Błędy z wydrukiem fiskalnym po poprawnej konfiguracji modułu.

Utworzono: 2016-03-30
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-26
Liczba odwiedzin posta: 1876

  • Inna waluta niż PLN 
Moduł fiskalny został stworzony w celu wydruku paragonów z walutą PLN, zaznaczenie na paragonie innej waluty niż wskazana wywoła błędy wydruku, które wyświetlą się na drukarce fiskalne. 
 
  • Rubryka rabatu w formatce paragonu/faktury.
W momencie gdy na paragonie stworzonym w systemie, dodamy rubrykę uwzględniającą rabat. Paragon fiskalny nie zostanie wydrukowany, a na drukarce pojawi się błąd
 
  • Nietypowe znaki w nazwie produktu. lub długa nazwa produktu.
Wpisując nazwę produktu do paragonu należy uważać żeby nie było w niej takich znaków jak: ^, %, $, #, @, &, *., gdyż moduł fiskalny nie dopuści takich nazw do wydruku. 
Innym błędem związanym z nazwą produktu jest długość nazwy produktu. W naszym module maksymalna długość wszystkich znaków to 40
Przy wydruku paragonu z nazwą produktu powyżej 40 znaków, program zazwyczaj ucina nazwę.

 
  • Niewłączony "Fiskator fakturownia" podczas wydruku paragonu.
Proszę pamiętać, że chcąc drukować paragony fiskalne w programie serwisie, Fiskator fakturownia powinien być włączony w tym czasie na pasku Startu systemu operacyjnego. 

 Bywa tak, że Fiskator nie chce się uruchomić, wtedy należy użyć przycisków CRTL + ALT + DELETE na klawiaturze komputera, a następnie wybrać Menedżer zadań> (zakładka) Procesy, następnie na liście procesów zaznaczyć proces związany z Fiskatorem lub inne procesy związane ze środowiskiem JAVA i skorzystać z opcji Zakończ proces.
Po wygaszeniu procesów, należy znów uruchomić fiskatora. 


 
  • Paragon wystawiony do faktury, która nie była liczona zgodnie z wyliczeniami dla kas fiskalnych ( Rubryka -Sposoby wyliczania).
Wystawiając paragon do faktury, która nie była wyliczana zgodnie z ustawieniami przeliczeń paragonów, (konfiguracja znajduje się w zakładce Ustawienia> Ustawienia konta> Konfiguracja> Sposoby wyliczania) , program zablokuje wydruk paragonu. Zostanie wyświetlony komunikat, że dane są niefiskalne
Ustawienie, które spowoduje wyliczenie faktur tak jak wyliczenie paragonów:

  • Problemy związane z oprogramowaniem dodatkowym. 
W momencie gdy na komputerze na którym zainstalowany jest moduł do drukarki fiskalnej nie aktualizowane jest oprogramowanie JAVA, mogą pojawić się błędy związane z rozruchem modułu. 

W przypadku przeglądarki Internet Explorer wersja 11, często występuje błąd z wydrukiem paragonu. Przyczyny jak na razie nie są zbadane. 
 


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Bartek
Witam
Program nie ucina liczby znaków przy fiskalizacji na drukarce. Poproszę o informację czy można to jakoś ustawić
Pozdrawiam

2017-06-24 15:35

Zgłoś naruszenie zasad

lukaszs
lukaszs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
Fiskator ma ograniczenie do 40 znaków w nazwie produktu. Będzie ucinał wprowadzoną linijkę, jeśli znaków będzie więcej.

Pozdrawiam,
Łukasz

2019-05-17 10:03

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz