Jak dodać pole rabat lub PKWiU na fakturze

Utworzono: 2012-01-08
Ostatnia aktualizacja: 2023-07-24
Liczba odwiedzin posta: 12193

Podczas wystawiania dokumentu możesz skorzystać z dodatkowych pól, które możesz dodać do faktury. Takimi polami są pola PKWiU oraz rabat. Znajdują się one przy tabeli pozycji faktury i z tego poziomu możesz w prosty sposób włączyć je i wyłączyć.

PKWiU


PKWiU to pole, które funkcjonuje jako dodatkowe pole na pozycjach faktury, co oznacza, że możesz uzupełnić je dowolnym tekstem, a także zmienić mu nazwę.
Domyślnie zostało nazwane PKWiU ze względu na to, że najczęściej wykorzystywane jest właśnie w celu dodania informacji o kodzie PKWiU.
Aby na fakturze pojawiło się pole PKWiU naciśnij przycisk widoczny w prawym górnym rogu pola pozycji na fakturze "dodaj PKWiU".
Pojawi się wtedy następująca kolumna, a przycisk "dodaj PKWiU" zamieni się w "ukryj PKWiU":

pkwiu(1)
 

W systemie możemy zmienić nazewnictwo pola PKWiU na dowolną nazwę, która jest nam potrzebna. Instrukcję jak spersonalizować to pole znajdziesz tutaj.

Rabat

Pole Rabat to pole przeznaczone do dodania rabatu na pozycjach faktury. Wartości, które mogą zostać wpisane w pole to wartości liczbowe, oznaczające domyślnie procentową wartość rabatu. Aby na fakturze pojawiło się pole Rabat naciśnij przycisk widoczny w prawym górnym rogu pola pozycji na fakturze "dodaj rabat".
Pojawi się wtedy następująca kolumna, a przycisk "dodaj rabat" zamieni się w "ukryj rabat":Rabat dodawany na dokumencie może zostać dodany jako rabat procentowy, ale również jako rabat kwotowy.
Opis sposobu konfiguracji rabatu odnajdziesz tutaj.


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Krzysiek
Można to jakoś ustawić żeby był ten numer zawsze widoczny? w szczególności dla dokumentów generowanych przez baselinkera. Tworza się nam faktury bez tego numeru niestety, mimo że produkty maja je przypisane. Pozdrawiam

2020-08-25 16:06


michalb
michalb
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
za integrację Fakturowni z Baselinkerem odpowiada Baselinker.
Fakturownia pozwala na to, żeby takie pole było cały czas widoczne (https://pomoc.fakturownia.pl/107562-Nowe-pola-na-fakturze-i-ich-edycja).
Kwestią do wyjaśnienie jest to czy BaseLinker może również pozostawić to pole na dokumentach.
Pozdrawiam,
Michał

2020-08-25 16:44


Avatar sugester medium
Krak
Mam odwotne pytanie - jak usunąć pole rabat na fakturach

2020-12-15 21:23


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
w momencie gdy rabat będzie dodany w formularzu dokumentu.
W pasku nawigacyjnym przy pozycjach faktury zamiast "dodaj rabat" będzie widniał przycisk" usuń rabat".
Pozdrawiam,
Piotr

2021-03-01 15:08


Avatar sugester medium
sylwia.szterleja
jak zrobić aby suma rabatu była widoczna na wydrku

2021-07-13 13:53


tetianap
tetianap
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
procent rabatu i cena po rabacie dla każdej pozycji jest widoczna w każdym szablonie.
Natomiast łączna suma rabatu jest widoczna tylko w szablonie "gray, sky, plain black, simple".
Pozdrawiam,
Tetiana

2021-07-13 14:46


Avatar sugester medium
jan
u mnie w panelu zarządzania (w edytorze faktur) widzę tylko przycisk "dodaj Rabat". NIE widzę przycisku "dodaj PKWiU". A ten numer mi jest potrzebny :(

2021-09-02 17:14


tetianap
tetianap
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
aby podczas wystawienia/edycji faktury widniała się opcja "dodaj PKWiU", należy wejść do menu Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Faktury i dokumenty i w rubryce "Dodatkowe pole na pozycjach faktury" dokonać wyboru i nacisnąć przycisk Zapisz. Dodatkowo można oznaczyć opcję obok "Zawsze umieszczaj na fakturze" aby przy każdym tworzeniu nowego dokumentu było domyślnie wyświetlone dodatkowe pole na pozycjach faktury.
(https://pomoc.fakturownia.pl/107562-Nowe-pola-na-fakturze-i-ich-edycja)
Pozdrawiam,
Tetiana

2021-09-03 10:09


Avatar sugester medium
Joanna
Jak dodać pole rabatu w dokumencie WZ? Powinna być widoczna na nim sugerowana cena detaliczna, udzielany rabat oraz wynikająca z niego cena sprzedaży.

2023-07-05 09:28


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
dokument WZ jest w systemie typowym dokumentem magazynowym. Nie jest przeznaczony do wskazywania rabatu do poszczególnych pozycjach.
Na dokumencie WZ winno się wskazać ilość produktu zdejmowana z magazynu ewentualnie cenę zakupu, która wykorzystuje Księgowość do policzania zysku konfrontując dane sprzedażowe na fakturze z odpowiednim dokumentem magazynowym.
System zawiera również pokazywanie cen sprzedaży na dokumencie WZ.
Pozdrawiam,
Piotr

2023-07-06 09:32


Dodaj komentarz