Ten sam dział lub firma i różne konta bankowe

Utworzono: 2013-03-12
Ostatnia aktualizacja: 2024-07-17
Liczba odwiedzin posta: 11289

W Fakturowni istnieje możliwość wystawiania faktur w taki sposób, aby na różnych dokumentach zamieszczone były inne numery docelowego konta bankowego przeznaczonego do płatności, bez konieczności ręcznej zmiany numeru konta w momencie wystawiania dokumentu, która może wiązać się z pomyłkami w zapisie numeru.

Dodanie działu firmy z nowym numerem konta

W jaki sposób to zrobić? Wystarczy dodać numery konta do swojego konta w systemie poprzez wykorzystanie opcji tworzenia nowego działu firmy. Nowy dział może różnić się od początkowego jedynie numerem konta. Program wprowadzi wówczas nowy dział z powielonymi danymi firmy, ale zostawi miejsce do uzupełnienia konta bankowego.

Aby to zrobić:

  • przejdź do menu Ustawienia > Dane firmy;
  • naciśnij przycisk Dodaj konto bankowe;

Zrzut ekranu 2021 09 6 o 12
 
  • dokonaj edycji, wpisując numer drugiego konta bankowego oraz opcjonalnie nazwę banku lub kod SWIFT czy wybierając walutę konta bankowego oraz ewentualnie zmieniając nazwę skróconą (jeśli tego nie zrobisz, automatycznie zostanie do niej dopisana cyfra w celu rozróżnienia dwóch podobnych do siebie kont);
  • naciśnij przycisk Zapisz.

Zrzut ekranu 2021 09 8 o 10


Co ważne, powielone zostaną dane firmy, przy której widnieje wyraz Tak w rubryce GŁÓWNY.

Jeśli chcesz, aby głównym był inny dział, możesz zrobić to, naciskając przycisk Edytuj za pomocą widocznego przy nim koła zębatego i zaznaczając pole wyboru Główny > Zapisz

Zrzut ekranu 2021 09 7 o 12


Po uzupełnieniu i zapisaniu zmian będziesz mieć do wyboru kilka tych samych działów z różnymi numerami kont bankowych.

różne działy firmy


Mając już zdefiniowanych sprzedawców z różnymi kontami bankowymi, możesz przejść do wystawiania dokumentu.

Podczas tworzenia faktury masz możliwość wybrania sprzedawcy z kontem bankowym, które Cię interesuje, naciskając przycisk Edytuj i wybierając jednego ze sprzedawców z odpowiednim kontem bankowym.

Zrzut ekranu 2021 09 6 o 12

System nie pozwala na wstawienie kilku kont bankowych na jednej fakturze, możesz jednak wstawić je ręcznie na fakturę korzystając z instrukcji dostępnej we wpisie Kilka kont bankowych na jednej fakturze.

Dziękujemy za Wasze wsparcie i mnóstwo pomysłów na nowe funkcje, które nam przesyłacie. Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze, Facebooku, Podcaście oraz Instagramie.Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
DA
Opisana powyżej opcja działa chyba tylko w przypadku gdy każdy dział wystawia faktury wg tego samego szablonu (jedna numeracja dla wszystkich działów). U mnie każdy dział ma oddzielnie zdefiniowaną numerację faktur. Czy w przypadku dodania nowego konta bankowego jako "dział" istnieje możliwości kontynuowania numeracji zgodnie z zadanymi szablonami dla poszczególnych działów? U mnie to wygląda tak:
Dział 1 - faktury z prefiksem A, jeden numer konta: 1234
Dział 2 - faktury z prefiksem B, jeden numer konta: 1234
Dział 3 - faktury z prefiksem C, 3 numery kont: 5678, 6789, 7890 (1 pln, reszta waluta obca)
Czy jedynym rozwiązaniem dla Działu 3 jest stworzenie tak naprawdę 3 działów z różnymi numerami kont?

2017-11-29 17:30


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
tak jedynym rozwiązaniem jest dotworzenie do działu 3 jeszcze dwóch działów z dodatkowymi kontami, tak aby w sumie 3 dział posiadał 3 konta bankowe.

2017-11-30 09:31


Avatar sugester medium
maciek
Nie widzę nr. SWIFT na fakturze - gdzie to włączyć ?

2022-02-17 17:17


tomaszs
tomaszs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

Numer SWIFT można podać przed numerem konta bankowego w edycji konta w menu Ustawienia > Dane firmy / Edycja działu.

W przypadku dodatkowych pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.

Pozdrawiam, Tomasz

2022-02-18 10:36


Avatar sugester medium
Karolina
Czy da się zrobić import z faktur, ale żeby na każdej fakturze był inny nr konta? Chcemy stworzyć dla klientów oddzielne subkonta i wystawiać im faktury zbiorczo poprzez funkcję importu faktur.

2024-07-17 13:38


sandrag
sandrag
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

istnieje możliwość dokonania takiego importu po uprzednim przygotowaniu pliku importu. Po wgraniu pliku należy dopasować nagłówki do danych znajdujących się w kolumnach. W przypadku numeru konta bankowego nabywcy, należy wybrać "buyer_bank_account: Konto", a w przypadku numeru konta bankowego sprzedawcy, należy wybrać "seller_bank_account: Konto".

Proszę o doprecyzowanie, czy chciałaby Pan na swoim koncie utworzyć firmy jako działy Pani Klientów? Jeśli tak, będzie konieczność wykonywania importów oddzielnie dla każdej firmy, gdyż nie ma możliwości przydzielenia wybranych pozycji importu do danej firmy na koncie. Innym sposobem jest zaimportowanie faktur zbiorczo, a później edycja dokumentów i przydzielenie odpowiedniej firmy/działu.

Pozdrawiam
Sandra

2024-07-17 17:01


Dodaj komentarz