Masz dość powtarzania tych samych notatek na każdej fakturze? Skorzystaj z funkcji domyślnego wpisu w polu uwagi na drugiej stronie, aby automatycznie dodawać standardowe informacje. Sprawdź, gdzie w ustawieniach konta określić domyślną treść uwag, które system będzie dodawał na drugiej stronie faktury.
Instrukcja
Dowiedz się, jak skorzystać z tej funkcji, korzystając z interaktywnego przewodnika.
Funkcja ta pozwala na umieszczenie domyślnego wpisu w polu uwagi, który będzie się wyświetlał na drugiej stronie dokumentu. Jeśli zależy Ci na dodaniu uwag jednorazowo na wybranym dokumencie możesz to wykonać z poziomu formularza tworzenia/edycji faktury zgodnie z instrukcją jak dodać dodatkowe napisy i uwagi do faktury.
Aby określić domyślny wpis dla pola uwagi na drugiej stronie:
w polu Domyślny wpis w polu Uwagi na drugiej stronie faktury określ domyślną treść, która ma się wyświetlać na dokumentach,
zatwierdź zmiany przyciskiem Zapisz.
Po dodaniu wpisu w tym polu, tekst będzie wyświetlany na dokumencie, jak pokazano na poniższym przykładzie. Przy pobraniu faktury do PDF lub zleceniu wydruku zapis z uwag pojawi się na drugiej stronie dokumentu.
Tekst dodany w polu domyślny wpis w polu uwagi na drugiej stronie można dowolnie powiększyć lub pogrubić za pomocą odpowiedniego kodu HTML, który wskazujemy w instrukcji pogrubienie/powiększenie tekstu w polu uwagi.
Sprawdź działanie systemu korzystając z interaktywnej instrukcji
Interaktywny przewodnik poprowadzi Cię krok po kroku na rzeczywistych ekranach Fakturowni, umożliwiając łatwe zrozumienie i wykonanie potrzebnych działań.
Kliknij Start aby rozpocząć, a następnie klikaj w niebieskie pola, lub użyj strzałek w prawym dolnym rogu do nawigowania po instrukcji.
Dzień dobry,
pole Uwagi nie posiada funkcjonalności, która by rozróżniała na jakich typach dokumentu treść ma się wyświetlać.
W przypadku dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam,
Łukasz
Komentarze (2)
Łukasz
2024-04-17 13:38
Główna odpowiedź
Dzień dobry,
pole Uwagi nie posiada funkcjonalności, która by rozróżniała na jakich typach dokumentu treść ma się wyświetlać.
W przypadku dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam,
Łukasz
Anonymous
2024-04-17 13:31
Jak ustawić aby Domyślny wpis w polu “Uwagi na drugiej stronie” wyświetlał się tylko w jednym typie dokumentu np. w Zamówieniach a nie był widoczny na fakturach