medium
Magdalena
Cześć,

Czy faktury końcowe zaliczane są do przychodu w momencie ich wystawienia? Moja księgowa mówi ze faktury zaliczkowe brane są pod uwagę tylko w rozliczeniu VATu ale przychód następuje przy wystawieniu faktury końcowej.

Z tego co widzę program niestety tego nie uwzględnia- faktury końcowe nie są brane pod uwagę w wykresach Przychody i wydatki. Czy mogę jakoś to zmienić?

Pozdrawiam,
Magdalena

2022-06-02 11:53


Avatar sugester medium
Magdalena
Chciałam jeszcze dodać bo jest to istotne że chodzi mi o sytuację gdzie zaliczki pokrywają 100% zamówienia i są wystawiane np 2 miesiące przed realizacją/ fakturą końcową.

2022-06-02 12:01


marcink
marcink
Dzień dobry,
W raporcie Przychody i wydatki faktury zaliczkowe zliczane są po wystawieniu dokumentu faktury zaliczkowej. Zmian w tym zakresie nie można dokonać w systemie. Jeżeli zaliczki pokrywają 100% pozycji na fakturze końcowej - faktura końcowa w raporcie tym nie jest uwzględniana.
Pozdrawiam,
Marcin

2022-06-22 14:29


Dodaj komentarz