Faktura do paragonu

Utworzono: 2018-12-10
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-14
Liczba odwiedzin posta: 304

Faktura do paragonu - jest to typ dokumentu, który musi być odpowiednio oznaczony w raporcie JPK_V7 - w tym raporcie musi mieć oznaczenie FP. 

Fakturę możemy wystawić w dwóch przypadkach:
- gdy osoba prywatna, która dokonała zakupu, w terminie 3 miesięcy, licząc od końca miesiąca gdy dokonano sprzedaży albo otrzymano zapłatę, zwróci się z prośbą o wystawianie faktury. Wtedy sprzedawca musi wystawić fakturę do paragonu, na podstawie zwróconego paragonu fiskalnego, który jest potwierdzeniem dokonania transakcji. 
- kiedy stroną transakcji jest przedsiębiorca, transakcja powinna być potwierdzona fakturą, ale tylko w sytuacji gdy paragon (do którego wystawiamy fakturę) będzie zawierał firmowy NIP nabywcy. 

Ten typ dokumentu można w systemie wystawić na dwa sposoby:

1. Jeśli w systemie tworzone są dokumenty typu Paragon, należy wejść w podgląd danego paragonu i wybrać Więcej opcji > Utwórz fakturę do paragonu. Tak utworzona faktura będzie powiązana z paragonem i nie zdubluje sprzedaży w systemie.
faktura do paragonu


2. Jeśli w systemie nie są tworzone paragony, podczas tworzenia/edycji Faktury, należy rozwinąć Zobacz więcej opcji na dole strony i zaznaczyć checkbox Faktura do paragonu. Faktura utworzona w jeden z dwóch powyższych sposobów będzie miała w raporcie JPK_V7 wymagane oznaczenie FP.

faktura do paragonu
faktura do paragonu


Powrót


Dodaj komentarz