Pocztowa książka nadawcza

Utworzono: 2021-01-14
Ostatnia aktualizacja: 2021-03-01
Liczba odwiedzin posta: 5125

Na Forum Sugestii pojawiła się prośba od Was - Użytkowników Fakturowni o dodanie do systemu Pocztowej Książki Nadawczej. Za jej wprowadzeniem zagłosowało ponad 120 osób i tym samym wskoczyła ona na listę priorytetów do wykonania.

 

Gdzie znajdę Pocztową Książkę Nadawczą w systemie?

 
Po zaznaczeniu wystawionych dokumentów z listy Przychodów, funkcję znajdziesz w rozwinięciu opcji Drukuj. Możliwe jest jej wygenerowanie w formacie PDF oraz XLS wraz z listą faktur bądź bez nich.


 

 

Czym jest Pocztowa Książka Nadawcza i jakie oferuje możliwości?

Fakturowanie online ma ogrom zalet, począwszy od oszczędności czasu, pieniędzy, po pozytywny wpływ na ekologię. Część przedsiębiorców nadal preferuje wysyłkę faktur metodą tradycyjną i tu wkracza Pocztowa Książka Nadawcza, która generuje seryjny wykaz kontrahentów do jakich wysyłane są faktury formą listowną.

Jest on bardzo przydatny na poczcie w celu uzyskania niezbędnych danych do ewidencji księgowej oraz uproszczonego magazynowania potwierdzeń nadania.  Wysyłka za pośrednictwem poczty to dodatkowe wydatki - znaczki pocztowe, koperty itp., które firma rozlicza w ramach kosztów, jakie ponosi. Wykaz ułatwia podsumowanie kosztów pocztowych w przejrzysty sposób. Dodatkowo skraca czas, jaki należy poświęcić na przepisywanie adresów korespondencyjnych na koperty i druki nadawcze.

Możliwość generowania pliku w formacie XLS umożliwia naniesienie dodatkowych rubryk wedle potrzeb firmy. Wykaz nadawczy to rozwiązanie, które nie ogranicza się tylko do wysyłek na poczcie. Jest on również przydatny w biurach księgowych oraz strukturach administracyjnych firm np. w celu potwierdzenia odbioru, gdy pracownik administracji dostarcza osobiście dokumenty do lokalnych kontrahentów.

Na wykazie znajdziemy w dwóch głównych rubrykach nazwę firmy/osoby prywatnej oraz adres, pozostałe pozycje są przygotowane pod przekaz pocztowy, natomiast jak wyżej zostało wspomniane plik można dostosować do własnych wymagań.
 

Co zostanie zamieszczone na wykazie jeśli wystawiam kilka dokumentów dla tego samego kontrahenta?

Program traktuje każdy wystawiony dokument jako nową pozycję. Wystawiając trzy faktury w ciągu miesiąca dla firmy np. Cztery Pionki uzyskasz na wykazie trzykrotnie tę samą pozycję z danymi kontrahenta. Ma to na celu potwierdzenie nadania/odbioru osobno, każdego z wystawionych dokumentów. System nie sumuje ich do jednej pozycji, ani automatycznie nie podaje numeru fv, ponieważ w domyśle pocztowa książka nadawcza służy przekazowi pocztowemu, który nie wymaga danych dotyczących nazw wysyłanego dokumentu. Niemniej jej modyfikacja z poziomu pliku XLS poszerza pole możliwości, które możesz wykorzystać w swoim przedsiębiorstwie.


 
Tworzenie funkcji, która została zainicjowana przez Naszych Użytkowników, daje nam z perspektywy pracowników ogrom satysfakcji. Cieszymy się, że możemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów. Gorąco zachęcamy do zaglądania na Forum Sugestii i oddawania głosów na propozycje, które mogą jeszcze bardziej usprawnić pracę waszych przedsiębiorstw. Dziękujemy!

 ZOBACZ FORUM SUGESTIIPowrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Serhii Andrushchyk
Prosze w dokładnie miejsce doręczenia wpisać "Inny adres korespondencyjny (Adresat)"

2021-01-14 17:21

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
dziękujemy za sugestię. Oczywiście w przyszłości przy aktualizacji tej funkcjonalności zastanowimy się, czy dodać możliwość wyboru innego adresu z faktury lub karty Klienta. Jak sama nazwa rubryki wskazuje "Inny adres korespondencyjny" jest dodatkowym od docelowego adresu zarejestrowania siedziby firmy.
Oczywiście rzecz się tyczy również dodatkowego odbiorcy do Nabywcy, gdyż zdarza się, że jedna firma ma wiele punktów odbioru.
Na ten moment program zaczytuje automatycznie dane adresowe z podstawowych danych Nabywcy w systemie.
Niemniej jednak będziemy mieli na uwadze dalszy rozwój tej funkcjonalności.
Pozdrawiam,
Piotr

2021-01-15 09:25

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dodam również, że pobierając dane w formacie xls, można edytować plik i samodzielnie zmienić dane Adresata.
Pozdrawiam,
Piotr

2021-01-15 09:31

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Maryna
Prosze w dokładnie miejsce doręczenia wpisać "Inny adres korespondencyjny (Adresat)"

2021-01-15 13:17

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
dziękujemy za kontakt. Odnośnie kolejnej tego typu sugestii proszę o zapoznanie się z powyższą odpowiedzią Operatora serwisu.
Pozdrawiam,
Piotr

2021-01-15 13:31

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Jolanta Sekuła
Przydatne byłoby aby była rubryka "opis", ponieważ w książce nie widać, co wysyłamy.

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
dziękujemy za zgłoszenie. Druk lub xls pocztowej książki nadawczej został stworzony według ogólnych zaleceń tego typu druków, które są powszechnie przyjęte. Nie ma wśród kolumn na dokumencie dodatkowej rubryki opis.
Oczywiście zawsze można użyć edytowalnej formy tego zestawienia w xls i dodać w szybki sposób dowolną kolumnę z opisem.
Pozdrawiam,
Piotr

2021-01-18 16:31

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Zbyszek Łuczak
Dla mnie brak możliwości wysyłania pod adres korespondencyjny inny niż adres rejestrowy sprawia że na ten moment to nieużyteczny dodatek - szkoda czasu na zabawę w dwóch systemach. Trzeba było zrobić integrację z PP z elektronicznym nadawcą - to by wiele ułatwiło.

2021-01-28 15:32

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam serdecznie,
dziękujemy za zainteresowanie funkcjonalnością oraz za kolejny głos w sprawie wyboru danych adresowych jakie mają podpowiadać się w generowanej książce nadawcze.
Podtrzymujemy informację że w przyszłości przy aktualizacji tej funkcjonalności zastanowimy się, nad tą sugestią.
Przypomnę, że pobierając dane w formacie xls, można edytować plik i samodzielnie zmienić adres korespondencyjny.

Pozdrawiam,
Piotr

2021-01-28 16:06

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Aneta
Co w przypadku kiedy adres doręczenia listu jest inny niż adres rejestrowy firmy? Jak można to rozwiązać, żeby nie wyświetlały się one na fakturze a automatycznie wpisywały się na książce nadawczej? Ręczne poprawianie nie wchodzi tu w grę ponieważ takich firm mam dużo.
Pozdrawiam
Aneta

2021-02-26 16:34

Zgłoś naruszenie zasad

ewelinarychlik
ewelinarychlik
Odpowiedź główna   Witam,
Pani Aneto na ten moment nie ma innego rozwiązania, poza ręczną zmianą danych adresowych z poziomu pliku xls. Bardzo proszę o dodanie swojej sugestii na Forum Sugestii, opinia ta ułatwi nam usprawnienie funkcji podczas jej aktualizacji.
Przepraszam za obecną niedogodność.

Pozdrawiam,
Ewelina

2021-03-01 10:23

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz