Integracja Fakturowni z Bookero

Utworzono: 2022-09-30
Ostatnia aktualizacja: 2024-01-18
Liczba odwiedzin posta: 2870

Integracje zewnętrzne w Fakturowni

Fakturownia udostępnia publiczne API, dzięki któremu każdy może stworzyć własną integrację z systemem do fakturowania. Chcemy aby nasi Klienci mogli integrować Fakturownię z jak największą ilością usług i programów, z których korzystają. Dlatego obok naszych autorskich aplikacji, pokazujemy integracje stworzone przy pomocy API przez zewnętrzne firmy. 

Jedną z takich firm jest Bookero.

Bookero – system do obsługi rezerwacji online

Bookero to system rezerwacji online, który oferuje szybkie i łatwe przygotowanie formularza rezerwacyjnego oraz umieszczenie go na stronie internetowej. Zarządzanie rezerwacjami odbywa się poprzez intuicyjny panel administracyjny, a integracja z Fakturownią dodatkowo automatyzuje proces wystawiania faktur za opłacone usługi.

Jak działa integracja?

Integracja Bookero z Fakturownią pozwala na automatyczne generowanie faktur dla rezerwacji opłaconych za pomocą szybkich płatności online oraz możliwość mailowej wysyłki dokumentów do Klientów. Aplikacja daje też opcje ustalania indywidualnych stawek VAT oraz kodów GTU dla każdej z dodanych w systemie usług.

Integrację można aktywować w koncie Bookero wchodząc w zakładkę Konfiguracja → Ustawienia → Dodatkowe funkcje systemu → Integracja z Fakturownia, a następnie wypełniając formularz uzupełniając odpowiednie pola:

  • Adres URL dla endpointu API, czyli swój adres URL w Fakturowni,
  • Token dla API, wygenerowany w koncie Fakturowni w zakładce Ustawienia → API,
  • ID Firmy, czyli unikalny numer, który można znaleźć wchodząc w zakładkę Ustawienia → Ustawienia firmy w Fakturowni i klikając w szczegóły danej firmy/działu; ID znajduje się bezpośrednio w adresie URL tej podstrony.

Szczegółowa instrukcja włączenia integracji wraz ze informacjami o aplikacji. 

BookeroPowrót


Komentarze

Dodaj komentarz